DIY Recy organizér na drobnosti

Už sme tu nejaký čas nemali príspevok na tému recyklácie a keďže sa blíži Deň Zeme, tak si pre vás recy príspevok prichystá každá z členiek dizajn tímu. Ako prvá som na rade ja a spracovala som pre vás fotonávod na výrobu šikovného organizéra zo zipových sáčkov (nielen) do vášho tvorivého kútika, kde si môžete poodkladať rôzne papierové drobnosti a ozdoby 😉

Ak pravidelne tvoríte s lepenkovými výrezmi od Wycinanka z nášho e-shopu, všimli ste si, že všetky výrezy značka balí do zipových obalov. Ja si obaly odkladám, lebo mi je ľúto ich vyhodiť, nakoľko sú veľmi praktické. To isté odporúčam aj vám. Nemusia nájsť uplatnenie ihneď, ale po čase nájdu určite.

Ja som pre vás dnes spracovala  jeden nápad na ich „recykláciu“, respektíve opätovné využitie. 🙂

Budeme potrebovať:

*zipové obaly

*biely papier

*dierovaciu súpravu

*ochrannú podložku

*knihárske krúžky

Postup je úplne jednoduchý.

1.Pripravíme si prázdne zipové obaly. Wycinanka už vyše roka pridáva k lepenkáčom aj tvrdší fialový papier, aby boli niečím podložené a nepolámali sa. Tento papier môžete využiť pri tvorení alebo ho dať deťom na vystrihovanie a vyrezávanie ozdôbok pomocou razníc. Prípadne si ho tam môžete nechať a tým pádom vynechať druhý krok 🙂

2.Nakoľko sa mi zdá farba tmavá, tak som fialové papiere zo sáčkov dala von a namiesto nich som tam vložila biele. Tie som si narezala z bieleho papiera a majú veľkosť 7,3×11,4cm. Môžete použiť aj scrapbookový papier pre krajší a farebnejší efekt.

3.Pripravila som si dierovaciu súpravu a knihárske krúžky. Na skúšku si predierujem jeden – osvedčili sa mi medzery medzi dierkami 3cm a vychádza to na 3 dierky. Podľa tohto predierujem všetky zvyšné sáčky.

4.Sáčky potom zviažem do jedného, prípadne viacerých, organizérov. Na fotke je odfotený jeden, ale keď som ho začala plniť, tak som zistila, že z neho môžem urobiť až 2 organizéry, tak som si vzala ďalšie knihárske krúžky a vytvorila aj druhý organizér.

Takto vyzerá výsledok. Skvelé nie? Pripomína to album. Možno to nie je také estetické, ale je to veľmi praktické a môžete si tam odložiť svorky, drobné papierové výrezy, plochšie ozdoby, šnúrky, chipboardy, nálepky či flitre.

Ja som organizéry nechala takéto nahé, ale vy si môžete na ne urobiť predný a zadný obal ako pri albume a uzatváranie na stužku či gumičku. Mne sa to zdalo zbytočné, nakoľko to má spĺňať praktickú funkciu a nechcem niečo rozväzovať a otvárať, kým sa dostanem k ozdobe, ktorú potrebujem, ale je to len na vás a vašich potrebách pri tvorení. 🙂

Ak nakupujete šnúrky na metre a teda nie celé špulky, tak takýto organizér je na to skvelý.

Verím, že som vás inšpirovala k takejto drobnej recyklácii a že si na ochranu našej planéty spomeniete/spomenieme pri rôznorodom recyklovaní, pri šetrení zdrojov, pri vyhadzovaní odpadu či pri stravovaní.

Veľa tvorivých recy nápadov želá

4 thoughts on “DIY Recy organizér na drobnosti

  1. Soňa Bendová says:

    Ahoj Kristínka. Tento príspevok určite nadchol každého Monkáča ☺. Rovnako odkladám tieto sáčky. Môj systém organizéru nie je taký prepracovaný ako tento tvoj, vyriešila som to ale podobne. Dám foto na FCB ☺. Pekný deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *