DIY Papierový zákusok

Ahojte všetci!

Ako som už neraz spomínala, časopisy Creativity od Docrafts sú skvelou inšpiráciou k scrapbookovému tvoreniu. Kupujem si ich už pár rokov a okrem krásnych darčekov ma vždy potešia nejakým super nápadom alebo šablónou. V najnovšom čísle mi časopis urobil radosť úúúplne všetkým 😉

Nájdete v ňom darčeky ako rozkošnú zvieratkovskú stavebnicu, silikónové pečiatky a kopu gombíkov.

A vo vnútri je množstvo inšpirácie a nápadov. Jedným z nich je papierový zákusok. Nie je to žiadna novinka, určite ste ho už niekde na internete videli. Aj ja som ho mala v hlave nejaký ten čas a chcela som ho skúsiť vyrobiť. Keď som mala v rukách časopis a v ňom šablónu aj s krásnou inšpiráciou (to bolo doslova nakopnutie, že „Už ten zákusok konečne urob!“), tak som sa do toho pustila. Bolo to predvečerné tvorenie, tak fotky budú horšie, ale verím, že mi to prepáčite 🙂

V prvom rade som si preskenovala šablónu a vo photoshope ju upravila tak, aby bola na celú A3. Išlo mi o to, aby bol zákusok veľký a pokryl väčšinu 30,5×30,5cm scrapbookového papiera. Zväčšenú šablónu som si vytlačila na biely papier vyššej gramáže vo formáte A3. Potom som si šablónky povystrihovala. Budú mi slúžiť na prekresľovanie na scrapbookové papiere.

Vystrihnuté šablóny som si obkreslila na papier. Na vrchnáčik som použila perleťový biely papier vyššej gramáže a na krabičkovú časť scrapbookový papier od UHK Gallery (z najnovšej kolekcie Misty Morning). Na papieroch od UHK mám veľmi rada, že sú obojstranné a dosť tvrdé, takže krabičky vyrobené z týchto papierov sú pevnejšie a majú krásnu tematiku zvonka aj zvnútra.

Na papiere, kam som obkresľovala zákuskovú krabičku, som si tiež naznačila, kde budem rýhovať papier. Potom som obe časti zákusku povystrihovala.

Zlepiť krabičku a vrchnáčik do 3D podoby je už ľahké. Keď máte všetko presne obkreslené, vystrihnuté a prerýhované, pôjde vám to ako po masle. Vrchnáčik má trojuholníkovú „dieru“, ktorú som podlepila priehľadnou fóliou, aby bolo vidno do vnútra krabičky.

A takto vyzerá hotová zákusková krabička. Sama o sebe je už pekná, ale nebola by som to ja, aby som to ešte nedozdobila. Nakoľko som použila romantický ružový bodkovaný papier, aj zdobenie bude romantické 🙂

Najprv som nalepila na bočné strany vrchnáčika jemnú čipku spolu s perličkami.

Potom som si pripravila časť z bohatých zásob Maťkiných kvietkov, lepenkový nápis a bakers twine. Naaranžovala som si to podľa môjho vkusu a nalepila. Pomocou razníc som vysekala pár malých motýlikov zo zvyškov papiera.

A takto vyzerá finálny výsledok 😉

Myslím, že by bolo až nevhodné dať niekomu papierový zákusok bez sladkého obsahu 😀 Tak som zosypala bonbóny z bonboniéry do celofánového vrecka, previazala šnúrkou a vložila dnu.

  

Je to univerzálny projekt a určite to u mňa nezostane len pri tomto jednom zákusku. 🙂

Krásneho a hlavne tvorivého Valentína vám prajem

One thought on “DIY Papierový zákusok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *