DIY stojan na perá

Počas leta, keď boli naozaj horúce dni, sme často ostali s mojou Ali cez deň doma, von sme vyšli až podvečer, keď sa už dalo vonku lepšie dýchať. Keď sme boli doma, popozerali sme si na YouTube rôzne návody na vyrábanie pekných vecí a čo-to sme si aj vyrobili. Okrem iných sme natrafili aj na návod na výrobu stolného stojanu na perá. Keď sme si ho chceli pozrieť ešte raz a urobiť si ho, už sme ho nenašli a tak som ho z väčšej časti vymyslela (v niektorých bodoch je podobný, ale mnoho vecí na ňom som improvizovala). A podaril sa nám takýto, pekný, ako obláčik 🙂 :

Ako prvé som na obyčajný papier prehnutý na polovicu nakreslila tvar obláčika a vystrihla som ho:

Potom som ho 4 krát prekreslila na biely papier Canson Colorline – usúdila som, že je dosť pevný, aby som z neho mohla stojan spraviť a dve zlepené vrstvy budú stačiť (a naozaj to tak je):

Zlepila som dva a dva dokopy (takže som dostala dva dvojvrstvové obláčiky) a nechala som ich celý deň poriadne sušiť zaťažené hrubou knihou, aby sa nezvlnili. Potom som oba po okrajoch natupovala pomocou aplikátora modrou farbou na pečiatkovanie (môžete použiť tieto úžasné modré odtiene Memento):

Na jeden obláčik som fixkou nakreslila tvár:

Obláčiky mali slúžiť ako „vonkajší obal“ stojana, do vnútra som pôvodne chcela použiť rolky od toaletného papiera, ale Ali mi ich deň predtým vzala a spravila si z nich zvieratká.. Tak som si z bieleho Canson papiera narezala tri obdĺžniky (8 x 21 cm):

Každý som stočila do ruličky a zafixovala silnou obojstrannou lepiacou páskou:

Potom som ich k sebe zlepila tavnou pištoľou:

Na spodnú stranu som prilepila obdĺžnik papiera, aby mi zo stojanu perá nevypadávali:

Na jednu stranu ruličiek som nalepila jeden obláčik, a na druhú stranu druhý:

Do stojanu si dala Ali gélové perá, obľúbené farby:

A takto vyzerá na jej stole. Veľmi sa jej páči, keď začne opäť chodiť do školy, dá si do neho perá a ceruzky, ktoré najviac používa pri úlohách:

A na záver vám ukážem ešte jeden stojan, ktorý sme robili asi pred mesiacom zo zaváraninovej fľaše – jednorožca. Ak by sa vám takýto papierový nezdal dosť pevný (ale pevný je), skúste spraviť z pohára, tiež nie je zložitý. Stačí akrylová farba, PVA lepidlo, glitre, kvietky, filc, vata, fixka a tavná pištoľ:

Prajem krásny zvyšok leta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *