DIY Papierové krúžky na obrúsky

Leto je už v plnom prúde a spolu s ním začala svadobná sezóna, sezóna záhradných osláv, grilovačiek, gulášovačiek a podobných spoločenských akcií plných jedla a pitia. Na všetky tieto akcie sa treba starostlivo pripraviť … a čo tak im dodať trocha handmade šmrncu? Drobné scrapbookové detaily, ktoré doplnia atmosféru a neujdú očku žiadnemu z hostí, ako napríklad také zdobené papierové krúžky na papierové obrúsky, ktoré sú nutnosťou pri každom stolovaní 🙂

Výroba takýchto krúžkov je úplne nenáročná a doba jej výroby bude záležať len na vás – koľko práce a zdobenia si s nimi dáte. Pri najjednoduchších papierových so stužkou a kovovou ozdobou to pôjde rýchlejšie, avšak zdobenejšie s kvietkami, samolepiacimi kamienkami a papierovými výrezmi budú naozaj klenotom na stole.

Ja vám ukážem zopár rôznych krúžkov, ktoré som skúsila, ale variánt je nekonečno.

Budeme potrebovať:

* obojstranný papier na scrapbooking  čo najvyššej gramáži (aby boli krúžky pevné a pekne držali – ja som pri tvorbe použila papiere od UHK Gallery)

* Big Shot a vyrezávacie šablóny (prípadne skúste aj embosovacie pre zaujímavejší efekt)

* lepenkové výrezy

* stužky a čipky

* farebné šnúrky

* kvietky

* kovové ozdoby

* samolepiace kamienky

* pomôcky: ceruzka, pravítko, orezávač/skalpel, obojstranná lepiaca páska, nízkoteplotná tavná pištoľ

Postup:

1. Z papiera si narežeme pásy v rozmeroch 3x15cm. Množstvo pásikov závisí na množstve hostí. Pokojne použite aj viac rôznych papierov, ktoré spolu budú ladiť. Alebo obe strany papiera ako ja.

TIP 1: Mne sa osvedčila daná veľkosť papierových krúžkov, avšak keď budete tvoriť doma, možno zistíte, že krúžok chcete tenší či hrubší, s väčším či menším priemerom. Nebojte sa skúšať. Ak pozvete priateľky na kávičku a zákusok, kúpte si menšie „kávičkové“ obrúsky a k nim vyrobte menšie krúžky. 

2. Na jeden okraj každého pásika nalepíme obojstrannú lepiaci pásku tak, ako vidíte na obrázku.

TIP 2: Ak budete robiť krúžky na látkové obrúsky (tie sú ťažšie ako papierové) či na dôležitú príležitosť, akou je napr. svadba, a budete si chcieť byť isté, že sa krúžok nerozpadne, použite radšej extra silnú obojstrannú lepiacu pásku.

3. Z každého pásika urobíme zrolovaním a zlepením krúžok tak, ako vidíte na prvej fotografii.

4. Takto krúžok vyzerá a pokračujeme ďalej …

… až kým nemáme všetky krúžky hotové.

5. Na stôl si prichystáme všetky potrebné ozdoby a ideme zdobiť.

6. Zdobenie je tá zábavná časť, ktorú si už urobíme podľa seba. Avšak zdobte vždy tak, aby ste ozdobami zakryli koniec papiera. Oblepte krúžok čipkou či stužkou, ozdobte lepenkovým výrezom, doplňte šnúrkou či kamienkami. Je to len na vás. Ja som vyrobila skôr také svadobné krúžky, ale vy sa hrajte s farbami a štýlmi a vyrobte ich tak, aby ladili k danej akcii.

TIP 3: Obrovským pomocníkom pri tomto tvorení mi bol stroj Big Shot a vyrezávacie šablóny. Narezala som si s ich pomocou 3D motýľa, 3D kvet, lístky, rozetky aj prešívané kruhy. Keď nechcete dávať veľa ozdôb či dokupovať materiál, stačí vám papier a na stroji si z neho vyrežete čokoľvek.

Môžete ich ozdobiť minimalisticky alebo si dať záležať a urobiť z nich malé scrapbookové projekty.

Vyrobiť si môžete aj dvojkrúžky. Tam potrebujete jednofarebný papier vyššej gramáže, jednostranný scrapbookový papier akejkoľvek gramáže a pomôcky + ozdoby, s ktorými sme pracovali v predošlom postupe. Tento postup je nasledovný:

Narežete si pásiky z jednofarebného papiera v rozmeroch cca 4x15cm a pásky zo scrapbookového papiera cca 3x15cm. Pásiky zo scrapbookového papiera nalepíte na tie jednofarebné a zrolujete do krúžku. Krúžok ozdobíte 🙂

Takto vyzerá môj výsledok – niekoľko rozkošných krúžkov na papierové obrúsky. Ja som každý urobila iný pre inšpiráciu, ale na akciu odporúčam vyrobiť podobné v rovnakom štýle.

Prajem vám príjemnú zábavu pri tvorení a ešte príjemnejšiu pri rodinných či priateľských akciách! 😉

2 thoughts on “DIY Papierové krúžky na obrúsky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *