Ako sme sa mali na Aprílovom papierovom maratóne 7.-8.4.2018 v Bratislave

Určite ste už netrpezlivo čakali na fotoreportáž z nášho posledného papierového maratónu a teraz je to tu! 🙂 Pozrite sa do zákulisia našich víkendových kreatívnych kurzov a pokochajte sa nádhernými scrapbookovými prácami našich dievčat. Tvorili sme celý víkend, pomáhali nám pri tom mnohí pomocníci (Cinch, Big Shot, Mini Trouvaille a iní) a vyscrapbookovali sme originálne pohľadnice, zápisníky a darčekové taštičky. Veď čítajte ďalej 😉

SOBOTA

Ako obvykle začnem s fotografiami tvorivého balíčka, ktorý dievčatá obdržali. Obsahoval nádherné fialkové papiere z najnovšej kolekcie papierov Desert Rose od UHK Gallery, perleťové papiere, lepenkové základy na zápisník, špirálu na zápisník, vnútorné listy s linajkami, lepenkové výrezy, pečiatky, pečiatkovaciu podušku a samozrejme poukážku na nákup v e-shope www.organizatorka.sk.

Ako je na našich papierových maratónoch dobrým zvykom muffiny, kávička a voda s citrónom nemôžu chýbať, aby sa vo voľnej chvíli dievčatá občerstvili. Pomôcky a materiál na tvorenie sú už rozložené a čakajú na využitie. U mňa sa budeme venovať „čistému tvoreniu“ s papierom a ozdobami.

Iriska sa zase bude venovať „špinavému tvoreniu“ – v hlavnej úlohe voda, pečiatkovanie podušky a farby.

Maťke patrí privítanie kurzistiek a uvodník, ktorý jej doplní Iriska.

Už sa len ukážu výhry v tombole a ideme na tvorenie! Musíme dievčatá trochu povzbudiť, no nie? 🙂

Polovica dievčat je teraz u Irisky a polovica u mňa a začíname tvoriť.

Na mojej časti kurzu sme s dievčatami tvorili zápisník od úplných základov, ktorý som ich naučila zviazať pomocou šikovného dierovacieho a viazacieho stroja The Cinch. Vytvorený zápisník si mohli ozdobiť od výmyslu sveta a k dispozícii bol stroj Big Shot, Mini Trouvaille (malinká verzia vyrezávacieho stroja) a úžasné okrajové raznice. Dievčatá si tvorili týmto spôsobom vlastné ozdoby, ale neváhali siahnuť aj po tých hotových, ktoré sme im pripravili (lepenkové výrezy, samolepiace perličky, kovové komponenty, svorky, šnúrky, stužky a iné).

Okrajová raznica je jeden z najlepších vynálezov v scrapbookingu. Takéto parádne papierové čipky sme vyrezávali a zdobili nimi zápisníky.

Lepidlo v pere nikdy nesklame a je to neviditeľný pomocník – aj preto po ňom dievčatá siahali pri lepení papierových ozdôb.

Hlavná hviezda programu – Cinch. Predieruje a zviaže projekt  do profesionálne vyzerajúceho zápisníka či albumu. Dievčatá si ho mohli vyskúšať na vlastnej koži.

Kolekcia papierov Desert Rose od UHK Gallery, s ktorou sme pracovali pri tvorbe, ponúka aj papier s rôznorodými obrázkami a aj tie inšpirovali kurzistky, aby si vytvorili tehotenský denník, svadobný plánovač či receptár. K obrázku v danej tematike pridali nápis vytvorený s našou slovenskou pečiatkou a osobitý zápisník bol na svete.

Pracovali sme so všetkými šikovnými pomôckami, ktoré som vyššie spomínala, a nezabudli sme ani na techniky ako suchý embossing či horúci embossing. Dievčatá pečiatkovali, vyrezávali ozdôbky a dolaďovali všetky ozdoby na projekte.

Po výrobe zápisníka som im ukázala, ako si môžu vytvoriť jedinečnú pohľadnicu z jedného papiera vo formáte A4 s pomocou Big Shotu a minima ozdôbok.

Pri pohľadniciach som sa snažila vyzdvihnúť techniku suchý embossing, pečiatkovanie a horúci embossing. Dievčatá som ukázala, aké krásne prianie môžu vytvoriť s minimom ozdôbok, keď majú Big Shot s vyrezávacími šablónami a embossovacími kapsami. Návod na pohľadnicu hotovú do 15-minút ocení každý, však? 🙂

Maťka nám dala kopec slovenských pečiatok, aj z najnovších, ktorých nápisy boli skvelým doplnkom na našich ručne robených prianiach.

S takýmito krásnymi projektmi dievčatá šli na obed a potom na poobedňajší kurz s Iriskou.

Zatiaľ, čo my sme scrapovali, Iriska embossovala za horúca a akvarelovala. Učila dievčatá spojiť tieto dve techniky pre originálne tvorenie.

Kým my sme sa potili pri Cinchi a Big Shote, u Irisky sa vyfarbovalo a relaxovalo.

Dievčatá si mohli vybrať z farieb, ktoré ani dúha nepozná, a vyfarbovať, ako sa im páčilo.

Tipy a triky pri tvorení má Iriska v malíčku a podelila sa o ne s dievčatami.

To sa niekomu parádne pečiatkuje, keď má pomôcku na presné pečiatkovanie 😉

Aby dievčatá tvorivý wellness u Irisky úplne zavŕšili, tvorili mandaly.

Mandala bude ústredným motívom na prianí, takže ich vyfarbovali krásnymi zlatými a striebornými farbami, lepili na základ pohľadnice a pridávali aj slovenský nápis vytvorený s pomocou pečiatok.

No dobre, trošku sa dievčatá aj tu narobili, keď si vyrezávali ozdoby na Big Shote. Minimalistické steblá trávy, kvety a maky. A minimalistická pohľadnica je na svete. 😉

V polovici maratónu sme šli doplniť sily na chutný obed, aby sme vládali tvoriť ďalej. A tam sa už šuškalo o tombole.

Iriska žrebovala výherkyňu univerzálnej slovenskej pečiatky, ktorou sa stala Timea.

Sadu pečiatok od Aladine získala Vierka ….

… a hlavnú cenu – nádherný 30×30 album na zakladanie layoutov vyhrala Majka. Takto vyzerá maximálna radosť 🙂

Aby som nezabudla. Na maratóne nesmel chýbať aj mini obchodík, aby si dievčatá doplnili zásoby materiálu a videli papiere, prášky a pomôcky naživo. Taktiež pre ne Maťka mala pripravené novinky, ktoré dnes už v e-shope nájdete, ale ako prvé ich videli a niesli domov kurzistky 🙂

Po obede, tombole a nákupe pokračujeme, Skupiny sa vymenili a ideme na to!

Ako predošlá skupina, tak aj táto pracuje na nežnom zápisníku. Dievčatá ho tvoria pre seba i pre blízkych.

 

Všímate to maximálne sústredenie? Nič nenechávame na náhodu, treba dávať pozor, aby zápisník pekne vyšiel 🙂

Dievčatám som dala viac kreatívnych chvíľ, aby si projekty zdobili podľa seba a aj vďaka tomu, vzniklo veľa originálnych projektov.

A u Irisky sa zase vyfarbuje a na obrázkoch môžete vidieť rôzne zvery, ale aj flóru.

Embossuje sa, suší sa, vyfarbuje sa … hotová alchýmia.

Teraz sú na rade krásne mandaly pre šťastie.

Pozrite na tie krásne farby a moderný vzhľad priania.

NEDEĽA

V nedeľu ráno čakal na dievčatá nežný tyrkysovo-biely balíček s drobnými darčekmi. Opäť obsahoval papiere od značky UHK Gallery (z kolekcií Provence Aquarius a Frosty Morning), lepenkové výrezy od Wycinanka, pečiatky, pečiatkovaciu podušku a poukážku na nákup v e-shope. To sa bude nakupovať s takou super zľavou 😉

Maťka s Iriskou posielajú všetkým srdiečka 🙂

V nedeľu sú výhry v tombole zase o niečo iné a niekto sa môže tešiť na hlavnú cenu v podobe pečiatkovej sady na sušienky.

Nezdržujeme sa a začíname tvoriť. Iriskin program je dnes jasný – využitie mixed media na každý deň spolu s watercoloringom a scrapbookingom.

Tvorí sa so samými rozkošnosťami. Krásne detské pečiatky sú na zjedenie.

Dievčatá si robili zásoby aj na doma…a rezali a rezali…

Na kurze panovala skvelá nálada, každému sa darilo a čo sa pokazilo, to sme rýchlo opravili  😉

Dievčatá si aj zadoodlingovali, pohľadnice sa vydarili naozaj za 1*.

Ďalším projektom bola taška, ktorá sa tiež zdobila mixed media technikou, pečiatkovaním, watercoloringom a scrapbookingom.

Výsledky boli úžasné, čo pohľadnica a taštička, to originál.

U mňa sa tvorilo čistučko – nežné bielo-modré a tyrkysové skladacie pohľadnice so skvelým 3D efektom. Rezali sme na gilotínach, ryhovali na ryhovacích podložkách, vyrezávali sme papierové ozdoby na Big Shote a razniciach, a zdobili sme rôznymi ozdôbkami.

Pečiatkovania stanica – drevené pečiatky so slovenskými nápismi, pečiatkovacie podušky a pomôcky na horúci embossing. To všetko bolo k dispozícii, aby si dievčatá pohľadnice jedinečne dozdobili.

Strojček Mini Trouvaille fičal na plné obrázky a chrlil srdiečka, motýle, kvietky a lístky.

Každý jeden projekt bol vyrobený zo srdca a s láskou 🙂

Na obed sme mali za sebou tvorbu 2 projektov, šli sme načerpať sily na obed a pokračovali v tvorivom dni. Pozor, ešte tombola! Iriskina ruka vyžrebovala výherkyňu slovenskej pečiatky, ktorou sa stala Anka.

Anka vyžrebovala výherkyňu albumu na dozdobenie Soničku …

.. a tá vytiahla Líviku – šťastnú výherkyňu pečiatok na sušienky.

Radosť z tomboly nahradila radosť z tvorenia. Skupiny sa menia a ideme opäť tvoriť 🙂

Biely, tyrkysový, modrý, zelený, strieborný,….. no ktorý?

Dievčatá využili Big Shot na maximum. Embossovali a vyrezávali papiere, aby ich pohľadnice mali šmrnc a jedinečnosť.

Aha, tu sa presne pečiatkuje pomocou podložky, Vierka nám ukazuje ako sa to má robiť. Ak to nevyjde na prvýkrát, nevadí, pečiatka neutečie, len ju znova nafarbíme a opečiatkujeme ešte raz.

Dievčatá sa trošku vrátili do detských čias – roztomilé zvieratkovské obrázky, vystrihovanie, vyfarbovanie 🙂

A tu sa mixed mediuje.

Tak takýto tvorivý víkend sme mali s Iriskou, Maťkou a zúčastnenými dievčatami. Bolo skvele ako vždy a naozaj sme si to užívali. Už teraz silno premýšľame nad termínom a programom ďalšieho maratónu, lebo dievčatá nemali dosť, pri odchode sa už pýtali na ďalší maratón 😛

Ďakujeme za krásnu účasť aj za prečítanie príspevku, v ktorom ste sa k nám aspoň takto virtuálne pridali. 🙂

6 thoughts on “Ako sme sa mali na Aprílovom papierovom maratóne 7.-8.4.2018 v Bratislave

  1. Helena Balážová says:

    Kristínka,ako vždy super,ale teraz je fotiek omnoho viac,cítila som sa pri čítaní a prezeraní fotiek,ako by som tam bola s vami,super,ste šikovné lektorky 😉

  2. Ďakujem dievčatá, snažila som sa vám čo najlepšie odfotiť a slovne priblížiť atmosféru. Teším sa, že sa vám reportáž páči a verím, že nabudúce tam budete s nami – niektoré opäť a niektoré prvýkrát 😉

  3. Ľubica Vršková says:

    Naozaj skvelá reportáž z priebehu maratónu a tvorivého nadšenia zúčastnených dievčat. A keďže závidieť sa nepatrí idem si to pozrieť ešte raz a niekedy dovidenia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *