DIY vianočná ozdoba

Síce je ešte len jeseň, ale asi mi dáte za pravdu v tom, že my scrapperky sa už pomaly pripravujeme na Vianoce. Objednávame vianočný materiál, hľadáme inšpirácie a pomaly začíname tvoriť vianočné priania a dekorácie. Ja tento rok začínam veľmi zľahka, nakoľko som v poslednom čase kvôli novej práci veľmi zaneprázdnená, ale aj tak som neodolala a pár vianočných noviniek už mám doma.

Mám to šťastie, že mám doma jednu krásnu šikovnú slečnu, ktorú papiere a tvorenie s nimi veľmi zaujíma. Moja Alica stále tvrdí, že keď bude veľká, chce robiť to čo ja :). A tak keď máme obe čas a chuť, niečo si spolu vyrábame. Tentokrát sme si počas jedného upršaného víkendu z mojich zimných noviniek urobili prvú vianočnú ozdobu:

Táto vianočná guľa je urobená veľmi jednoducho, pripravila som aj krátky fotonávod (vopred sa ospravedlňujem za menšiu kvalitu fotiek, ale počas zamračených dní, ako bol ten keď sme ju robili, sa mi fotilo veľmi ťažko). Môžete ju spraviť v mnohých farebných obmenách, rôzne dozdobiť, a najlepšie je, že vám vo veľkej miere pri jej výrobe môžu pomôcť deti 🙂

Prvým krokom je vyrazenie kruhov z papiera. Použila som krásny scrapbookový papier. Kruhy som si – teda nie ja, ale moja Alica – vysekla kruhovou raznicou, ale pokojne môžete použiť aj vyrezávaciu šablónu a Big Shot (točiť kľukou je pre deti veľká zábava 🙂 ):

Všetky kruhy sme preložili na polovicu – strana, ktorá má byť na ozdobe viditeľná, má byť vo vnútri:

A potom sme ich začali lepiť k sebe. Použili sme PVA lepidlo, natreli sme jednu polovicu dvoch preložených kruhov a prilepili k sebe:

Postupne sme pokračovali so všetkými kruhmi, vždy sme natreli polovicu a prilepili k sebe, vzory sme striedali:

Keď sme zlepili všetky kruhy, zlepili sme k sebe do kruhu prvý a posledný. Vybrali sme si striebornú šnúrku na zavesenie a dve recy ozdoby – sklenené brúsené ozdoby zo starého lustra. Šnúrku som prevliekla stredom gule a navliekla som na ňu ozdoby. Tu mám pre vás jeden tip na uľahčenie práce – namiesto komplikovaného prevliekania šnúrky cez stred ozdoby je lepšie šnúrku cez jej stred priložiť ešte pred jej zlepením, naozaj je to jednoduchšie. Na záver som na jej vrchnú časť na šnúrku priviazala mašľu zo stuhy. A to je v podstate všetko, vianočná guľa je hotová, stačí ju len zavesiť.

Spravila som ešte pár záberov na bielom pozadí, ale bohužiaľ na fotkách nie je vidno, aká je v skutočnosti jemná a krásna:

 

Snáď ste sa dnes nechali trochu inšpirovať a podobná guľa skrášli cez Vianoce aj váš stromček alebo byt. A pokojne do jej tvorenia zapojte aj deti, budú mať radosť zo spoločného tvorenia, ako aj z ozdoby.

Prajem krásny deň

One thought on “DIY vianočná ozdoba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *