Blog hop trochu inak – Different kind of blog hop

Keď mi Danielka Dekanová napísala, či sa chcem zúčastniť tzv. Different kind of blog hop, čiže blog hop trochu inak, tak som s radosťou súhlasila. Ide o predstavovanie tvorby a spôsobu tvorby scrapperiek prostredníctvom otázok a odpovedí, a to nielen slovenských :-). Celý tento blog hop začala Jessy Christopher, odporúčam si pozrieť jej tvorbu.

I was very pleased when Danielka Dekanova asked me to be one from her tagged scrappers in Different kind of blog hop. So, I agreed. In this kind of blog hop are introduced scrappers not only from Slovakia, and their work process, by questions and answers.  Jessy Christopher is the one who started, I recommend her blog.

Danielka je veľmi šikovná sprapbookerka, ktorá tvorí nádherné originálne pohľadnice a krásne stránky. Jej tvorba je ako inak, veľmi špecifická, originálna a rada si vždy pozriem, čo nové vytvorí. Zhodou okolností,  alebo aj nie, som si práve pod jej dozorom vytvorila svoju prvú scrapbookovú stránku :-).  A teraz už k otázkam a odpovediam…

Danielka is very skilful scrapbooker and her work is specific and original. I always look forward to admire her new postcards and scrap pages she makes. Coincidentally, or not, Danielka headed me when I was creating my first scrapbook page :-). And now lets back to questions and answers…

1. Na čom práve teraz pracujem? What am I working on right now?

Práve som dokončila dve vintage pohľadnice a mám veľké resty, lebo potrebujem dokončiť niekoľko stránok z môjho Project Life, ktorý som začala robiť ten toto leto, no a zatiaľ mi to ide pomaličky … A čaká ma plánovanie príspevkov na blog na ďalšie mesiace.

I´ve just finished two vintage postcards. And have to work on several pages from my Project Life, which I only started this summer, so I take it veeery slowly… And I have to plan my blog posts for coming months.

vintage-postcards-4

blog-hop-layout-3739

2. Ako dlho mi trvá vytvoriť projekt? How long does it take me to create a project?

Priznám sa, vždy najskôr dlho premýšľam, len tak, za pochodu. Niekedy sa myšlienka tvorí aj zopár dní. Potom si sadnem, všetky pomôcky a ozdôbky mám poruke a tvorím. Vždy večer. Samotné tvorenie mi trvá niekoľko hodín, veď to asi poznáte. Dve, tri, štyri…

To be honest, first,  I always think a lot about the idea, just on the go. Sometimes it takes several days. Then, I sit, surrounded with all my tools and embelishments and start to create. Always in the evening or night. It takes me few hours, you probably know it. Two, three, four…

3. S čím momentálne najradšej pracujem? What are my favourite things to create with at the moment?

Práve sa mi dostali do rúk nové maxi pečiatky s vintage motívmi. Takže tak. A konečne mám svoju majú „handy“ rezačku. A aby som nezabudla, hnedá poduštička Distress Ink – Walnut Stain nesmie chýbať :-).

I am in love with new maxi stamps in vintage style. That´s it. And finally, I have my own „handy“ paper trimmer. And let´s not forget, dark brown inkpad Distress Ink – Walnut Stain is a must :-).

maxi-peciatky-novinky

4. Aký je môj kreatívny proces, postup? How does my writing/creating process work?

Ako som už spomenula vyššie, najskôr dlho premýšľam, potom „nasucho“ kombinujem materiály, ozdôbky…  prikladám a predstavujem si výsledok… No a nakoniec strihám, lepím (odlepujem) a opäť lepím, farbím… Samozrejme, len keď mám tu správnu náladu :-). A ako píšem? Pod tlakom, v strese, keď už horí termín, no áno :-).

As I mentioned above, I think a lot first. Then, I start to combine materials, embelishments without cutting and sticking … I attach them to each other, try to imagine the outcome … And, finally, I use skissors, tapes, glue (then I unglue..) and glue again, colouring… Of course, only if I have the right mood :-). And how I write? Under pressure, stressed, when the deadline is closing, yes :-). 

5. Ako a čím sa inšpirujem? How do I become inspired and stay inspired?

To záleží na okolnosti, väčšinou ma inšpiruje situácia v mojom živote. Rada si tiež prezerám blogy rôznych výrobcov. No a priznávam, nie vždy som inšpirovaná a pripravená tvoriť.

It depends on circumstances, mostly I am inspired by situation in my life. I also like to browse producers blogs. And I admit, I am not inspired and ready to create all the time. 

6. Aký je môj osobný štýl, rukopis? What is my signature style?

Milujem a obdivujem vintage štýl. Aj keď často sa mi stale, že keď tvorím, tak moje vyjadrenie skôr korešponduje s retro štýlom :-).

I love and admire vintage style. But it offen happens to me, when I create my work corresponds with retro style :-).

presunuté články o scrapbookingu

blog-hop-layout-3610

blog-hop-layout-3712

originalny-zapisnik

papier-a-peciatky

Tak a hotovo :-). Teraz už s radosťou označujem dve ženy, ktoré ma inšpirujú, každá svojim spôsobom.

Uf, I´m done :-). And now, with pleasure I tag two women, each of them inspires me in different way.

IRISKA – Irenka Vohlídková – žena, ktorú obdivujem kvôli jej jedinečnému rukopisu, ľahkosti, s akou tvorí a energii, ktorou stále prekypuje.

Markétka – SCREBLA – žena, ktorú som spoznala len nedávno, ale učaroval mi jej optimizmus, pohľad na svet a jej schopnosť vytvoriť nádherný project life album z dovolenky už počas dovolenky 🙂

IRISKA – Irenka Vohlidkova – woman, who I admire because of her unique style, easiness with she creates and energy, she overflows all the time.

Marketka – SCREBLA – woman, I met only few months before, but I was fascinated with her optimism, view of the world and her ability to create beautiful holiday project life album during holiday :-). 

Ďakujem, že ste sa pridali a čítali :-). Thanks for joining and reading :-).

Martina

2 thoughts on “Blog hop trochu inak – Different kind of blog hop

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *