Darčekový obal na čokoládky v pánskom štýle

Zadaním našej aktuálnej súťaže  je papierový projekt v pánskych farbách.  Môj dnešný príspevok bude o obale na malé čokoládky a ukážeme si, ako zabaliť pre pánov „Ďakoládky“. Ďakoládky – takto u nás doma voláme čokoládové tyčinky Ďakujem (Merci). Ak ich zopár zabalíte do svojho, vlastnoručne vyrobeného obalu, urobíte si radosť minimálne dvakrát. Prvý raz, pri výrobe darčekového balenia a druhý raz, keď darček s radosťou a láskou niekomu odovzdáte. Darčekový obal, ktorý vám dnes predstavím, sa skvele hodí aj ako na malý darček pre toho vášho Valentína. Jeho výroba je jednoduchá, vhodná aj pre začiatočníkov.

Na výrobu som použila:

čierny jednofarebný papier vyššej gramáže  (najlepšie od 200 g/m² a viac)

dizajnové  papiere v pánskych farbách

Big shot, vyrezávacie šablóny – Hot Air Ballon a Hearts

čierna atramentová poduška Distress Ink , tupovacia hubka,

čierna rýchloschnúca poduška StazOn

pečiatka s nápisom Z lásky

PVA lepidlo, 3D penové obojstranné samolepiace vankúšiky

kovové pravítko, ceruzka, nožnice, malý neodýmový magnet

ryhovacia podložka, knihárska kosť

  1. Z čierneho papiera vyššej gramáže som vyrezala a zalomila základy obalu podľa schémy. Mierka je zadaná v centimetroch a použitie ryhovacej podložky (pokiaľ nie je v centimetroch) nie je nevyhnutnosť.

 

2. Do vnútornej časti obalu (zalomený dlhý čierny papier)  som nalepila dizajnové papiere Mister Tom´s Treasures. Tieto papiere som vystrihla  cca 3-5 mm menšie ako sú plochy, na ktoré som ich nalepila. Keďže na papieroch je vzor, musela som dať pozor, ako budú obrázky na ňom otočené (aby som ich nenalepila „hore nohami“). Všetky som jemne otupovala čiernym Distress atramentom.

3. Tenký prúžok (1,8 x 8 cm) čierneho papiera  som prehla na polovicu a použila na uzáver. Ceruzkou som vyznačila na ňom stred, rovnako ako aj na obale. Je to preto, aby som ho určite mala presne v strede. Potom som pásik nalepila na budúcu prednú stranu obalu.

4. Označenie stredu som vygumovala.

5. Hnedými dizajnovými papiermi , vystrihnutými a nalepenými rovnakým princípom ako tie  sivo-čierne vo vnútri, som vyzdobila vonkajšiu stranu obalu.

Vonkajší obal  je takmer hotový, ešte ho treba nejako uzatvoriť.

6. Z prúžku som odstrihla prebytočnú polovicu jeho dĺžky a nalepila naň dva malé samolepiace neodýmové magnety.

Týmto je zatváranie obalu vyriešené. Ak nemáte magnet , môžete to vyriešiť  dierkou na prednej a zadnej strane obalu. Cez ne prevlečiete a na mašľu uviažete špagát alebo stužku, a takto obal uzatvoríte.

7. Prednú stranu obalu som vyzdobila výrezmi dvoch balónov, ktoré som vyrezala vyrezávacou šablónou na Big Shote. Na prúžok papiera som čiernym rýchloschnúcim atramentom opečiatkovala nápis a prilepila ho na jeden z balónov. Výrezy som jemne otupovala čiernym Distress  atramentom. Neodpustila som si malé srdiečko, keď že je to darček pre môjho Valentína :-).

8. Najprv som PVA lepidlom nalepila sivý balón, a aby som ho umiestnila správne a vmestil sa aj ten druhý, lepila som ho za jeho „prítomnosti“ pri lepení.  Na nalepenie svetlejšieho balóna som použila kombináciu lepidla a lepiacich štvorčekov (kvôli priestorovému efektu).

9. Na zadnú stranu som nalepila ešte jeden balón. Miesto si tu opäť našlo, okrem výstrižku ruky, aj malé červené srdiečko.

10. Na čokoládky som zo štvorcového čierneho papiera urobila malú otvorenú krabičku. Papier som zalomila podľa schémy a v jeho strede urobila štyri krátke zástrihy (viď foto). Po stranách som naniesla lepidlo a zároveň nalepila dizajnové papiere.

11. Krabičku som zložila a zlepila dokopy jej úzke bočné steny. Potom som hnedými dizajnovými papiermi vyzdobila aj tie.

12. Na spodok krabičky som naniesla lepidlo a nalepila ju otvorenou stranou nahor, do stredu vnútornej časti obalu. Celé som to zaťažila čokoládkami až do uschnutia lepidla.

Nakoniec som krabičku zatvorila a keďže vonku krásne svietilo slniečko, išlo sa fotiť do záhrady.

Takže, zopár záberov na záver.

Ak som vás týmto darčekovým obalom na čokoládky inšpirovala, neváhajte a zúčastnite sa našej súťaže. A nezabudnite nám poslať fotografie svojho dielka. Tešíme sa na ne :-).

Želám príjemné tvorivé chvíle.

2 thoughts on “Darčekový obal na čokoládky v pánskom štýle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *