DIY Darčeková pop-up pohľadnica

Na blogu Vintage Crafting sme vám s dievčatami z dizajn tímu ukázali už niekoľko návodov na tvorbu rôznych darčekových papierových skladačiek (pohľadnice, obálky, krabičky) na darovanie peňazí alebo poukážky a dnes mám pre vás zase jeden nový, neokukaný. Tentokrát to bude darčeková pop-up pohľadnica 😉

Aj peniaze a poukážky treba darovať slávnostne a na úrovni. S takou pohľadnicou určite zažiarite a nakoľko je jednoduchá, zvládnete ju vyhotoviť aj na poslednú chvíľu. Dokonca k nej stačí iba pár kúskov materiálu – nutnosťou je papier vyššej gramáže vo formáte A4 (na základ) a scrapbookový papier 12×12″ (na zdobenie). Zvyšok je už na vás podľa toho, či obľubujete minimalizmus alebo ju chcete parádne ozdobiť. Obe varianty budú vyzerať skvele! 🙂

Pripravila som pre vás šablónu aj stručný fotopostup.

1.  Podľa vyobrazenej šablóny si pomocou gilotíny odrežeme z A4 perleťového papiera vyššej gramáže základ na pohľadnicu v rozmeroch 15×29,7cm a preryhujeme ju na ryhovacej podložke na 3 7/8″, 4 7/8″, 5 7/8″ a 9 7/8″. Potom ju knihárskou kosťou zafixujeme a vznikne nám pohľadnica, ktorú vidíte na fotografii.

2. Stojančekový stred, kde sa bude vkladať poukážka, prípadne peniaze, spojíme a urobíme tam priestor na vloženie poukážky. Ja som to urobila tak, že som si naznačila ceruzkou čiaru vzdialenú 1/2 centimetra od dlhšej strany a 2 cm od bočných okrajov. Po čiare som prešla skalpelom a zvyšok zošikma odstrihla nožnicami – pozrite sa na druhú ukážku.

3. Následne pohľadnicu rozbalíme a vyrezaný stojanček zlepíme tak, ako vidíte na fotografiách.

4. K základu pohľadnice urobíme aj uzáver, ktorý sa nasunie na pohľadnicu, aby sa neotvárala. Ten má rozmery 6x23cm a preryhuje sa na 3″ a 7 2/8″. Následne sa zlepia dokopy konce papiera.

5. A teraz ide na rad tá najzábavnejšia časť – zdobenie 🙂

Pri zdobení som použila romantické vintage papiere od StudioLight, lepenkové ozdôbky z darčekových sád pribalené k nákupu, samolepiace perličky, kovový kvet, čipku a washi pásku. Medzi pomôckami nemohla chýbať okrajová raznica, pečiatka „Darček pre teba“, čierna pečiatkovacia poduška, obojstranné lepiace pásky a PVA lepidlo.

Takto vyzerá hotová darčeková pop-up pohľadnica 😉 Do stojančeka môžete zasunúť bankovku alebo poukážku a na vnútorné  strany napísať venovanie, prípadne ich len ozdobiť.

Veľa nápadov pri tvorení praje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *