DIY prianie k narodeniu dievčatka

Dnes som si pre vás pripravila inšpiráciu v podobe pastelového priania k narodeniu dievčatka:

K tomuto prianiu som nafotila postup vyhotovenia dvoch prvkov – shakeru v podobe hviezdy, ktorý som urobila pomocou Big Shotu a šablón a zlatého embossovaného nápisu na pergamenovom papieri.

Ako základ priania som si vybrala bielu štvorcovú pohľadnicu, na ktorú som navrstvila žltý papier Canson Colorline a ružový papier z kolekcie Sweet Baby Girl. Na pergamenový papier som si pripravila nápis „Vitaj na svete!“. Pečiatku som namočila do podušky na embossing, zasypala zlatým práškom na embossovanie a usušila teplovzdušnou pištoľou. Z papiera som vyrezala pásik s nápisom a priložila som ho na ružový papier:

Pásik je dlhší ako rozmer papiera preto, aby som na oboch stranách mohla zahnúť jeho konce a prichytiť obojstrannou lepiacou páskou:

Teraz vyzerá, že trochu odstáva, ale keď sa papier nalepí na základ priania, pekne sa vyrovná.

Potom som si pripravila shaker. Pomocou Big Shotu a šablóny som si vyrezala tri hviezdy – jednu tmavšiu ružovú, jednu žltú a jednu z acetátovej fólie:

Potom som použila menšiu šablónu na žltú hviezdu. Ostala mi menšia hviezda a rámik v tvare hviezdy:

Rámik som prilepila tenkou obojstrannou lepiacou páskou na hviezdu z acetátovej fólie:

Na ružovú hviezdu som po okrajoch nalepila malé 3D samolepiace štvorčeky a do jej stredu som nasypala ružové a zlaté flitre:

Na štvorčeky som nalepila hviezdu z acetátovej fólie a žltým rámikom:

Všetko perfektne sedí, pri výrobe shakerov sú Big Shot a šablóny naozaj neoceniteľnými pomocníkmi 🙂 Hviezdu som nalepila na prianie, dozdobila som ho kúskom washi pásky, nálepkami, drobnými výsekmi hviezd a bielymi tekutými enamelkami:

Prajem krásne jarné dni a veľa radosti 🙂

P.S.: V e-shope sú nahodené úžasné novinky od značky Scrapmir, ktorá má v ponuke jedinečné papierové kolekcie. Máte sa na čo tešiť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *