DIY Girlanda

Na svadobnom veľtrhu, kde som bola s Maťkou v polovici februára, som si všimla, že okoloidúci obdivovali (nahlas i očami) girlandu, korú sme spoločne vyrobili deň predtým, aby zdobila náš „stánok“.

Girlanda je krásna dekorácia využívaná na ozdobenie exteriéru či interiéru a pri akejkoľvek príležitosti. Či robíte záhradnú párty, svadobnú hostinu alebo narodeninovú oslavu, určite jej nájdete miesto na stene alebo v zátiší stromov. A tak som som si dnes pre vás pripravila veľmi jednoduchý návod na výrobu girlandy, aby ste si ju mohli kedykoľvej vyrobiť aj vy 🙂

girlanda 6x

Musím sa priznať, že veľkú girlandu nerobievam. Také sa najviac hodia na párty a oslavy, aby boli výrazné. Ja si vyrábam najmä mini girlandy do svojich projektov (albumov a pohľadníc) a stredne veľké girlandy, ktoré prištipcujem na záclonu do izby (asi je to divné, ale páči sa mi to 😀 ).

Je už na vás, aká veľkosť sa vám bude hodiť na danú príležitosť, ale všetko si prispôsobíte veľkosťou ozdôb a papierových vlajočiek. Môj návod môžete brať ako inšpiráciu, aby ste skúsili takúto zaujímavú dekoráciu vyrobiť.

Moja girlanda bude vo svadobnom duchu a vhodná na pripevnenie na vchodové dvere. Je jemná, romantická a vintage 🙂

girlanda 10x

girlanda 11x

girlanda 12x

girlanda 13x

Budeme potrebovať:

*veľkú ihlu

*scrapbookové papiere (najlepšie bude, keď jeden z nich bude obsahovať obrázky ako ten, ktorý som použila ja – z kolekcie Juliet od Scrapberrys)

*perleťový papier vyššej gramáže (môžu byť zvyšky z predošlého tvorenia)

*lepenkové výrezy

*bakers twine šnúrku

*papierové výrezy (vytvorené pomocou Big Shotu a vyrezávacích šablón k nemu)

*rôzne ozdoby (kupované, vyrobené či zrecyklované)

girlanda 1x

Pomocou vyrezávacích šablón a Big Shotu si vyrežeme zo scrapbookového a perleťového papiera vlastné papierové výrezy a ozdôbky.

girlanda 2x

Z obrázkového scrapookového papiera si odstrihneme hodiace sa obrázky. V mojom prípade kvietkované vlajočky. Nezabudneme upraviť okraje „ničičom“ pre vintage vzhľad.

girlanda 3x

Pripravíme si aj perly a flitre, ktoré nám girlandu trocha rozžiaria.

girlanda 4x

Vezmeme si ihlu a navlečieme na ňu bakers twine šnúrku (tá moja mala 120 cm). Na konci urobíme trojitý uzol a môžeme začať navliekať ozdoby.

girlanda 5x

Ja dávam vždy od kraja girlandy najmenšie ozdôbky a ku stredu väčšie. Ich množstvo i rozloženie si korigujeme sami podľa nášho vkusu. Ja som vsadila na jemnosť.

girlanda 6x

Lepenkové vtáčiky sú najväčšiou a najvýraznejšiou ozdobou, takže pôjdu do stredu. Nemala som ich ako zavesiť, aby sa mi neotáčali hore nohami alebo nezlomili, tak som to vyriešila tak, ako vidíte na obrázku. Šnúrku som rozdelila na dve časti (60 + 60 cm a ich spojítkom je tento lepenkáč). Na uzlíky kvapneme trochu lepidla a necháme zaschnúť, aby všetko pekne držalo pokope.

girlanda 7x girlanda 8x

Na ďalšiu polovicu som navliekala rovnaké ozdoby, ako na predošlú. Líšia sa len v tematike papiera.

girlanda 9x

A je to hotovo! Girlandu pripevníme tam, kde ju chceme mať a kocháme sa 😉

Určite do tvorenia zapojte aj deti – je to nenáročné a zábavné. Môžu si vyrobiť vlastnú dekoráciu do izby alebo na svoju narodeninovú oslavu 🙂

Neviem, či ste si všimli, ale horúcou novinkou v e-shope je táto raznica na vysekávanie písmen a čísel, ktorá bola veľkým hitom na veľtrhu vo Frankfurte. Je to skvelá pomôcka na výrobu maxi girlandy s nápisom 🙂

Príjemné girlandovanie vám želá

Kristína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *