Ako tvoriť priania v pánskom štýle

Tento mesiac sa na blogu Vintage Crafting venujeme prevažne pánskemu štýlu. Už pri challenge ste si mohli prezrieť niekoľko inšpirácií od design teamu a ja vám dnes prinášam v mojom článku ďalšie inšpirácie z mojej dielne. Budem sa venovať prevažne prianiam, keďže tie pre pánov tvorím najčastejšie. A tento krát na nich výnimočne neuvidíte žiadne čipky ani kvietky, ako je u mňa zvykom 🙂

Prvou inšpiráciou, ktorú by som chcela predstaviť, sú priania vytvorené z papierov a obrázkov z kolekcie Industrial. Táto kolekcia je u mňa jednou z obľúbených a keď chcem vytvoriť niečo pre pánov a siahnem po nej viem, že to bude správny výber. Dá sa skvele kombinovať aj s inými obrázkami, washi páskami a lepenkovými výrezmi:

Ďalšie priania, kde som použila rôzne obrázky od Studio Light, washi pásky a lepenkové výrezy som kombinovala s jednofarebnými podkladovými papiermi v pánskych farbách, ako je hnedá alebo béžová. Mnoho takýchto papierov nájdete v sadách od UHK Gallery Terra Incognita a Wabi-Sabi alebo v sadách Paper Pad. Zvolila som cestovateľský štýl, pri ktorom sa dá na dotvorenie priania využiť neuveriteľne veľa vecí – známky, nálepky, pásky, kovové svorky a spinky alebo pečiatky.

Ak sa vám štýl „koláže“ nepáči, cestovateľské priania sa dajú spraviť aj veľmi jednoduché. Stačí papier s motívom mapy, pár lepenkových výrezov a vhodná pečiatka s textom alebo motívom dopravného prostriedku:

V cestovateľskom štýle sa dajú spraviť aj pekné albumy, ktoré určite veľmi potešia nejedného cestovateľa. Stačí hrubá lepenka a knihárske krúžky, alebo základ na album, trochu viac času a môžete svojho cestovateľa obdarovať aj niečím takýmto:

S cestovaním sa mi spája aj more, a tak by som vám rada ukázala dve priania s námorníckou tematikou zo staršej kolekcie od UHK Gallery Naval Treaty (kto by chcel vidieť viac, ťuknite sem a uvidíte moje staršie video z roku 2015 a v ňom prácu na námorníckom prianí číslo tri) :

Na tvorenie sú určite u každého veľmi obľúbené papierové stavebnice. Okrem skvelej sady určenej pre pánov Vintage Gents Nr. 46 sa dá pánske prianie k narodeninám vytvoriť aj zo stavebnice Chalk Nr. 13. Čierna farba v kombinácii s farebnými výrezmi z papiera vyzerá naozaj dobre:

O niečo farebnejšie prianie som vytvorila pre milovníka vína. Použila som modrý papier, lepenkový rámik a obrázky La Provence od Studio Light:

Trochu pozornosti by som pri pánskych prianiach určite venovala aj našim najmenším mužom – chlapcom. Rozkošné narodeninové priania pre nich môžeme vytvoriť vo vintage štýle, alebo farebné a veselé:

 Na ďalšie inšpirácie vás pozývam do mojej pinterestovej nástenky venovanej pánom.

Prajem krásny deň

2 thoughts on “Ako tvoriť priania v pánskom štýle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *