Aký bol môj rok 2021?

Nie som si celkom istá, ako sa stalo, že rok 2021 je za nami. Našťastie, mám zopár dôkazov o tom, že mi len tak nepretiekol medzi prstami, ale som aj čo to zažila, niečo vytvorila a zopár zážitkov do pamäte vryla. Keby som mala rok 2021 vyjadriť obrázkami, zhruba by vyzeral takto♥:

Počas celého roka som tak nejako zápasila sama so sebou, keď sa u mňa striedali chuť tvoriť s absolútnou nechuťou a nedostatkom inšpirácie a energie na tvorenie. Našťastie, som si práve tento rok uvedomila, že je to úplne v poriadku. A tak počúvam svoje srdce a hlasy v hlave – neberte to doslova :-). A doprajem si chvíle, keď tvorím, keď čítam, keď zhltnem seriál za víkend, keď výletujem, keď oddychujem a tiež keď nič nerobím. A je to v poriadku♥.

Na začiatku leta som okrem iného oprášila váš obľúbený Pohľadnicový klub s Letnou výzvou. Bolo to milé osvieženie a pripomenulo mi to, že vás tu ešte stále mám, dievčatá moje milé. Skalné tvorilky, kurzistky a sledovateľky♥.

Zažila som aj pekné leto, spravila som si dovolenku v Nitre, stretla sa s milými ľuďmi. Okrem iného s Kristínkou, ktorú ste dlhé roky práve tu na blogu stretávali. Bolo to veľmi milé, zaspomínali sme, zasmútili, no čo už.

Veľmi som zvažovala, či mám spraviť nejaký kurz. Dlho som váhala, premýšľala. To viete, situácia s Covidom, stále som nenašla vhodné miesto na kurzy v Bratislave a do toho nedostatok inšpirácie. No nič, kým som sa rozhýbala, tak sa situácia zhoršila a bolo vyriešené.

Na jeseň prebehla ďalšia, v poradí už 8. výzva Pohľadnicového klubu. Okrem toho som sa snažila tvoriť, spravila som si aj nejakú zásobu materiálu, hlavne pečiatok, ale teda, išlo mi to ako v lete na saniach :-).

No a ani som sa nenazdala, a zima klopala na dvere. S výrobou vianočných pohľadníc som začala neskoro, ale našťastie som stihla vyrobiť tak akurát, aby som poslala svojim parťáčkam vo vianočnom Pohľadnicovom klube a zopár ďalším ľuďom. Tento rok som bola naozaj milo prekvapená, koľko z vás, čo ste zapojených v klube, mi poslali pohľadnicu. Ďakujem♥.

A posledné zamyslenie, už takto na začiatku roka 2022. Nedávam si predsavzatia, ale naozaj by som chcela opäť začať robiť kurzy.

Preto, otázka pre vás. Chcete kurzy? Budete chodiť? Prišli by ste aj do Pezinka? Dajte mi vedieť, ako to vnímate. Lebo ja by som vás rada opäť stretla♥.

Vaša Martina

7 thoughts on “Aký bol môj rok 2021?

 1. Dagmar says:

  Martinka, krásne zhrnutie Tvojho roku. Odpoveď na Tvoju otázku ohľadom kurzov je: žiaľ ja už nie, asi mi trvalo ostanú moje kamarátky barle, nastali komplikácie po zlomenine clenka , do autobusu sa tým pádom nedostanem a aj cesta od zastávky autobusu k Tebe je už pre mňa ďaleko. Ale ak by si sa rozhodla pre nejaký kurz online (dištančne, alebo ako to nazvala mama mojej kolegyne a kamarátky Instantne keď sa jej opýtala ci učí prezenčne alebo Instantne ) tak na ten online by som sa mozno aj prihlásila. Prajem v novom roku hlavne veľa zdravia, pohody, šťastia a nech sa ti darí plniť si co najviac svojich snov a prianí.

 2. Zuzana Th. says:

  Milá Maťka, dnes som si zaspomínala na svoj prvý kurz u Teba, a normálne mi to chýba, takže ja by som bola rada, ak by si sa k nim vrátila… A rada prídem aj do Pezinka – – pokiaľ budú chodiť autobusy či vlaky ☺️♥️ Všetko dobré v Novom roku 2022!

 3. Veronika says:

  Ahoj Mati, ja som určite ZA a na kurz určite prídemjedine ze by som ochorelatak nie. Ale beriem všetkými 10 timi❤️Prajem ti všetko dobre do Nového roka 2022❤️

 4. Viera says:

  Martinka krasne zhrnutie, na kurz by som prisla a urcite aj do Pezinku. Zopar som ich absolvovala a naozaj chybaju. Vela krat ani tak neslo o nove co sa naucim, ale o to stretnutie, kde boli „rovnako naladene“ tvorilky.

 5. Jozefína Mrázková says:

  Ahoj Martinka, všetko dobré v Novom roku, ja veľmi rada prídem kamkoľvek, kde nájdeš priestory či už Pezinok alebo iné. Už mi chýbajú tvoje krásne a výnimočné nápady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *