DIY Detské pohľadnice s okienkami

Pred niekoľkými mesiacmi som si dala „predsavzatie“, že budem viac používať pečiatky. Akosi som ich dlho zanedbávala a tvorila bez nich. Ale tomu je koniec, lebo je to jeden z najkrajších detailov, ktoré pri tvorbe môžem použiť a no a čo, že sa trocha zašpiním – to patrí k tomu. A nakoľko ma už dlho fascinujú projekty s okienkami, tak som si povedala, že dnes pre vás v návode spojím 2 skvelé veci – pečiatky a okienka 🙂

Zopár okienkových pohľadníc som už tvorila, ale tentokrát z  okienok budú zvedavo vykúkať napečiatkované žirafy.  Je to taká rozkošná detská tematika. Tak poďme na to!

Na tvorenie budeme potrebovať:

*scrapbookové papiere v detskej tematike

(moje sú od nášho úžasného nováčika ScrapMir)

*biely papier na základ A6 pohľadnice / základ A6 pohľadnice

*silikónové pečiatky so zvieratkovskými motívmi + akrylový blok + pečiatkovaciu podušku

*Big Shot a vyrezávacie šablóny v tvare kruhu/štvorca/oválu/obdĺžnika

*narodeninový darček od organizatorka.sk, prípadne nejaké iné lepenkové ozdôbky

*čipku a dvojfarebnú bakers twine šnúrku

*drobné ozdoby ako flitre či perličky

*pomôcky: skalpel, oceľové pravítko, nožnice

*lepidlá: PVA lepidlo, obojstranná trhacia páska, 3D obojstranná lepiaca páska

POSTUP:

1.Pripravíme si základ A6 otváracej pohľadnice a scrapbookový papier s motívom si zrežeme na rozmer 14,3×10 cm.

2.Do scrapbookového papiera si vyrežeme bližšie k pravému okraju pod seba okienka v akýchkoľvek tvaroch (kruhy, štvorce, ovály, obdĺžniky). Na ľavú budeme neskôr lepiť čipku, preto sme tam nechali viac priestoru.

3.Na základ pohľadnice nalepíme obojstrannou trhacou páskou pás jednofarebného scrapbookového papiera, ktorý bude pod okienkami.

4.Na základ pohľadnice teraz nalepíme pomocou 3D lepiacich vankúšikov/3D pásky scrapbookový papier s okienkami.

Takto to vyzerá:

5.Už len nalepíme čipku pre krajší efekt.

6.Do okienok budeme lepiť veselé zvieratká, ktoré si napečiatkujeme na biely papier, z ktorého som robila aj základ (aby mi všetko pekne ladilo). Pečiatkovala som pomocou podušky Distress Ink, ale na pečiatkovanie takýchto detailných motívov vám odporúčam použiť Versafine podušku. Distress Ink takéto pečiatky jemne rozpíja a efekt nie je potom taký pekný. Poučila som sa a Versafine poduška je už na ceste ku mne, aby som mala nabudúce dokonalé obrázky 🙂

7. Napečiatkované obrázky si povystrihujeme.

8. A pri vkladaní do okienok z nich ešte vystrihneme, koľko potrebujeme. Ja som odstrihla žirafkám nohy, aby pekne vykúkali z pohľadnice.  Dozdobíme ďalšími drobnosťami, prípadne ešte opečiatkujeme milý nápis a vyrežeme do kruhu a nalepíme do stredu. Aby vystupovali žirafy do priestoru, tak som im hlavy podlepila až 2 kúskami 3D lepiacej pásky. Krk som im však prilepila PVA lepidlom. A vytvorilo to efekt zvedavého pohľadu z okienka – také typické naťahovanie krku, aby lepšie videli 😀

Takto vyzerá výsledok. Vytvorila som na ukážku aj chlapčenskú pohľadnicu s okienkom 🙂

Verím, že sa vám dnešný návod páčil a teraz prejdeme na tému 5. narodenín Organizátorky 🙂

*************************************

A určite ste zvedavé, kto vyhral narodeninový balíček s materiálom.

Najskôr by som sa v Maťkinom mene i v mene celého dizajn tímu rada poďakovala za krásne slová, gratulácie a želania k narodeninám. Celý náš kolektív nesmierne teší, že nás máte radi. Ako náš e-shop organizatorka.sk, tak blog vintagecrafting.sk.

♥ ĎAKUJEME ♥

A teraz už k tým výhram. Od štvrtka 19.4. ste mohli  súťažiť o dva balíčky priamo tu, na našom blogu. A tentokrát sa šťastie usmialo na Ľubicu Vrškovú a Tatianu. Gratulujeme :-). Napíšte prosím Maťke na info@organizatorka.sk a dohodnete si doručenie výhry.

****************************************

MÁTE BLOG A STE NAŠA ZÁKAZNÍČKA?

Predstavte náš e-shop organizatorka.sk svojim čitateľkám v samostatnom článku na vašom blogu. Od srdca a svojimi slovami. Podmienkou je, aby ste boli našou aktívnou zákazníčkou a v článku náš e-shop prelinkovať, kľudne aj s obľúbenou kategóriou. Spravte tak v mesiaci apríl 2018. Dajte nám o tom vedieť krátku správu na info@organizatorka.sk a získajte svoj BLOGERSKÝ BALÍČEK v hodnote 12 €. Balíček získa každá blogerka, ktorá splní zadané podmienky.

♥♥♥

Neváhajte a využite ešte šancu na skvelú výhru a na 15% zľavu v e-shope www.organizatorka.sk, ktorá trvá do zajtrajšieho dňa.

Veľa tvorivých nápadov vám želá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *