DIY Pohľadnica pre pani učiteľku/pána učiteľa

Pomaly, ale isto tu máme koniec školského roka a tie tvorivé mamičky, čo majú doma škôlkarov alebo školopovinné deti, už určite vymýšľajú, ako sa poďakujú pani učiteľkám/pánom učiteľom za ďalší školský rok, počas ktorého sa starali o vaše ratolesti 🙂 A ako najlepšie viete, ručne vyrobené darčeky potešia najviac 😉

Ja som si dnes pre vás pripravila inšpirácie na dve štvorcové pohľadnice, ktoré som vytvorila z krásnej novej kolekcie papierov Wabi-Sabi od UHK Gallery. Aby ste videli, aké sú tieto papiere univerzálne, vyrobila som jednu ženskú pohľadnicu pre pani učiteľku v tyrkysových odtieňoch a jednu mužskú pohľadnicu pre  pána učiteľa v modrých odtieňoch.

Na tvorbu budeme potrebovať:

*štvorcový základ na pohľadnicu

*scrapbookové papiere (toto je konkrétne kolekcia Wabi-Sabi od UHK Gallery)

*pečiatku + pečiatkovaciu podušku

*sadu na tvarovanie kvietkov

*Big Shot + vyrezávacie šablóny (kvietky, lístky, motýliky, prešívané štvorce a iné) a embossovacie kapsy

*oceľové pravítko, skalpel, ničič, ochrannú podložku, nožnice

*obojstrannú lepiacu pásku, PVA lepidlo, 3D obojstrannú lepiacu pásku

*tekuté enamelky a perličky

*lepenkové výrezy

*čipky

*šnúrky

*iné ozdoby (štipec, samolepiace perličky, flitre a iné)

Postup je jednoduchý a jeho najdôležitejším krokom je VRSTVENIE, takže som urobila len zopár záberov z procesu.

Pre vytvorenie väčšieho vintage efektu na prianí, skúste zdobenie a vrstvenie potrhaných kúskov papiera.

Kolekcia má obrázky v pekných rámčekoch, ale to neznamená, že si ich nemôžeme vystrihnúť a použiť iným štýlom. Napr. tento motýľ vyzerá ako živý a keď sa mi na pohľadnici nadvihnú krídla, bude to parádna papierová 3D ozdoba.

Pečiatky so slovenskými nápismi v e-shope organizatorka.sk povedia všetko za vás. Táto je taká univerzálna, že ju môžem použiť hocikde, ale v e-shope nájdete aj konkrétne pečiatky s venovaním Pre pani učiteľku a Pre pána učiteľa.

Vyrezané papierové kvietky vyzerajú najlepšie po vytvarovaní okvetných lístkov pomocou tvarovacej súpravy. Dajú sa navrstviť a vznikajú krásne bohaté kvietky. Používala som scrapbookový papier (obojstranný pre 2 motívy) a perleťový papier, a kvietky sú po navrstvení tým viac zaujímavejšie.

Bez tekutých perličiek a enameliek už neurobím ani jeden projekt. Biele enamelky sú výrazné v rohoch a trblietavé perličky sú nenápadné vedľa kvietkov. Sú také nenápadné, že na fotkách ich vôbec nevidno, ale naživo je to veľmi efektné 🙂

A tu je hotové ďakovné prianie pre pani učiteľku:

Druhú pohľadnicu som robila v minimalistickejšom štýle ako pre muža, použila som modré papiere z kolekcie a opäť som vrstvila jednotlivé papiere a ozdoby. Všimnite si, ako som poničila okraje papiera pomocou ničiča.

 

Na tejto fotke skvelo vidno suchý embossing (použila som túto kapsu s písaným písmom). Prianie pre pána učiteľa je jednoduchšie, ale aj tak som vsadila na takéto detaily, ktoré určite ocení.

Ak chcete poznať všetky tipy a triky v technike suchý embossing, sledujte náš seriál vedený Timonou 😉

Verím, že som vás inšpirovala a vytvoríte jedinečné ďakovné priania pre učiteľov, aby ste im poďakovali za ich snahu a prácu počas roka. Takéto prianie bude v kabinete či v zborovni vystavené roky, to vám garantujem 😉

A nezabudnite pri tvorení aj na deti a spravte si spoločné tvorivé popoludnie 🙂

Veľa nápadov pri tvorení praje

2 thoughts on “DIY Pohľadnica pre pani učiteľku/pána učiteľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *