DIY Darčeková obálka

Dnes som si pre vás pripravila návod na vytvorenie darčekovej obálky:

Darčeková obálka sa zíde k mnohým príležitostiam – na svadbu, narodeniny, meniny, k narodeniu dieťatka, krstinám, alebo ku Dňu matiek. Stačí prispôsobiť zdobenie k aktuálnej príležitosti a krásne darčekové balenie na poukaz, lístky do divadla alebo na koncert, alebo na peniaze máte hotové za chvíľu.

Základ obálky tvorí biely papier vysokej gramáže v rozmere 27 x 22 cm, po dĺžke rozdelený na tri časti – 9 cm, 11 cm a 7 cm:

Na najužšiu časť – 7 cm – som na okraje nalepila úzku obojstrannú lepiacu pásku a boky som prilepila:

Hornú časť obálky – 9 cm – som po kraji upravila okrajovou raznicou:

Na zdobenie som si vybrala scrapbookový papier Dream z kolekcie Misty Morning od UHK Gallery. Keďže som chcela, aby bolo vidno nie len okrajové zdobenie, ale aj biele okraje obálky po všetkých stranách, narezala som si ho na tri pásy v rozmeroch 21,6 x 6,6 cm, 21,6 x 10,6 cm a 21,6 x 7,6 cm. Posledný pás príde na vrch obálky, a tu treba od základného rozmeru vrchnej časti obálky odpočítať, o koľko sa vrchná časť zmenšila po použití okrajovej raznice (dúfam že som zrozumiteľná). V mojom prípade to je 1 cm:

Skôr, ako nalepíme na obálku tieto pásy, je potrebné si na obálku zafixovať stuhu, ktorou sa bude obálka zaväzovať. Takže stuhu som približne v strede obálky na jej prednej a zadnej strane podlepila obojstrannou lepiacou páskou:

Na papierové pásy som takisto nalepila obojstrannú lepiacu pásku a nalepila som ich na jednotlivé časti obálky cez stuhu – najširší na zadnú stranu, najužší na spodnú stranu vpredu a posledný pás na prednú vrchnú časť obálky:

Základ obálky je hotový, stačí ju dozdobiť. Na túto obálku som si vybrala lepenkové výrezy, papierové kvety a biele tekuté perličky:

Druhá verzia obálky je z papiera Charm, tiež z kolekcie Misty Morning:

Obálka k narodeniu dievčatka, alebo ku krstinám, je z papiera Skylark:

Ale krásna obálka sa dá vytvoriť aj z jednofarebného papiera, ako táto svadobná v jemnej krémovej farbe:

Prekrásne veľkonočné sviatky vám prajem spolu s celým dizajn tímom Vintage Crafting 😉

7 thoughts on “DIY Darčeková obálka

  1. Michaela says:

    Danielka, dakujem za krásny návod! Obálku som si spravila a venovala som v nej bezplatny pobyt na lehatku:-) Darček sa veľmi páčil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *