Dovolenkový zakladač na fotografie a suveníry

Skvelá dovolenka za mnou a otázka „Ako si uchovať fotografie a suveníry?“ predo mnou 🙂 Keďže pracujem vo fotoslužbe, tak niekoľko odpovedí na tieto otázky viem vychrliť do 2 sekúnd. Ale keďže som zároveň scraperka, tak sa tam vloží ešte myšlienka v podobe magických slovíčok scrabooking a handmade, ktoré vytvoria ďalších 100 nových možností. A ja som si vďaka Maťkinmu kurzu vybrala práve možnosť tvorby dovolenkového zakladača. 😉

Ak ste čítali môj príspevok Provensálsky album, tak viete, že na Maťkinom kurze (konkrétne v nedeľu na júnovom papierovom maratóne) nás naučila tvoriť album od základu. Taktiež na iných kurzoch učí ďalšie typy podobných albumov, ktoré sa dajú použiť aj ako zakladač. Určite sledujte ponuku KREATÍVNYCH KURZOV (skupinových aj individuálnych) alebo ju kontaktujte na info@organizatorka.sk. No proste je v tomto skvelá a ja som jej vďačná, že ma to naučila, lebo som mala možnosť vyrobiť si takýto projekt aj doma a potešiť ním seba a priateľa.

Na tvorbu zakladača som použila najmä materiál s morskou a podmorskou tematikou. Síce som bola s priateľom na dovolenke skôr poznávacej v poľskom Krakove, ja túto tematiku milujem. Pred časom som sa nabalila kopou úžasného materiálu, ktorý čakal presne na túto chvíľu (a nebojte, ešte mi z neho veľa zostalo, na zakladač som použila nejaké kúsky, ale tieto stavebnicové A4 nemajú konca kraja, takže mi zostalo na ďalších 10 zakladačov 😀 ).

Ešte tam pár vecí, ktoré som použila chýba, tak vám to všetko vymenujem:

* lepenka

* scrapbookové papiere

* papierová stavebnica

* papierové výrezy A4 (obrázky, nápisy)

* Big Shot a vyrezávacie šablóny (lístok, prešívané kruhy, rybičky, čipka)

* lepenkové ozdoby

* papierové kvietky

* čipky a stužky

* svorky

* iné ozdoby (kovové komponenty, flitre, šnúrka, samolepiace perličky)

* pomôcky: raznica, knihárska kosť, kovové pravítko

* lepidlá: PVA lepidlo, extra silná obojstranná lepiaca páska, obojstranná lepiaca páska, nízkoteplotná tavná pištoľ a 3D lepiace vankúšiky (naozaj som použila všetky tieto druhy lepidla, lebo každý sa mi osvedčil na iný „typ“ lepenia a keď sa robí album či zakladač od základu a ešte sa aj zdobí, tak to s jedným lepidlom nejde)

Na zadný obal zakladača som dala len tento nápis z papierovej stavebnice, ktorý som podlepila na Big Shote vyrezanými prešívanými kruhmi.

A teraz to hlavné – vnútro zakladača. Vyrobila som tam 2 úložné priečinky na fotografie a suveníry. Jeden ma hrúbku 1cm a druhý 2cm, aby sa mi do jedného toho zmestilo viac, respektíve hrubšie veci. Oba som samozrejme ozdobila a potom naplnila 😉

Takto vyzerá vyplnený zakladač – na ľavej strane sú fotografie z dovolenky (zatiaľ len 17 kúskov, ktoré som si stihla upraviť a vyhotoviť v práci) a na pravej strane je mapa Krakova, vstupenky do soľnej jaskyne a cestovné lístky.

Teším sa, že z tohtoročnej dovolenky máme takúto jedinečnú pamiatku 🙂 Určite aj vy neodkladajte fotografie a suveníry z dovolenky a hneď si ich vyscrapujte, lebo čo sa odkladá, to sa väčšinou už neurobí, je tak?

A ak potrebujete dopomôcť, kliknite si na kreatívne kurzy, ktoré ponúka organizatorka.sk a potešte sa kurzom, kde si taký albumík či podobný zakladač vyrobíte. Domov prídete s hotovým projektom, s tonou znalostí a s ešte väčšou láskou ku scrapbookingu. A opäť chystáme papierový maratón spolu so mnou a s Iriskou, tak nás sledujte 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *