Ako si vyrobiť perleťový sprej

Prajem vám všetkým krásny deň,

dnes som si pre vás pripravila jednoduchý návod ako si vyrobiť vlastný perleťový sprej. Je to veľmi jednoduché, ale poskytuje to skvelý výsledok. Podľa mňa je hneď všetko krajšie, keď je to ligotavejšie.

A budeme kresliť 🙂

10

Čo budeme potrebovať ?

– akvarelový papier

– pigmentovú atramentovú podušku. Ja používam Versafine Onyx Black Ink, ale môžete použiť samozrejme aj iné pigmentové podušky. Táto poduška je navyše vodeodolná, takže sa vám obrázok pri kontakte s vodou nerozmaže.

transparentný embosingový prášok

pečiatku s obľúbeným motívom, ktorú by ste si chceli vyfarbiť

1 t

Nesmieme zabudnúť na akvarelové štetce (sú lepšie preto, lebo sú schopné zachytiť viac vody než obyčajné, ale pokojne použite aj tie) a akvarelové alebo vodové farby. Čokoľvek čo doma máte, čokoľvek čo radi používate.

2 t

Keďže si dnes chceme vyrobiť perleťový sprej, tak potrebujeme aj perleť. Dostaneme ju pomocou Perfect Pearls. Trbietavé pigmenty, ktoré majú široké využitie. Môžete ich pridať do farieb, do textúrovacej pasty alebo do gessa. Môžete si vytvoriť aj vlastný perleťový papier. Perleť totiž odráža základovú farbu a má rada jedmné pastelové odtiene. Prípadne môžete na záver jemne posprejovať celý projekt takouto perleťovou vodou a dodať mu krásny jemný trblietavý nádych.

3 t

Ja mám zatiaľ len základný odtieň (Perfect Pearls), ale chystám sa doplniť ďalšie. Existuje aj lacnejšia náhrada, ale neodporúčam vám ju kúpiť. Porovnala som a predsa len je Perfect Pearls lepšie.

Budete ešte potrebovať aj nádobku. Môžete si kúpiť novú & čistú nádobku alebo recyklovať starú. Ja do mojich sprejov pridávam aj korálky, pretože prášok sa zvykne usadiť na dne nádobky. Pred použitím vždy potrasiem a môj perleťový sprej je ako nový 🙂

Pigmentový prášok jednoducho pridajte do fľaštičky s vodou. Môžete pridávať po malých dávkach, kým nedosiahnete lesk, ktorý vám vyhovuje.

Vravela som, že je to jednoduché 🙂

4 t

Vyberte si pečiatku a opečiatkujte. Pigmentový prášok schne dlhšie, preto je vlhký dostatočne dlho na to, aby ste naňho mohli nasypať transparentný prášok na embosing. Rozpustite ho pomocou teplovzdušnej pištole.

5 a t

Keď sa prášok rozpustí, vytvorí malé priehlbinky, ktoré pomôžu udržať vodu tam kde majú. Linky budú krásne lesklé. Je to krok, ktorý by vám mal pomôcť. Zároveň je to krok, ktorý môžete vynechať.

5 b t

Môžeme sa pustiť do najlepšej časti projektu: maľovanie. Namiesto obyčajnej vody použite na miešanie perleťovú vodu.

6 t

Nech sa páči, toto je moja pohľadnica.

7 t

Trošku som ju naklonila, aby som vám ukázala ten úžasný lesk.

8 t

Vytvorila som ešte jednu pohľadnicu. Chcela som konečne vyskúšať pečiatky, ktoré čakali na svoje použitie dostatočne dlho.

9 t

Pečiatku „Mladomanželom“ som si tiež kúpila u Maťky.

PicMonkey Collage t

Neuveríte, ale táto pečiatka je vianočná. Chcela som vám ukázať, že môžete popustiť uzdu svojej kreativite a nájsť svojim pečiatkam aj iné využitie.

Dúfam, že sa vám dnešný návod páčil natoľko, že si takýto perleťový sprej vytvoríte aj vy doma 🙂

Valika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *