Ako sme sa mali na jarnom papierovom maratóne 11.-12.3.2017 v Bratislave

Minulý víkend sme mali ďalší z našich tvorivých papierových maratónov – JARNÝ PAPIEROVÝ MARATÓN. Celý víkend lepidlo tieklo prúdom, nožnice strihali krásne scrapbookové papiere, pestré farby sa rozpíjali na akvarelovom papieri a kávičky rozvoniavali popri chutných domácich muffinoch. 😉

Tento maratón sa konal na novom mieste, lebo do starého by sa toľko tvorivých duší nezmestilo. A boli sme veru veľmi spokojné, lebo priestoru na tvorenie bolo habadej, do miestnosti nám svietilo slniečko a okolo nás bolo niekoľko motivačných dekorácií 🙂

S Maťkou sa Iriskou sme kurzistkám prichystali krásne balíčky materiálu, program plný tvorenia a maškrty pod zub.

V SOBOTU nás čakal naozaj jedinečný program a práca s prekrásnym materiálom z e-shopu www.organizatorka.sk.

Na začiatku kurzu sme dievčatá oboznámili s programom a nezabudli sme im pripomenúť, že bude aj tombola s parádnou tajnou výhrou.

  

Tvorenie nenechalo na seba dlho čakať, lebo sme mali toho veľa pred sebou. So mnou dievčatá vyrábali veľkonočnú pohľadnicu v tvare vajíčka a ozdobovali nádherný prútený venček do jarnej tematiky s použitím ručne vyrobených papierových kvietkov a rôznych ozdôbok, napríklad lepenkových výrezov od Wycinanka.

   

Pohľadnice sme bohato zdobili do vintage veľkonočnej tematiky. Dievčatá si osvojili vrstvenie a ladenie papierov od UHK Gallery a ozdôbok, aby mali krásne výsledky aj pri veľkonočnom tvorení doma. Potešiť blízkych takouto pohľadnicou počas sviatkov by mala každá šikovnica závislá na scrapbookingu 😉

Druhým projektom bol jarný venček. Našou prácou bolo ozdobiť ho nami vyrobenými jedinečnými kvietkami a ďalšími ladiacimi ozdôbkami. Výroba kvietkov je naozaj zábava a dievčatá hneď spomínali, že vedia, čo budú najbližšie robiť doma pri TV – šúlať si kvietky z papiera. 😀

Na venček bolo treba cca 10 kvietkov, takže sme mali čo robiť, aby sme to stihli. Aby som priložila ruku k dielu, tak som dievčatám pomohla a zopár tiež vytvorila. To bol aj čas, kedy sme sa mohli porozprávať a poklebetiť.

Strihalo sa, zdobilo, šuchotalo aranžérskym senom a lepilo. Motýle od UHK Gallery vyzerali ako živé a skrývali sa v našich papierových kvietkoch.

Výsledky boli naozaj krásne a všetci sa tešili, ako si venčeky zavesia na dvere a budú im zdobiť domov.

  

Na rade bola tombola a Iriska „nenápadne“ nakukla do tašky, aby videla, z čoho sa bude jej majiteľka vytešovať. A už aj losovala výherkyňu.

Kým neuvidíte Janku vyhrávať tombolu, neviete, čo je to radosť 😀 Bol to veľmi milý zážitok.

Iriskina časť sobotňajšieho maratónu sa niesla v znamení mixed media. Dievčatá si rôznymi technikami tvorili krásne pestrofarebné pozadie na papieri, ktorý zdobili fotkami, obrázkami a papierovými výrezmi, ktoré si narezali na Big Shote priamo na kurze.

Kvietky, kvietky a zase raz kvietky. Počas soboty ich toľko rozkvitlo na našich pracovných stoloch, že sa to nedá ani spočítať.

Dievčatá s Iriskou farbili, sušili, fŕkali – len aby kvietky vyzerali ako živé a odtrhnuté v záhrade (nie teraz v marci samozrejme 😀 ).

Posledným krokom bolo vložiť hotový papierový projekt do dreveného rámika a farebne ho doladiť.

Maťka sa okrem starostlivosti o náš pitný režim, stravu a vlastne všetko, trocha zabávala na svojom malom šikovníkovi – strojček na rezanie a embossovanie papiera, prípadne iného materiálu. Ak sa vám zdá Big Shot veľký a chcete si sem-tam vyrezať ozdoby na šablónach do maximálnej veľkosti 7x15cm, Mini Trouvaille je na to ako stvorený 😉

Tu je už výstava hotových rámikov 🙂

  

Naša (takmer celá) sobotňajšia zostava 😉

NEDEĽA bola trochu romantickejšia ako sobota. Na mojom kurze sme mali sme na pláne vyrobiť rozkošnú kabelku v ružových odtieňoch a ozdobiť fotorámik v romantickom duchu. Hmmm, samý kvietok a motýlik. 🙂

Opäť sme boli usmievavá a tvorivá zostava dievčat. Vidíte známe tváre zo soboty? Áno, niektoré dievčatá s nami maratónovali celý celučičký víkend. 🙂

Dievčatá sa striedali pri rezačke a rýhovačke, aby si pripravili základ na svoju kabelku.

Skladali sme, lepili … a opäť tvorili vlastné kvietky na dozdobenie krabičky.

Takejto darčekovej krabičke by sa potešila každá žena. A ak by bola naplnená čokoládovými bonbónmi, tak tým viac, však? 😛 Dievčatá si ju už vedia vyrobiť a môžu ňou potešiť všetky kamošky vo svojom okolí.

Fotografia je podľa mňa jednou z najkrajších vecí na svete. Prostredníctvom nej si môžete zvečniť krásne chvíle, na ktoré budete dlho spomínať. A prečo ju „neobliecť“ do zaujímavého zdobeného rámika? Po výrobe kabelky si so mnou mohli kurzistky ozdobiť svoj vlastný fotorámik. Každá mala krásne lepenkové ozdoby od Wycinanka, kvietky od Wild Orchid Crafts a ďalšie drobné ozdôbky na doplnenie detailov. Rámiky sme mohli podľa vkusu aj nedbalo dofarbiť akrylovými farbami od Artiste, ktoré im dodali shabby chic šmrnc.

A teraz je zase správny čas na tombolu. Druhý tajný balíček je v hre a dievčatá netrpezlivo čakajú, koho Iriska vylosuje. Anke zagratulujeme, nakúkame jej do tašky, čo parádne vyhrala a pokračujeme v nedeľnom maratóne 😉

Iriska ma neuveriteľne potešila tým, že nám dala po tombole krátku vsuvku v podobe mini-kurzu na výrobu foamiranových kvietkov. Prezradila nám šikovné rady a tipy, ktoré som ja osobne hneď zúžitkovala a pripravila pre vás tohtoštvrtkový príspevok na túto tému tu na blogu.

Dievčatá sme prekvapili tým, že si mohli priamo na kurze zakúpiť foamiran, ktorý ešte nebol ani nahodený v e-shope. Išiel na dračku, takže do e-shopu sa dostalo už len pár kúskov, ale do pár dní ho tam budeme mať opäť (nájdete ho tu) 😉

Poznáte značku Santoro a jej Gorjuss dievčatká? Presne tak, kto by ich nepoznal 😉 A ešte po tom, čo Maťka prednedávnom naskladnila úžasné pečiatky s touto tematikou. Naše dievčatá si nimi pečiatkovali a potom ich podľa svojej fantázie vyfarbovali vodnými štetcami. Naučili sa pracovať so štetcom a išlo im to od ruky.

  

Ďalšie techniky už boli komplikovanejšie a o to zaujímavejšie. Dievčatá embossovali nasucho (t.j. cez embossovaciu šablónu na Big Shote), watercoloringovali a potom zase embossovali nahorúco (t.j. s pomocou podušky, embossingového prášku a embossovacej pištole). Vznikali naozaj nevšedné výsledky, ktoré mali byť pozadím na pohľadnicu.

Aby mala pohľadnica aj nejaký ústredný motív, dievčatá si opäť pečiatkovali a dofarbovali obrázok podľa výberu. Najviac fičali mopslíky a kávička od Tima Holtza (odporúčam prezrieť si všetky jeho pečiatky v e-shope, lebo už na októbrovom maratóne z nich boli dievčatá nadšené).

Tieto pohľadnice nemajú chybu. Psíčkar by zaplesal 🙂

A takto skvele sme sa mali na našom jarnom papierovom maratóne. 🙂 S Iriskou sa dievčatá naučili nové techniky a tipy pri práci s viacerými technikami naraz. Domov si okrem znalostí odniesli krásny scrapbookový rámik,  pohľadnicu a dievčatkovské obrázky. A so mnou sa naučili ozdobiť si interiérové dekorácie, vyrobiť si tematickú veľkonočnú pohľadnicu a univerzálnu darčekovú kabelku.

Verím, že boli všetky dievčatá spokojné a že ich mojich 90 fotografií vrátilo späť na našu príjemnú tvorivú akciu 😉

Ďakujem všetkým za krásny víkend a už teraz sa teším na ďalší papierový maratón s organizatorka.sk 😉

One thought on “Ako sme sa mali na jarnom papierovom maratóne 11.-12.3.2017 v Bratislave

  1. Iriska says:

    Byl to tvořivý skvělý víkend, jsem ráda, že jsem poznala nové tváře a viděla jsem se s těmi „starými známými“. Rychle to uteklo, protože při tvoření jsme vůbec nevnímali čas 🙂 Děkuji všem za úžasnou atmosféru a těším se zase někdy na viděnou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *