Dnes som sa pre vás trochu pohrala s poduštičkami na pečiatkovanie Distress Oxides. Sú to novšie prírastky do rodiny podušiek Distress od firmy Ranger. Ich odtiene sú identické ako klasické Distress Ink podušky, len sa správajú trochu inak na papieri :-). Nebojte, nie je to žiadna veda, skôr také príjemné letné hranie s farbami a experimentovanie.
Nebudem tu rozoberať ich zloženie. Dôležité je vedieť, že Distress Oxides majú vyššiu schopnosť krytia, sú pomalyschnúce a zároveň však vodou riediteľné. Majú kriedový efekt a zároveň reagujú – oxidujú s vodou.
Najskôr som si chcela pripraviť akvarelové pozadie na layout – stránku do albumu. Je to formát A4. Ako som už písala, tento formát sa teší veľkej obľube, nakoľko netreba riešiť drahé albumy na zakladanie :-). Použila som akvarelový papier Canson (akvarelové papiere už sú na ceste do skladu), naniesla som naň šmuhy poduškami Distress Oxide priamo z poduštičky a potom som len nastriekala vodu rozprašovačom a usušila pištoľou.
Tento krásny výsledok som naopak dosiahla priamo tupovaním – odtiene som prelínala medzi sebou. Následne som iba strekla vodu, aby sa farby trochu zliali, usušila pištoľou. Nakoniec, som rukou nakvapkala zopár kvapiek vody – je úžasné, ako krásne Distress Oxide reaguje s vodou a aké efekty to vytvára, však?
Vzhľadom k sýtym farbám, Distress Oxide krásne vypadá aj pri použití so šablónami. Klasicky som tupovala tupovačom postupne viac farieb. Pri každej farbe som si vymenila penovú poduštičku na tupovači. Na záver som mierne postriekala vodou, aby bol efekt nedokonalý. Ale krásne to vypadá aj len tak.
Mám vo zvyku, keď čistím šablónky, položiť ich na papier a tým, ako sa vytiera farba do podkladového papiera, vznikne nám opäť nové pozadie, aj keď nie také intenzívne, ale určite si svoje využitie nájde :-).
Mám rada pohľadnice, kde je v pozadí len veľká machuľa. Poznáte to, človek si myslí, veď čo, spravím fľak, alebo machuľu. Lenže to nie je také jednoduché, že? Aby to vypadalo ako jednoduchý fľak, alebo machuľa. Aj tak sa musíme nechať prekvapiť, lebo výsledok je vždy nejasný :-). Na akrylový blok som naniesla Distress Oxide, nastriekala vodu a potom som silno „capla“ ten akrylový blok farbou na akvarelový papier. Tým, že som „capla“ (ako inak by ste to nazvali :-)) ten blok, vznikol taký pekný efekt, keď vytlačilo zvyšnú vodu s farbou spod bloku von. Toto môžete robiť opakovane. Medzitým samozrejme vždy zasušiť. Nakoniec rukou kvapnúť vodu pre krásne bledé fliačiky.
Pretože mi ešte ostal nejaký atrament na akrylovom bloku, spravila som aj toto jemnejšie pozadie. A to tak, že na akvarelový papier som strekla vodu, pripadne štetcom ho môžete namočiť, potom som len zobrala štetec, nabrala naň zvyšnú farbu z akrylového bloku a rozotrela na namočenej časti papiera, ak sa vám to zdá príliš ohraničené, tak ešte streknite vodu. Ešte som vyslovene utrela zvyšnú farbu z bloku priamo do zasušeného papiera a klasicky, kvapky vody na záver.
Distress Oxides sú okrem iného zaujímavé aj svojou schopnosťou vysokého krytia – takže sú podstatne viac viditeľné na tmavom podkladovom papieri, ako klasické Distress Inks. Čo je samozrejme v niektorých prípadoch výhoda. Na ukážku som opečiatkovala fialovým klasickým rýchloschnúcim Distress Ink plameniaka. No ale ako vidíte, nevidíte ho :-). Je pod posledným ružovým, bol to iba taký akoby mokrý fliačik… Klasické Distress Ink však majú svoje veľké iné výhody a ostanú navždy mojou prvou láskou ♥.
Ak vás zaujíma, ako spracujem tieto nové pripravené pozadia, nezabudnite sledovať môj účet na Instagrame, kde sa dozviete viac zo zákulisia organizatorka.sk a o tom, ako a čo aktuálne tvorím.
Tu sú dve ukážky, ako som využila vytvorené pozadie práve pomocou podušiek Distress Oxide.
Mimochodom, nezabudnite si prelistovať kategóriu výpredaj – nakúpite so zľavami od 50% do 70% a sú tam naozaj krásne kúsky, ktoré už nikdy nebudú :-).
Majte krásne leto a ešte krajšie letné tvorenie moje milé.
Martina
P.S. Teším sa na vás na Letnom papierovom maratóne, ktorý je už beznádejne vypredaný ♥.
Diky Matka, super navod!
Dakujem Bei ♥