Ako sme sa mali na Letnom papierovom maratóne 11.8.2018 v Bratislave

V sobotu sme sa stretli so šikovnými kreatívnymi dievčatami na ďalšom z papierových maratónov. Tentokrát ide o Letný papierový maratón a obsahom bola tvorba dovolenkového leporelového albumu a 3 pestrofarebných layoutov. A že sme to všetko zvládli vytvoriť si už môžete pozrieť v mojej fotoreportáži 🙂

S Maťkou sme dievčatám pripravili bohatý balíček plný krásneho materiálu z e-shopu organizatorka.sk s (nielen) letnou tematikou – rôzne papiere, hárok s obrázkami, lepenkové ozdoby, pečiatky, kovové rohy na album, vyrezané papierové ozdôbky, drevené štipčeky a podobne. Maťka pridala aj katalóg s krásnymi inšpiráciami od StudioLight a samozrejme poukážku na zľavu pri nákupe v e-shope, ktoré kurzistky obdržia na každom kurze 😉

Ja som mala s dievčatami opäť „čistú“ prácu a Maťka „špinavú“ 😀 Podľa toho budú vyzerať aj stoly. Pre každú z dievčat čakal na mieste aj mafinok ku kávičke.

Na mojej časti kurzu som učila dievčatá od základov vyrobiť leporelový minialbum. Viac fotografií albumu môžete vidieť v tomto príspevku.

Medzi pečiatkovacími poduškami sa nachádzali Distress Ink aj Distress Oxide podušky a Maťka vysvetlila dievčatám rozdiely medzi nimi a plusy/mínusy pri tvorení.

Maťka vymyslela na svoju časť kurzu výrobu hneď 3 parádnych layoutov (scrapbookových stránok do albumu, prípadne na zarámovanie).

Okrem mňa a Maťky ako lektoriek nikdy nemôžu chýbať pomocníci ako Big Shot, Mini Trouvaille, pečiatky, gilotíny, teplovzdušné pištole a ryhovacia podložka.

Maratón sa klasicky nezaobíde bez našej TOMBOLY. Ceny boli naozaj aktuálne a trendy, veď hlavná cena bola sada silikónových pečiatok s motívom lamy, čo je teraz trendovejšie?! 😀

Meninová oslávenkyňa Zuzka si pre nás pripravila krásne zdobené a chutné kapkejky. No nie je zlatá? Ďakujeme, Zuzka, boli výborné! ♥

Pár slov Maťka pridá na úvod a ide sa tvoriť!

Oxide alebo Ink, to je otázka 🙂

Dievčatá si tvorili vlastné pestrofarebné pozadie pomocou farieb. A zároveň si vyfarbovali napečiatkované domčeky, ktoré použijú na jednom z layoutov. Všade boli farby, štetce a maximálna sústredenosť.

To nie sú nahnevané, ale sústredené, aby bol výsledok perfektný 🙂 Aj vy sa pri tvorbe nevedomky mračíte? 😀

Každý domček v iných farbách a úžasne vytieňovaný. Niektoré dievčatá vyfarbovali vraj prvýkrát, ale my im to neveríme, lebo im to šlo krásne od ruky.

Okrem tvorby pozadia a vyfarbovania Maťka dievčatám ukázala aj krásy tupovania cez šablóny pre tvorbu ďalších efektov na podkladovom papieri i okrajové tupovanie pre vintage efekt.

Layouty sa zdobili nápismi, pečiatkami a nálepkami.

Z Mini-Trouvaille sa dymilo – makal, aby mali dievčatá dosť ozdôbok na layouty.

Tvorenie prináša radosť, veď pozrite na Romanku 😉

Pri treťom layoute dievčatá aj strihali a robili efektné bannery.

A tu je už pár výsledných layoutov.

V mojej skupine sa najprv meralo, rezalo, ryhovalo a skladalo…

…. potom aj lepilo …

… a nakoniec pečiatkovalo a zdobilo. Dievčatá mali k dispozícii skvelé pečiatky vhodné do dovolenkového albumu a zároveň som im pripravila aj univerzálne nápisy, ktoré sa hodia do rodinného či iného albumu.

Rôznorodé obrázky z A4 hárkov sú úžasným doplnením vnútorných strán a obalu albumu.

Šikovné priečinky urobili z albumu miesto pre 20 a viac kusov fotografií.

Dievčatá si urobili krásne personalizované albumy, kde si odložia svoje spomienky.

K dispozícii bola aj menšia verzia e-shopu, takže si dievčatá mohli nakúpiť nejaký materiál a pomôcky priamo na kurze.

Po výdatnom obede sme sa pustili do žrebovania tomboly.

Naša stálica Vierka žrebovala výherkyňu silikónovej pečiatky v tvare kvietku, ktorou sa stala Janka.

Papierovú sadu v letných motívoch si odniesla Gabika. A Gabika vyžrebovala výherkyňu hlavnej ceny – sady silikónových pečiatok s lamami, ktorou sa stala Romanka.

To je radosti! 🙂 Už sa tešíme na projekty s veselými lamami 😀

Tombola nás prehupla do druhej časti dňa. Skupiny sa vymenili a tvoríme ďalej.

Začiatočníckym dievčatám som predviedla techniku horúceho embossingu, aby videli ďalšie skvelé využitie pečiatok.

Každá kurzistka mala iný výsledok a presne to bolo na tvorení albumu najkrajšie. Mohli použiť svoju fantáziu a kopec materiálu, ktorý mali k dispozícii.

Teraz nakukneme k Maťke do skupiny. Tam sa vo veľkom vyfarbujú domčeky a tvoria farebné pozadia na papieri.

Prekrásne layouty, čo poviete? 🙂

A na záver Maťka spravila spoločnú fotečku všetkých šikovníc:

Tak takto parádne sme sa mali na sobotňajšom Letnom papierovom maratóne a veríme, že ste sa s nami dostali do tej tvorivej atmosféry, ktorá tam vládla. Ak ju chcete zažiť na vlastnej koži, sledujte nás, lebo už teraz pre vás plánujeme ďalší maratón v októbri 😉

2 thoughts on “Ako sme sa mali na Letnom papierovom maratóne 11.8.2018 v Bratislave

  1. Helena B. says:

    Maťka, Kristínka, záslužnú prácu robíte. Ide z Vás pokoj, pohoda a láska ku tvorbe ale aj ku žiačkam. Máte skvelú trpezlivosť pri práci s ľuďmi. Ja Vás sledujem, a raz sa poberiem medzi Vás, len tak, pokukávať. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *