DIY Svadobné menovky na stôl

Prajem vám všetkým krásny deň,

dnes by som vám chcela predstaviť niekoľko typov a nápadov na svadobné menovky. Snažila som sa, aby boli štýlovo rôznorodé a zároveň jednoduché na prípravu. Myslela som aj na váš rozpočet. Verím, že si každá v tomto článku nájdete štýl, ktorý vás zaujme.

0 vintage crafting

Začnem alternatívou, ktorú som pred časom zahliadla na Pintereste. Podľa mňa je to super originálny spôsob ako umiestniť menovku. Máloktorý hosť im venuje toľko pozornosti ako ich výrobca 🙂 A pritom stačí tak málo – visačka a stužka.

1 vintage crafting

Prípadne vám stačí ešte menej- štipec a visačka. Samozrejme, vždy môžete pridať farebný papier, šnúrku alebo ozdobu. Pri farebných papieroch však myslite na množstvo kartičiek, ktoré plánujete vyrobiť. Na každej by ste mali použiť rovnaký vzor, aby ste dosiahli ucelený výsledok.

2 vintage crafting

Spomenula som si aj na papierové rozetky, ktoré využívam veľmi málo. Je to však jednoduchý spôsob ako dodať vášmu výtvoru trochu vintage romantiky.

3 vintage crafting

Snažila som sa mená písať ručne, aby som ušetrila aj na výdavkoch spojených s tlačiarňou. Ja osobne však vždy investujem do tlače na kvalitný papier vyššej gramáže.

Nezabúdajme však na možnosť využiť abecedné pečiatky – potrebujete len viac času na tvorbu. Opäť si viem predstaviť ozvláštniť tieto projekty malými papierovými kvietkami alebo krásnymi čipkami.

4 vintage crafting

Svadba je veľmi romantická záležitosť, pri ktorej každý myslí na nevestu. Začína sa to pri výzdobe sály a končí pohľadnicami, ktoré im vytvárate a posielate. Chcela by som však podotknúť, že bez ženícha by sa žiadna svadba nekonala a pri výzdobe by sme mali myslieť aj na mužských hostí, aby to nedopadlo ako na obrázku 😉

5 vintage crafting

Ešte by som vám chcela odporučiť, aby ste už pri návrhu mysleli na obtiažnosť výroby vášho výrobku. Jedna pohľadnica môže mať aj 15 krokov a komponentov, ale myslite na tvorbu 80 pohľadníc alebo menoviek.

Na ďalšej menovke som využila starý dobrý embossing na Big Shote. Oembosovaný papier vždy podlepujem papierom alebo penou, ktorá mu dodá väčšiu stabilitu.

6 vintage crafting

Vždy sa môžete spoľahnúť aj na pečiatky. Investícia do kúpy novej môže byť väčšia, ale ich trvácnosť je nekonečná. Bola by škoda nevyužiť tie, ktoré už máte doma nakúpené.

7 vintage crafting

Zároveň som siahla po písacom stroji, ktorý mám požičaný od môjho brata a s výsledkom som oveľa spokojnejšia. Človek musí byť sebakritický a vedieť, kedy prestať 🙂

Môže to znieť prekvapujúco, ale mám rada motýliky. Páči sa mi ich ľahkosť. Papierovým projektom dodávajú 3D efekt a ich farebnosť si môžete prispôsobiť.

Tento krát som zvolila vrstvenie s pergamenovým papierom (vellum).

8 vintage crafting

Pokiaľ máte vyrezávacie šablóny alebo raznice menších rozmerov, tak určite využite aj tie.

9 vintage crafting

Na záver som si nechala asi to najlepšie 🙂

Možno ste si všimli, že v ponuke sa objavili 3D vyrezávacie šablóny za veľmi prijateľnú cenu. Bola som zvedavá a vyskúšala som motýlika.

10 vintage crafting

Môžete ho použiť samostatne alebo ho vrátiť späť na pôvodný papier. Použila som kontrastnú červenú farbu, aby som lepšie zachytila ten neskutočný 3D efekt.

11 vintage crafting

Ja som si našla niekoľko favoritov na moju svadbu, a čo vy ? 🙂

Plánujete si vyrábať výzdobu na svadbu sama alebo  pomáhate kamarátke či sesternici s jej prípravou ?

Budem rada ak sa podelíte o vaše skúsenosti prípadne plány.

Prajem vám ešte krásny zvyšok dňa,

Valika

Valika

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *