DIY Netradičná taštička pre mikulášsku nádielku

6.december je jeden z najočakávanejších dní v roku. Ako dieťa som sa naň veľmi tešila. V predvečer tohto sviatku som si vždy vypucovala čižmičky a vyložila ich na parapetnú dosku okna. Ráno “na Mikuláša” boli čižmičky naplnené balíčkom so sladkosťami a tiež malým prekvapením v podobe hračky. V súčasnosti vyčistené čižmičky nahradili dekoračné ponožky či taštičky rôznych štýlov a farieb od výmyslu sveta. Pre tohtoročnú mikulášsku nádielku som aj ja vyrobila netradičnú papierovú taštičku. Po prvé – je ružová, a po druhé – v jej výzdobe nie je žiaden Mikuláš. Iba jeden čokoládový, ktorého som do taštičky vložila :-). Výrobu samotnej taštičky som zdokumentovala do krátkeho fotopostupu.

Papierová taštička pre mikulášsku nádielku je vyrobená z jedného dizajnového papiera 12 x 12 inch. Siahla som po papieri WINTER DAYS Nr.03, z ktorého som orezala spodný popisný pásik. Nezahodila som ho však, použila som aj ten, keďže bol z jednej strany vhodne potlačený. Krabičku som zdobila pomocou šablóny bielou štruktúrovacou pastou, čím som vytvorila motív padajúceho snehu. Z akvarelového papiera som vyrezávacou šablónou Winter days vyrezala  3 ks anjela, zlepila ich lepidlom v pere a jemne otupovala hnedým atramentom Distress Ink. Na výrezy z akvarelového papiera, ktoré som opäť vyrezala na Big Shote pomocou vyrezávacích šablón, som napečiatkovala hnedým rýchloschnúcim atramentom pečiatky so slovenskými textami. Výrezy som jemne otupovala hnedým atramentom. PVA lepidlom som nalepila anjelov a odložený pásik dizajnového papiera na krabičku. Výrez s napečiatkovaným vianočným textom som podlepila samolepiacimi 3D štvorčekmi a nalepila na pásik. Až teraz som krabičku dozdobila snehovou vločkou, ktorú som vysekla pomocou raznice z akvarelového papiera. Do jej stredu som umiestnila malú ružovú perličku vyrobenú tekutou enamelkou. Hnedou šnúrkou som zviazala rúčky taštičky, spolu s kruhovým výrezom s napečiatkovaným textom a dvomi bielymi rolničkami.

Vzhľad taštičky vychádza z modelu slamenej plážovej alebo tiež plátenej nákupnej tašky s drevenými rúčkami. Pre zdokumentovanie výroby taštičky som použila iný dizajnový papier, keďže fotopostup som sa rozhodla pripraviť až potom, ako vyššie prezentovaná taštička bola hotová. 

1. Dizajnový papier som teda orezala na veľkosť 12 x 12 inch. Podľa schémy som na ryhovacej podložke pomocou ryhovacej kosti naznačila línie pre zalomenie a ceruzkou ostatné pomocné čiary pre orezanie (strihanie) a vyseknutie kruhových výrezov. Potom som papier obstrihala a pozalamovala do podoby ako je na fotografii. 

 

2. Na Big Shote som pomocou kruhovej vyzerávacej šablóny vyrezala kruhy, resp. polkruhy. Najprv som papier preložila a až tak ich vyrezala. Pred vyrezaním, nezabudnite skontrolovať umiestnenie vyrezávacej šablóny tak, aby bola presne v strede a to na oboch stranách taštičky. Pomáhala som si rastrom (to sú tie nakreslené štvorčeky) na pracovnej podložke a pravítkom.

3. TIP: Ak chcete taštičku zdobiť, urobte to v tomto kroku, teda skôr ako ju zlepíte dokopy. 

4. PVA lepidlom som zalepila rúčky (drievka). Pri lepení som dávala pozor, aby mi lícovali ako okraje vyrezaných polkruhov, tak aj bočné strany papiera a rovnako tak aj rúčky taštičky. Zalepila som aj záložky, ktoré budú na bočných stranách taštičky. Poznámka: Drievka sa dajú nahradiť, napríklad papierovými slamkami.

5. Taštičku som zlepila použitím obojstrannej lepiacej pásky, jej dno PVA lepidlom.

Taštička je hotová.

Ak som vás inšpirovala, želám príjemné tvorivé chvíle.

 

One thought on “DIY Netradičná taštička pre mikulášsku nádielku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *