Čo je u nové u Daniely

Teplé dni sú už tento rok definitívne za nami a nastáva moje nie príliš obľúbené obdobie – zima. Nemám ju veľmi rada, najradšej mám krásne slnečné a hlavne teplé dni, kedy môžem byť čo najviac vonku. Takže začínam tráviť viac času doma a jednou z mála výhod je, že mám viac času na scrapovanie. Tak by som vám dnes rada predstavila novinky, na ktorých som v nedávnych dňoch pracovala.

daniela-co-je-nove

Prešla som opäť svoje zásoby materiálu a našla som zopár vecí, pri ktorých som sa čudovala ako je možné že ich ešte mám a už dávno som ich nepoužila. V prvom rade to boli papiere od UHK Gallery, z ktorých som spravila pár veľkých prianí, ktoré sú zároveň aj darčekovým obalom.

1

4

Majú rozmer 18,5 x 11 cm, sú bohato zdobené kvetmi, čipkou, stuhami a lepenkovými výrezmi, a vo vnútri majú kapsičku na darovanie peňazí alebo darčekového poukazu. Tak trochu som si pri nich aj zaexperimentovala. Moja teta je krajčírka a občas sa stane, že mi daruje zbytky po šití, hlavne veľké časti čipiek. Pri týchto prianiachrec som ich konečne použila – vzory som povystrihovala a použila ako súčasť zdobenia priania a musím povedať, že sa mi to celkom páči:

2

3

5

6

Po dlhšom čase som opäť siahla po sprejoch a spravila som dve netradičné priania, ktorých hlavným motívom je krásna kolekcia lepenkových výrezov Catch your dreams od Wycinanka:

p1180599

Podľa základu pohľadnice som si vyrezala kus plátna, cez šablónu som naniesla modelovaciu pastu a vysušila. Celé plátna som potom nafarbila sprejmi Lindy´s Stamp Gang – jedno v zeleno-modrých odtieňoch, druhé v ružovo-zlatých odtieňoch. Po vysušení som už len nalepila lepenkové výrezy a pridala pár priehľadných samolepiacich perličiek:

p1180516

p1180526

p1180536

p1180538

 A keďže zima sa nezadržateľne blíži a s ňou aj Vianoce, začala som aj ja s prípravou vianočných prianí. Ako prvá mi padla do oka kolekcia vianočných papierov Christmas Promise. Nemá klasické vianočné farby ako červená a zelená, je v jemných ružových, béžových a sivých farbách a je nádherne elegantná. Prvé priania, ktoré som z nej urobila, sú veľmi jednoduché – dominantou je veľká hviezda a pár výsekov vločiek s tekutými perličkami. Hviezdu aj vločky som podlepila 3D vankúšikmi. Na každom prianí som skombinovala dva papiere z kolekcie:

8

9

Z glitrovaných papierov som spravila trochu elegantnejšie priania:

10

Vianočnú ružu som si nakreslila a vystrihla, podlepila som ju zlatou šnúrkou, kruhovým výsekom a papierovou čipkou. Pridala som lepenkový výrez a opäť tekuté perličky:

11

12

13

Tento rok som ani ja neodolala papierovým stavebniciam a kúpila som si vianočnú stavebnicu Sweet Winter Season. Myslím, že ani nemusím písať ako je úžasná, pretože to všetci vieme :), tak vám ukážem tri priania, ktoré som z nej vytvorila:

p1180829

p1180876

p1180877

Skombinovala som ich s papiermi z kolekcie Christmas Promise, k výsekom som pridala ešte lepenkové výrezy, samolepiace perličky a perličky na stonke:

p1180822

p1180824

p1180827

p1180873

p1180872

Keďže mám veľmi rada aj hnedý kraft papier, objednala som si aj veľké kraft základy na pohľadnice, z ktorých som spravila veľmi jednoduché vianočné priania v prírodnom štýle:

14

15

Prvé som ozdobila lepenkovým výrezom vianočného venca, ktorý som namaľovala zelenou a červenou akrylovou farbou a olemovala bielym gélovým perom. Nápis Veselé Vianoce je pečiatka naembosovaná bielym práškom. Druhé prianie je iba ozdobené lepenkovými výrezmi, ľanovou šnúrkou a malou rolničkou.

A keďže je ešte stále jeseň a slniečko ešte má trochu silu zohrievať, cez teplejšie dni sa oplatí vyjsť si na prechádzku a nazbierať si nejaké šišky a žalude do zásoby na vianočné tvorenie. Ja som si začala robiť zásobu už v lete na Donovaloch, kde som našla fantastické malé šišky zo smrekovca opadavého, ktoré veľmi rada používam pri vianočných dekoráciách. Krásne dopĺňajú hnedý kraft papier a veľmi pekne ukážu aj na dekoráciách v prírodnom štýle. Pre efekt ich stačí trocha pretrieť bielym gessom a vyzerajú ako zasnežené:

16

18

17

Takže neváhajte a vydajte sa na zber, oplatí sa to – prírodné plody sú pekným doplnkom pri vianočnom tvorení 🙂

Prajem krásne dni

daniela-banner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *