Ako sme sa mali na októbrovom papierovom maratóne v Bratislave (1.časť)

Ahojte!

Ďalší zo série našich papierových maratónov máme za sebou a myslím, že pocity sú opäť a zas fantastické. Celú sobotu i celú nedeľu sme rezali, strihali, merali, ryhovali, skladali, lepili, zdobili…. proste scrapbookovali. Toľko je toho na podelenie sa s vami, ktorí ste s nami neboli, že som musela príspevok rozdeliť do 2 článkov. Dnešný sa bude venovať sobote a zajtrajší nedeli 😉 Poďte s nami na maratón…

Sobota bola tentokrát niečím výnimočná. Na kurze s Iriskou sa neriešil akvarel, mixed media, ale iná „technika“, ktorá sa do scrapbookingu krásne hodí, a je ňou krasopis! So mnou dievčatá tvorili veľmi personalizované projekty – 3D rámik (známy aj ako shadow box) a layout s jedinečným girlandovým zdobením.

Každá z dievčat si na stole našla tvorivý balíček materiálu, ktorý obsahoval papiere od UHK Gallery, hárok z papierovej stavebnice, obľúbený vellum (pergamenový papier, pauzák), lepenkové a preglejkové výrezy od Wycinanka, drevené štipčeky, perličky a poukážku na nákup v e-shope organizatorka.sk. 🙂

Na maratóne nikdy nie sme „nasucho“ a aj tentokrát nám Niki (Maťkina dcéra) upiekla chutné mafinky a Maťka ich takto originálne označila handmade zápichmi. Takže sme klasicky kávičkovali a mafinkovali.

Keď sme už boli všetky, maratón sa mohol začať! Krátke predstavenie na úvod, ukážka tomboly a potom sme hneď šli na tvorenie.

Na 3D rámik bolo nutné veľa merať, ryhovať a strihať, takže dievčatá boli sústredené a pracovali veľmi opatrne, aby im výsledný rámik krásne vyšiel.

Vždy je čas aj na zábavu a vtipné príbehy zo života. Prípadne sa niečo zábavné stane priamo na kurze 😀

 

Ako na každom kurze, ani tu nesmel chýbať stroj Big Shot a dokonca ani malý strojček Mini Trouvaille. Vyrezávali sme papierové ozdoby, aby naše projekty mali ten pravý scrapbookový šmrnc.

Dievčatám, ktoré s nami boli prvýkrát a nemali možnosť sa s tým stretnúť, som ukázala techniku tvarovania kvietkov, aby boli ich kvietky na 3D rámiku ako živé.

Už sa len dolaďujú detaily a lepia ozdôbky.

Po náročnejšom projekte sme sa presunuli k niečomu naozaj oddychovému, a tým bol layout – scrapbooková stránka. Pre dievčatá som pripravila stránku, ktorá bola zdobená len fotografiou, pečiatkou a girlandou. Chcela som ich navnadiť na vrstvenie ozdôb, ktoré je pri tvorení veľmi dôležité a parádne ukáže. Pri tvorení nám pomáhala papierová stavebnica, v ktorej sa ozdoby navzájom dopĺňajú a ladia, takže sa práca s ňou stáva veľkou kreatívnou zábavou.

Ako inak, používali sme drevené pečiatky so slovenskými nápismi, ktoré vystihnú každý moment v živote.

Scrapovali sa staré fotografie z detstva i nové z letných rodinných udalostí a dovoleniek. Jednoducho nezabudnuteľné spomienky, ktoré chcú mať dievčatá doma na očiach prostredníctvom ich ručne robenej scrapbookovej stránky.

Zatiaľ čo my sme papierovali, Iriska s jej dievčatami písali… presne tak, učili sa krasopisne písať, aby ich priania, listy a stránky obsahovali ich originálne nápisy.

Začalo sa čiarami a správnym držaním ruky…

… pokračovalo písaním písmen …

… a končilo originálnymi nápismi so skúšaním písania nielen pomocou fixiek, ale aj vodného štetca a farieb.

Pri tvorení sme si urobili spoločnú fotografiu na pamiatku. Ledva sme sa do nej všetky zmestili 😉

A tu sme my, vaša scrapbooková lektorská trojka – Maťka, Iriska a ja.

Všimla som si, že mi dievčatá v pravidelných intervaloch mizli od stola. No hádajte, kde boli? Vŕtali sa v našom obchodíku a vyberali materiál na domáce papierové maratónovanie. Novinky, ktoré Maťke prišli minulý týždeň mali možnosť vidieť a zakúpiť si ako prvé, preto sa do e-shopu nahodili počas tohto týždňa len veci, ktoré si nevzali, a tých tak veľa nebolo. 😀

Po prvej časti dňa sme si šli dať spoločne výdatný obed a po návrate nás čakal ďalší obľúbený bod programu, žrebovanie výherkýň v tombole. Mali sme 3 ceny: vianočné silikónové pečiatky, hrnček pre pravú scrapperku a hlavnou cenou bol kreatívny časopis spolu s vianočnou papierovou stavebnicou od StudioLight a hárkom obrázkov z kolekcie My Botanic Garden od StudioLight.

To je radosti 😉

Po tombole sa skupiny vymenili a nanovo sme sa zahĺbili do tvorenia.

3D rámiky vyzerali s fotografiami úžasne a boli ako stvorené na skrášlenie poličky doma, prípadne na darovanie blízkemu, ktorému boli určené.

Dievčatá, ktoré na naše kurzy chodia pravidelne sa neboja využiť aj techniku z predošlých kurzov, napr. tieto točené kvietky, ktoré som ich učila tvoriť na jarnom papierovom maratóne pri zdobení jarného venčeka. 🙂

Big Shot je zakaždým náš parťák, lebo vďaka nemu môžeme zdobiť papierom vo forme kvietkov, lístkov, motýľov a iných tvarov donekonečna.

A tu sa už pracuje na scrapbookovej stránke.

Tu ladí každý milimeter, úžasný výtvor!

Iriska je veselá kopa, úsmev k nej patrí …

… a svojou dobrou náladou vždy nakazí aj ostatných v miestnosti. 🙂

Rovnako ako u mňa, aj tu sa postup práce opakoval a dievčatá písali a písali a pííííííísali.

Zajtra nás sledujte tiež a uvidíte, čo sa dialo na nedeľnom papierovom maratóne 😉

A ak ste dostali chuť zúčastniť sa niektorého z našich aktuálnych kurzov, už teraz sa na vás tešíme :-).

2 thoughts on “Ako sme sa mali na októbrovom papierovom maratóne v Bratislave (1.časť)

  1. Soňa Bendová says:

    Ahojte! Opäť to bol výnimočný víkend, ďakujem za množstvo užitočných rád pre ďaľšie tvorenie a za všetky tie nádherné projekty!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *