DIY Kabelkový obal na Post-it bločky

Pomaly sa nám prázdniny blížia ku koncu a o pár dní tu máme začiatok nového školského roka. Žiaci a študenti sa opäť zídu v škole a začnú pilne študovať 🙂 Čítať knihy, písať práce, pracovať na projektoch. Keď som ešte bola študentkou, rada som pri čítaní a robení si poznámok využívala obľúbené žlté papieriky. Vlastne nie len žlté, ale aj rôzne farebné, používala som ich aj ako záložky v knihách, vždy som ich nalepila priamo k textu, ktorý som si potrebovala poznačiť. Ich prenášanie v taške im ale dalo zabrať – boli poprehýbané, pokrčené, s ohnutými rohmi, a keď som si vzala viac menších, nikdy som nevedela v taške všetky nájsť. Ak to máte podobne, mám pre vás dnes pripravený jeden super rýchly a jednoduchý návod na obal, do ktorých si vložíte týchto bločkov hneď niekoľko:

Základom obalu je jednofarebný papier Canson Colorline, odtieň fuchsia. Veľkou výhodou tohto papiera je, že je naozaj pevný a na obal mi stačil pás tohto papiera bez toho, aby som ho musela nejako spevňovať alebo podlepovať. Ako prvé som si z papiera odrezala pás široký 8 cm, ktorý som po dĺžke rozdelila nasledovne:

Časti som si namerala pravítkom, spravila som si ryhu, prehla a prešla knihárskou kosťou:

Do stredných častí som nalepila bločky:

Na pravú časť som spravila dierovačom dierku:

Potom som obal postupne zložila:

Uzatváranie som vyriešila jednoducho – cez dierku som prevliekla zeleno-bielu bakers twine šnúrku, omotala okolo obalu a zaviazala na mašličku. Obal som iba jednoducho ozdobila žltým papierom, nalepila nápis notes zo samolepiek a pridala som tri tekuté enamelové perličky:

A takto pekne mám bločky v obale pokope:

Prajem všetkým ešte krásny zvyšok prázdnin a všetkým študentom úspešný štart nového školského roka.

One thought on “DIY Kabelkový obal na Post-it bločky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *