Ako sme sa mali na Októbrovom papierovom maratóne 13.-14.10.2018 v Bratislave

Ahojte!

Tentokrát to trošku dlhšie trvalo, ale o to viac ste sa mohli tešiť na fotoreportáž z nášho Októbrového papierového maratónu. Že bolo fantasticky to všetci vieme, tak my, čo sme tam boli, si to poďme zrekapitulovať, a tí, čo s nami neboli, môžu nakuknúť do skvelej tvorivej atmosféry a poobzerať si krásne projekty našich dievčat – kurzistiek, ktoré si počas víkendu vytvorili so mnou a s Timonou 😉

SOBOTA

V sobotu sme mali na programe výrobu jedinečného receptáru na mojej časti kurzu a skladacej pop-up pohľadnice na Timoninej časti kurzu. Dievčatá dostali opäť raz tvorivý balíček plný krásnych papierov, lepenkáčov, papierových výrezov a samozrejme aj darčeky naviac.

Stoly sú pripravené a Maťka sa chopila úvodného slova.

Ani na tomto maratóne nebude chýbať tombola a prispela nám do nej značka Laserowe Love s parádnym balíčkom s papiermi a výrezmi z novej zimnej sady Artic Sweeties.

So všetkým oboznámené sme sa pustili do tvorenia.

Timona dievčatám pripravila aj šablónu, aby sa im lepšie pracovalo. Tvorili atypickú pop-up kartu, ktorá si vyžadovala maximálne sústredenie, ale bolo postarané aj o zábavu, veď sa pozrite 😀

Pohľadnicu si dievčatá ozdobovali papierovými výrezmi kvietkov, trávy a plota, a dopĺňali ich ďalšími ozdobami a nápismi s pomocou našich slovenských pečiatok.

My sme zatiaľ vedľa pri stoloch tvorili originálny receptár v oranžovo-žltých odtieňoch z najnovšej sady papierov Bananarama od UHK Gallery. Tvorili sme ho úplne od základov a čo sa veľmi teším, v e-shope sú dostupné náplne do receptára, ktoré sme na maratóne prvýkrát použili 😉

Všetko sme si samé merali, rezali, strihali, lepili ….

… dierovali a viazali na našom miláčikovi Cinchi.

Posledným krokom bolo zdobenie nápismi, obrázkami a lepenkovými výrezmi s kuchynským motívom od značky Wycinanka.

Počas menších páuz si dievčatá mohli „odskočiť“ do obchodíku, kde našli novinkové pečiatky, stavebnice, papierové sady, embossovacie kapsy, vyrezávacie šablóny a ďalší materiál, ktorý sa im hodí pri jesennej, zimnej či už dokonca aj vianočnej tvorbe.

Po prvej časti dňa nasledoval obed a po ňom tombola! Tak kto si dnes odnesie parádny tvorivý balíček od Laserowe Love?

Žrebovali sa 2 výherkyne, ktoré budú tvoriť s rozkošnou kolekciou Artic Sweeties, ktorá obsahuje plno milých zvieratiek a ilustrácií.

Toto je pravá nefalšovaná radosť z výhry 🙂

Tombola je za nami, niekto zostal trochu smutný, niekomu zas pôjde ďalšie tvorenie veselšie. Skupiny sa vymenili a začíname odznova.

Na každej pohľadnici rastie malá záhradka 🙂

My sme zas pohrúžené do rezania a merania.

Niektoré dievčatá ho už majú doma, ale niektoré sa prvýkrát zoznamujú s viazacím strojom Cinch. Podľa mňa je to láska na prvý pohľad pre každú scraperku.

Obrázky ovocia z kolekcie Bananarama sa nám super hodia pri tvorbe.

 

S takýmito krásnymi receptármi dievčatá odchádzali domov 🙂

NEDEĽA

V nedeľu sme mali na programe výrobu stolného kalendára a tvorbu pohľadníc za pomoci techniky suchý embossing a rôznych variánt jej využitia.

Dievčatá dostali balík s papierovými stavebnicami, základmi na pohľadnice, kalendáriom, lepenkovými výrezmi a ďalšími drobnosťami spolu s darčekom od organizatorka.sk.

Dnes budeme okrem strojov Cinch, Big Shot a Mini Trouvaille veľa pracovať aj s pečiatkami. Vybrala som vo vzorkovni u Maťky hneď niekoľko vhodných pečiatok, ktorými budú zdobiť mesiace v kalendári.

U Timony sa bude pracovať s toaletným papierom, alobalom, Distress Ink poduškami, Big Shotom a embossovacími kapsami a ďalšími zvyčajnými aj nezvyčajnými pomôckami 😀

Pár slov na začiatok od Maťky.

Aj v nedeľu bola táto lákavá výhra od Laserowe Love v tombole.

Timona je embossovacia macherka a na kurze ukázala využitie toaletného papiera v scrapbookingu, ktoré by ste v žiadnom prípade nečakali a pri výslednej pohľadnici ho určite pochválite. 🙂

Pohľadnica sa aj dnes zdobí peknými vrstvenými kvietkami a trávičkou, lebo je to motív, ktorý nikdy neomrzí a má množstvo podôb.

A tu už Timona vysvetľuje ďalšie skvelé varianty použitia suchého embossingu pri alobale, acetátovej fólii či vellume. Dievčatám dala množstvo skvelých rád a tipov, ktoré určite doma využijú a vytvoria si s nimi krásne efekty na projektoch.

A u mňa si pomaly skladáme a zdobíme personalizovaný kalendár s vlastnými fotografiami na rok 2019.

Dievčatám som nechala voľnú ruku a stôl plný ozdôbok a čarovali. ja som sa len kochala výsledkami 🙂

 

Cinch je veľmi všestranný a na každom z kurzov spoločne s Maťkou ukazujeme, čo všetko dokáže a čo všetko s jeho pomocou môžeme vytvoriť a zviazať.

 

Polovica dnešného maratónu je za nami, obed nám dodal novú energiu a ide sa žrebovať tombola. Dnes sú šťastnými výherkyňami Anka a Vladka. To je radosti. 🙂

Dievčatá sa po obednej prestávke vracajú do tvorivej práce.

Toto že je toaletný papier? 😀 Ó áno, šmrncnutý scrapbookingom.

Toľko krásnych embossovacích káps, ja sama som zberateľkou a poteší ma každý nový motív 🙂

A my opäť s naším miláčikom viažeme kalendár.

Dievčatá ladia pečiatky a stavebnicové obrázky k mesiacom i k fotkám, aby bol výsledok čo najkrajší.

Maťka neodolala a pridala sa k nim. No kto by si nechcel vyrobiť krásny handmade kalendár na stôl do práce? 🙂

Ženy vedia robiť hneď niekoľko vecí naraz, Romanka je príkladom 😉

Krásne projekty, však? 🙂

Ďakujem všetkým dievčatám, ktoré sa k nám pripojili na maratóne a tvorili s nami originálne papierové výrobky. Bolo skvele a už teraz sa teším na ďalší – Vianočný papierový maratón. Sledujte nás a zarezervujte si svoje miesto  hneď teraz :).

Teším sa na vás!

One thought on “Ako sme sa mali na Októbrovom papierovom maratóne 13.-14.10.2018 v Bratislave

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *