Ako vytvoriť dokonalý svadobný exploding box

Dnes som si pre vás pripravila niečo špeciálne. Aktuálne je svadobný boom a takýto dar, ktorého výrobu vám ukážem, veru nedáva každý svadobný hosť. Posnažte sa a potešte mladomanželov dokonalým svadobným exploding boxom 😉

svadobny box 4x

Výroba je možno o niečo dlhšia a pracnejšia, ale výsledok stojí určite za to! 🙂

NA VÝROBU BUDEME POTREBOVAŤ:

* polotovar exploding boxu (čoskoro bude opäť naskladnený v našom e-shope)

* scrapbookový papier (presnejšie 2ks papiera 30x30cm)

* lepenkové výrezy (nielen) v svadobnej tematike

* papierové kvety

* perličky

* gáza

* čipky a stužky

* bakers twine šnúrky

* kovové ozdoby

* tekuté perly

* lepenkovú 3D tortu

* lepidlo Glossy Accents, 3D lepiace vankúšiky

* flitre

raznice (motýliky, okrajové) alebo Big Shot s vyrezávacími šablónami

material x

POSTUP:

1. Vezmeme si polotovar exploding boxu a poohýňame ho podľa rýh. Vrchnáčik necháme rovný.

postup box 1

2. Narežeme si scrapbookové papiere na 11 štvorcov v rozmeroch 9,5×9,5 cm, 4 obdĺžniky v rozmeroch 4,5×9,5 cm a 4 obdĺžničky v rozmeroch 2×9,5 cm. Ja som využila 2 rôzne krásne k sebe ladiace papiere od UHK Gallery, takže som polovicu vyrezaných štvorcov a obdĺžnikov vyrezala z jedného papiera a polovicu z druhého. A pri zdobení ich budem rôzne obmieňať – veď uvidíte 😉 Ak nechcete experimentovať alebo sa vám páči krabička s jednou tematikou papiera, tak použite 2 ks rovnakého papiera 30×30 cm. Zostanú vám aj nejaké zvyšky na vysekanie drobných motýlikov a papierových ozdôbok pomocou razníc alebo Big Shotu.

postup box 2x

3. Jednotlivým štvorcom a obdĺžnikom „poničíme“ okraje obľúbeným ničičom. Tento krok nie je nutný. Závisí to len od vás, či chcete mať papiere úhľadné alebo skôr s vintage otrhaným efektom. Ja som za tú druhú možnosť vždy 😀

postup box 3x

4. Začneme lepiť papierové štvorce na vonkajšiu časť krabičky. Viac ju zdobiť netreba, ale je to len a len na vás.

postup box 8x

5. A teraz ideme na vrchnáčik. Jeden štvorec spolu so 4 obdĺžničkami naň nalepíme z vonkajšej strany. Potom vrchnák poohýbame podľa rýh a zlepíme do finálnej podoby. Lepidlo dávame len na tie 4 časti vrchnáku, ktoré sú na obrázku čisté, zahneme ich dnu a prilepíme k danej strane vrchnáka.

postup box 4x

Takto to bude vyzerať.

postup box 5x

6. Začneme ho zdobiť ozdobami, ktoré sme si na začiatku pripravili. Vrstvíme a lepíme 🙂 Môžete ho dekorovať jemnejšie či bohatšie, závisí to od vášho vkusu, prípadne od vkusu obdarovaných.

postup box 9x postup box 10x

7. Teraz sa pustíme do zdobenia vnútrajška exploding boxu. 4 obdĺžniky, ktoré sme si na začiatku narezali na rozmer 4x5x9,5cm ozdobne vykrojíme okrajovou raznicou a prilepíme (ja som ich prišila) na štvorce.

postup box 6x

8. Tým vzniknú vrecká na peniaze pre mladomanželov  a tie nalepíme na každú vnútornú stranu do exploding boxu okrem tej prostrednej. Tam si prilepíme posledný narezaný štvorec a navrstvíme naň ďalšie ozdobné papiere (napr. pergamenový).

postup box 7x

9. Vrecká si ozdobíme lepenkovými výrezmi a čipkou, a nalepíme na ne rôzne nápisy pomocou 3D lepiacich vankúšikov.

 postup box 12x postup box 11x

10. Krabička je takmer hotová a zostáva nám už len vyrobiť posledný detail – rozkošnú 3D tortičku, ktorá bude hlavnou ozdobou boxu.

postup box 13x

POSTUP NA VYSKLADANIE A OZDOBENIE 3D TORTY:

1. Vysypeme si zo zipového sáčika časti 3D torty. Pripravíme si ich tak, ako vidíte na druhej fotografii. Každé okrúhle poschodie má 3 vrsty, ktoré treba pripraviť do danej postupnosti.

 postup box postup torta 1x

2. Ozdobné obdĺžničky si od seba poodtŕhame a jednotlivé okrúhle poschodia torty zlepíme na seba. Keď máme všetko hotové a vyzerá to na vašej pracovnej podložke tak ako u mňa, môžeme pokračovať k zlepovaniu samotnej torty.

 postup torta 2x

3. Vezmeme si stredné poschodie torty (stredný kruh) a otočíme ho tou stranou, ako vidíte na prvej fotografii. Do každej priehlbinky kvapneme trochu lepidla. Do priehlbiniek začneme vkladať väčšie ozdobné obdĺžničky. Pri týchto krokoch treba mať najmä veľa trpezlivosti a opatrnosti. Tekuté lepidlo Glossy Accents, ktoré používam, schne niekoľko desiatok minút, takže netreba sa nikam ponáhľať. Potom pôjdeme dať toto poschodie na najväčší z kruhov („prízemie torty“). Lepenkové obdĺžničky sa snažíme zapasovať do priehlbiniek. Každému jednému musíme nájsť presné miesto.

postup torta 3x postup torta 4x

4. Takto vyzerá prvé poschodie tortičky.

postup torta 5x

5. Druhé poschodie budeme robiť rovnakým štýlom ako to prvé, len budeme pracovať s menšími ozdobnými obdĺžničkami z balenia.

postup torta 6x

6. Základ torty máme po tomto kroku hotový. Zostali nám nejaké prebytočné obdĺžničky (vďaka ti, Wycinanka, že myslíš na to, že by sme mohli niektorý nechcene poškodiť pri tvorení a vyrobíš ich do balenia viac 🙂 ), ktoré môžeme neskôr využiť pri zdobení.

 postup torta 7x

7. A už len dekorujeme podľa svojich predstáv. 🙂 Ja som zvolila čipku, saténovú stužku, perličkovú šnúrku, bielo-striebornú bakers twine šnúrku, papierové kvietky a lístky, flitre a papierové motýliky.

postup torta 8x postup torta 9x

8. Hotovú tortu postavíme do kúska nazberkanej gázy do vnútra boxu a prilepíme. Lepila som ju tavnou pištolou, aby bola okamžite prilepená aj cez vrstvu gázy. Potom som okolo ešte prilepila pár motýlikov a flitrov.

postup box 14x postup box 15x

9. Hotovo!! Svadobný exploding box je na svete. Už len povkladajte peniažky do vreciek, prípadne malú kartičku s venovaním, a môžete ho odovzdať mladomanželom. Verte mi, že na váš dar len tak ľahko nezabudnú. 😉

postup box 16x

A tu je viac fotografií exploding boxu a detailov na ňom:

svadobny box 1x

svadobny box 2x

svadobny box 3x

svadobny box 4x

svadobny box 5x

svadobny box 7x

svadobny box 8x

Nezabudnite sa s vašimi výtvormi pochváliť v našej skupine na FB alebo cez e-maily a Facebook správy.

Príjemné svadobné tvorenie vám prajem! 🙂

Kristína

6 thoughts on “Ako vytvoriť dokonalý svadobný exploding box

  1. Simona says:

    Děkuji děkuji za návod na ten dort, už se tu s ním trápím dva dny:) Nepočítala jsem že firma dá díly navíc a tak mi to pořád nešlo:) Jinak box je uchvatný

    • Kristína Čepčeková says:

      Simonka, ďakujem pekne 😉 Som rada, že som pomohla pri skladaní tortičky. Nie je to veru 5-minútová záležitosť a povedala som si, že môj podrobný postup možno niekomu ušetrí čas a inšpiruje ho aj k zdobeniu 🙂 Wycinanka veru myslí na všetko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *