Ako sme sa mali na papierovom maratóne 21.5.2016 v Bratislave

Viete, ako sme s Maťkou strávili poslednú sobotu 21.5.2016? Predsa tvorivým relaxom! Mali sme spolu so šikovnými kurzistkami maratón v papierovom tvorení. Tvorilo sa celý deň a nikde sme sa nenaháňali. Relaxovali sme, kávičkovali, obedíkovali a kecali o všetkom možnom. A samozrejme tvorili krásne projekty. Zmeškali ste to? Nevadí, prinášam vám aspoň krátku (to bol len žart :D) reportáž z tohto dňa a verme mi, že nabudúce tam budete chcieť byť s nami 😉

Upozornenie: Na fotografii nie je ukázané všetko, čo si šikovnice vyrobili.  😉

Papierový maratón organizatorka (87)

Už pri chystaní priestorov na kurz sme sa s Maťkou bavili. 🙂 Kurz prebiehal na našom obľúbenom mieste – v útulnej vzdelávacej kaviarni EduCafe.

Papierový maratón organizatorka (1) Papierový maratón organizatorka (2) Papierový maratón organizatorka (3) Papierový maratón organizatorka (4) Papierový maratón organizatorka (5) Papierový maratón organizatorka (6)

Mirka (majiteľka kaviarne) nám pripravovala pitný režim, kvalitnú kávu podľa želania a samozrejme niečo sladké na zahryznutie.

Papierový maratón organizatorka (7) Papierový maratón organizatorka (8)

Na stole každú z kurzistiek čakal tvorivý balíček s krásnym materiálom. Všetko muselo byť zabalené v našej jedinečnej eko taške. Príjemné prekvapenie hneď na úvod, čo poviete? 😉

Papierový maratón organizatorka (9) Papierový maratón organizatorka (10) Papierový maratón organizatorka (11)  Papierový maratón organizatorka (13)

Stoly sú pripravené a praskajú vo švíkoch pod kopou materiálu a pomôcok. Zoznamujeme sa s dievčatami a zisťujeme, že sú medzi nimi úplne začiatočníčky, ktoré ešte vôbec netvorili tehcnikou scrapbooking, i pokročilejšie, ktoré ju už skúšajú a tvoria.

Papierový maratón organizatorka (12) Papierový maratón organizatorka (14) Papierový maratón organizatorka (15)

Dôležitým bodom programu bol Big Shot (väčšia verzia), s ktorým Maťka oboznámila dievčatá a ukázala im, ako funguje pri vyrezávaní a embossovaní. Odprezentovala nám obľúbené „prešívané“ vyrezávacie šablóny, ktoré mám ja sama doma a som z nich nadšená!

 Papierový maratón organizatorka (16)

Papierový maratón organizatorka (17) Papierový maratón organizatorka (18) Papierový maratón organizatorka (19) Papierový maratón organizatorka (20) Papierový maratón organizatorka (21) Papierový maratón organizatorka (22)

Ukázala nám aj tvorenie s veľkou novinkou v e-shope. Kvietkami od Heartfelt Creations (do e-shopu ich nahodíme už zajtra), ktoré mali šancu ako prvé vidieť práve dievčatá na kurze. Rovnako tiež tvorenie s nimi. Sú to vlastne vyrezávacie šablóny a pečiatky, s ktorými vyrobíte pečiatkami potlačené kvietky, ktoré ďalej môžete tvarovať do 3D podoby šikovnými pomôckami – špeciálnym „perom“podložkou.

Papierový maratón organizatorka (23) Papierový maratón organizatorka (24)

Sonička neverila, že taká paráda sa dá tak rýchlo a jednoducho vyrobiť a musela si chytiť, aby uverila 😀

Papierový maratón organizatorka (25) Papierový maratón organizatorka (26)

Prácu s Big Shotom máme zvládnutú a ide sa na tvorenie. Dievčatá sa rozdelili na 2 skupiny. Jedna skupinka so mnou tvorila zaujímavé vintage pohľadnice a ozdobovala zápisník, a druhá skupina s Maťkou skladali zakladačový album.

Papierový maratón organizatorka (27) Papierový maratón organizatorka (28) Papierový maratón organizatorka (29)

Hitom nášho kurzu sa spolu so spomínanými kvietkami stali aj rozkošné venčeky. Ak sme slovo venček nepoužili v ten deň miliónkrát, tak ani raz. A bol aj na každej jednej pohľadnici 😉

Papierový maratón organizatorka (30) Papierový maratón organizatorka (31)

Rozetky, venčeky, kvietky, šnúrky … vintage romantika ako má byť.

Papierový maratón organizatorka (32) Papierový maratón organizatorka (33)

Papierový maratón organizatorka (46)

Po pohľadniciach prišiel na rad zápisník. Zdobili sme hotový polotovar, aby si dievčatá vyskúšali vrstvenie, zdobenie, 3D lepenie a iné základné veci, ktoré robia scrapbooking scrapbookingom. Prekrásne papiere od UHK Gallery a Pion Designpapierové stavebnice a lepenkové výrezy od Wycinanka boli pri tvorení samozrejmosťou.

Papierový maratón organizatorka (34) Papierový maratón organizatorka (35) Papierový maratón organizatorka (36) Papierový maratón organizatorka (37)

No a ako boli na tom dievčatá z Maťkinej skupiny?

Papierový maratón organizatorka (38) Papierový maratón organizatorka (39) Papierový maratón organizatorka (40) Papierový maratón organizatorka (41)

Tu sa najmä rýhovalo, lepilo a skladalo. Ale zdobenie tiež prišlo na rad ku koncu 🙂

Papierový maratón organizatorka (43) Papierový maratón organizatorka (44)

Papierový maratón organizatorka (45)  Papierový maratón organizatorka (47)

Papierový maratón organizatorka (48) Papierový maratón organizatorka (49)

Načerpať sily sme šli do malej reštaurácie na obedík a potom prišlo k výmene skupín.

Papierový maratón organizatorka (50) Papierový maratón organizatorka (51)

Dievčatá nezabudli „zničiť“ okraje využitých papierov naším „ničičom“, aby získali vintage nádych.

Papierový maratón organizatorka (52) Papierový maratón organizatorka (53) Papierový maratón organizatorka (54) Papierový maratón organizatorka (55) Papierový maratón organizatorka (56) Papierový maratón organizatorka (57) Papierový maratón organizatorka (58) Papierový maratón organizatorka (59) Papierový maratón organizatorka (60) Papierový maratón organizatorka (61)

Ako si zapamätať, ako ste si uložili komponenty na projekte, keď ich musíte dať preč a postupne vrstviť a nalepiť späť? Presne takto 🙂

Papierový maratón organizatorka (62) Papierový maratón organizatorka (63)

Big Shot bol za hviezdu. Nemal ani chvíľu pokoja 😀

Papierový maratón organizatorka (66) Papierový maratón organizatorka (64) Papierový maratón organizatorka (65) Papierový maratón organizatorka (67) Papierový maratón organizatorka (68) Papierový maratón organizatorka (69) Papierový maratón organizatorka (70) Papierový maratón organizatorka (71) Papierový maratón organizatorka (72) Papierový maratón organizatorka (74) Papierový maratón organizatorka (75) Papierový maratón organizatorka (76) Papierový maratón organizatorka (77) Papierový maratón organizatorka (78) Papierový maratón organizatorka (79) Papierový maratón organizatorka (80) Papierový maratón organizatorka (81) Papierový maratón organizatorka (82) Papierový maratón organizatorka (83) Papierový maratón organizatorka (84) Papierový maratón organizatorka (85)

Po kurze nasledovali nákupy materiálu. Baby sa radovali, ich peňaženky plakali. 😀

Papierový maratón organizatorka (86)

A tu je naša spoločná fotka s niektorými vyrobenými projektmi. Úsmevy nám budú musieť chirurgicky odstraňovať z tváre, ale nevadí. Stálo to za to! 😉

Papierový maratón organizatorka (87)

A kto bol najšťastnejším človekom na Zemi v ten deň? 😀 Áno, Sonička. Aj Janka, ale tú som nestihla cvaknúť s jej novým tvorivým pomocníkom. 🙂

Papierový maratón organizatorka (88)

Verím, že sa vám moja reportáž páčila. Všetky fotografie sú fotené mnou (samozrejme okrem tých, na ktorých som 😀 ) a snáď som zachytila aspoň sčasti silu týchto príjemných tvorivých momentov. Pre mňa je to ďalší vydarený kurz, kde som spoznala milé a šikovné žienky, užila si sobotný deň a ledva sa potom odvliekla domov pod návalom materiálu, ktorý som nutne potrebovala. 🙂 Ďakujem dievčatám za parádny deň a skvelú atmosféru počas kurzu.

A ešte jedna dôležitá správa na záver: Posledný júlový víkend (30.-31.7.2016) si nerobte žiadne plány a zarezervujte si ho pre nás! Chystáme niečo veľké a v blízkej dobe vám o tom povieme viac 😉

Majte krásny deň!

Kristína

4 thoughts on “Ako sme sa mali na papierovom maratóne 21.5.2016 v Bratislave

  1. Martina says:

    Urcite ste sa mali super, trochu zavidim ale teraz mi to nevyslo. Ale dufam, ze zorganizujete s Matkou aj repete a to si uz utiect rozhodne nenecham.

  2. Lucia M. says:

    Oj ako vam bolo krasne tvorivo 😉 som si viac nez ista, ze i ja by som „nutne“ potrebovala vsetky pomocky 😀 hadam sa mi raz podari dojst na tvorivy maraton 😉 super, ze take nieco organizujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *