DIY Mini organizér – zakladač na kartičky a ozdoby

Pripravila som si pre vás jednoduchý návod, ako si vyrobíte milý malý zakladač na papierové kartičky, fotky alebo na rôzne drobnosti, či kancelárske záležitosti :-). Bude sa krásne vynímať aj na stoloch vašich školáčikov.

Ako základ na tento mini organizér použijeme A4 kraftový papier, ktorý má ideálnu vysokú gramáž a tak bude organizér pevný a stabilný.

Vďaka tomu, že ryhovacia podložka je môj verný kamarát, základ na organizér je hotový doslova za minútku. Už len zastrihnúť šikmé časti. Ak však ryhovačku nemáte, môžete si šablónu na organizér jednoducho prekresliť na papier (rozmery prikladám na konci príspevku). V tom prípade potrebujete nožnice, oceľové pravítko a knihársku kosť. Pripravenú hotovú šablónu pekne poprehýbame na stranách a v spodnej časti a vyskúšame, či všetko pekne sedí.

Keď je všetko v poriadku, tak organizér zlepíme. Použila som silnú obojstrannú pásku. Stačí ju použiť na dvoch častiach, ako vidíte na obrázku.

TIP: spodné časti na zahnutie som nakoniec ponechala iba dve, a to tie dlhé, malé bočné sú zbytočné, lebo papier je pevný

Tento zakladač je naozaj pevný, takže by ste ho mohli použiť aj takto, ale ja som sa rozhodla ešte pre jednu vrstvu papiera, čisto ako dekoračnú záležitosť :-).

Môžete preto na zdobenie použiť obľúbený papier na scrapbooking. Lepiť už stačí obojstrannou trhacou páskou.

Ja som na zdobenie týchto organizérov som použila veselé papiere od PinkFresh Studio.

     

     

A máme hotovo :-). Verte mi, je to rýchla záležitosť a takéto organizéry si môžete vyrobiť aj v inom rozmere, podľa toho, čo potrebujete „upratať“. Ja mám v nich pekne poruke všetky enamelky, papierové kartičky a obrázky, fotky, ktoré sa chystám „scrapovať“ a tiež lepenkáče a svorky :-).

TIP: Ak chcete mať organizér viac stabilný (vzhľadom k jeho veľkosti, je dosť úzky), môžete si ich vyrobiť viac a spojiť dokopy – buď napevno tak, že zlepíte strany, ktorými sa dotýkajú, alebo len dočasne. Na to nám bude stačiť stužka, alebo šnúrka, ktorou ozdobne obmotáme všetky organizéry dokopy a budú tak krásne držať na mieste, ak ich aj naplníme ťažším obsahom.

Čo vy na to, vyrobíte si zopár takýchto organizérov na svoj pracovný stôl?

Tvorme spolu pre radosť ♥.

Martina

Nech sa páči, sľúbená šablóna na organizér:

šablóna-mini-zakladač-organizér-organizatorka – na tomto odkaze si stiahnete súbor vo formáte PDF, ktorý bude vyzerať ako tento obrázok:

4 thoughts on “DIY Mini organizér – zakladač na kartičky a ozdoby

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *