Ako tvoriť priania v pánskom štýle

Tento mesiac sa na blogu Vintage Crafting venujeme prevažne pánskemu štýlu. Už pri challenge ste si mohli prezrieť niekoľko inšpirácií od design teamu a ja vám dnes prinášam v mojom článku ďalšie inšpirácie z mojej dielne. Budem sa venovať prevažne prianiam, keďže tie pre pánov tvorím najčastejšie. A tento krát na nich výnimočne neuvidíte žiadne čipky ani kvietky, ako je u mňa zvykom 🙂

Prvou inšpiráciou, ktorú by som chcela predstaviť, sú priania vytvorené z papierov a obrázkov z kolekcie Industrial. Táto kolekcia je u mňa jednou z obľúbených a keď chcem vytvoriť niečo pre pánov a siahnem po nej viem, že to bude správny výber. Dá sa skvele kombinovať aj s inými obrázkami, washi páskami a lepenkovými výrezmi:

Tu by som chcela dať do pozornosti washi pásku Veteráni, ktorá sa úžasne hodí k tejto kolekcii a určite si svoje miesto nájde aj na vašich projektoch pre aktuálnu challenge 🙂

Ďalšie priania, kde som použila rôzne obrázky od Studio Light, washi pásky a lepenkové výrezy som kombinovala s jednofarebnými podkladovými papiermi v pánskych farbách, ako je hnedá alebo béžová. Mnoho takýchto papierov nájdete v sade Words Live Forever alebo v sadách Paper Pad. Zvolila som cestovateľský štýl, pri ktorom sa dá na dotvorenie priania využiť neuveriteľne veľa vecí – známky, nálepky, páska Bon Voyage, kovové svorky a spinky, hotelové pečiatky alebo pečiatky – vintage etikety.

Ak sa vám štýl “koláže” nepáči, cestovateľské priania sa dajú spraviť aj veľmi jednoduché. Stačí papier s motívom mapy, pár lepenkových výrezov a vhodná pečiatka s textom (napr. Follow your dreams, Adventure) alebo motívom dopravného prostriedka (bicykel, auto alebo lietadlo):

V cestovateľskom štýle sa dajú spraviť aj pekné albumy, ktoré určite veľmi potešia nejedného cestovateľa. Stačí hrubá lepenka a knihárske krúžky, alebo základ na album, trochu viac času a môžete svojho cestovateľa obdarovať aj niečím takýmto:

S cestovaním sa mi spája aj more, a tak by som vám rada ukázala dve priania s námorníckou tematikou zo staršej kolekcie od UHK Gallery Naval Treaty (kto by chcel vidieť viac, ťuknite sem a uvidíte moje staršie video z roku 2015 a v ňom prácu na námorníckom prianí číslo tri) :

Myslím, že priania v podobnom štýle by sa dali vytvoriť z ich novinkovej kolekcie Provence Aquarius.

Na tvorenie sú určite u každého veľmi obľúbené papierové stavebnice. Okrem skvelej sady určenej pre pánov Vintage Gents Nr. 46 sa dá pánske prianie k narodeninám vytvoriť aj zo stavebnice Chalk Nr. 13. Čierna farba v kombinácii s farebnými výrezmi z papiera vyzerá naozaj dobre:

O niečo farebnejšie prianie som vytvorila pre milovníka vína. Použila som modrý papier z kolekcie Paper Pad Nr. 38, lepenkový rámik a obrázky La Provence od Studio Light:

Trochu pozornosti by som pri pánskych prianiach určite venovala aj našim najmenším mužom – chlapcom. Rozkošné narodeninové priania pre nich môžeme vytvoriť vo vintage štýle, alebo farebné a veselé:

 Ak by som Vám mohla odporučiť papierové sady na pánske projekty, určite by to boli kolekcie Wild at Heart a Blues na projekty vo vintage štýle, kolekciu In the Shadow of the Moon na priania v štýle clean and simple (veľmi sa mi páči kombinácia čiernej a bielej farby a určite by som použila pásy Gentleman a Hipster). Na ďalšie inšpirácie vás pozývam do mojej pinterestovej nástenky venovanej pánom.

Prajem krásny deň

(Visited 295 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Ako tvoriť priania v pánskom štýle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *