Dekoračné zápichy

Pre dnešný článok som pripravila ako inšpiráciu dekoračné zápichy do kvetináčov. Jeden dekoračný zápich som už v minulosti predstavila, článok nájdete tu. Tentokrát zápichy neslúžia na označenie kvetín, ale ako malé tabuľky, na ktoré si môžete dať obľúbený citát, motto, alebo obrázky, ktoré sa vám veľmi páčia. Prvý je letný s morským motívom:

Zápich som vytvorila z lepenkového výrezu oválneho tvaru – je to vlastne stred z rámika, ktorý mi ostal po tom, ako som rámik použila na iný projekt. Ako podklad však skvele poslúžia oválne výrezy z lepenky, ktoré nájdete ako samostatný produkt. Pracovala som s kolekciou Summer Feelings, ktorá má veľa krásnych letných motívov pripomínajúcich more. Ovál som potiahla papierom a vybrala som si vhodné ozdoby. Tabuľku aj ozdoby som po okrajoch nafarbila hnedým tušom pomocou tupovacieho štetca:

Na ovál som prilepila lepenkový výrez glóbusu, potom som postupne dopĺňala papierové výrezy. Niektoré som podlepila 3D samolepiacimi vankúšikmi:

Pridala som nálepku s textom a pár kvapiek Glossy Accent:

Na hotovú tabuľku som zo zadnej strany prilepila tavnou pištoľou špajlu:

Druhý zápich je z papierovej stavebnice Love is in the air:

Postupovala som v podstate rovnako, akurát som použila iný typ výseku (korunku), drevený štipček a malé papierové kvietky:

Takto vytvorené zápichy si môžete zapichnúť do kvetináča a svoje obľúbené citáty mať stále na očiach 🙂

Prajem krásny deň

 

One thought on “Dekoračné zápichy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *