Frozen Forest – sovy, jelene, líšky a iné tvory

V dnešnom článku by som vám chcela predstaviť krásnu papierovú stavebnicu Frozen Forest. Hneď na začiatku musím povedať, že medzi všetkými, s ktorými som mala možnosť pracovať, je táto zatiaľ jednoznačne No. 1. Je ladená do bielej a béžovej farby s krásnymi striebornými detailami a hlavnou témou sú obrázky zvierat v lese. Tak ako pri každej tejto stavebnici sú vo vnútri aj obrázky, ako by sa mala pohľadnica poskladať, ale ja by som Vám rada ukázala iný spôsob.

Zo stavebnice som tieto obrázky hotových pohľadníc ako prvé vytrhla a založila, chcela som ich urobiť podľa seba. Má to dva dôvody: za prvé, nemám veľmi rada na vianočných pohľadniciach anglické nápisy (priznám sa, že som všetky vyradila), za druhé, rada ich kombinujem aj s inými ozdobami, hlavne s mojimi obľúbenými lepenkovými výrezmi.

Nebudem veľmi písať o postupe práce, predstavím šesť prianí a ku každému pridám iba pár slov. Na každej som v rôznych obmenách pracovala s papiermi a obrázkami zo stavebnice, 3D lepiacimi štvorčekmi, ľanovou šnúrkou, rolničkami, slovenskou pečiatkou (konkrétne s touto) a lepenkovými výrezmi.

 Ako prvé vzniklo prianie s líškou, kde som hneď vedela, že pridám túto väčšiu vločku a rolničku na ľanovej šnúrke:

Na druhé prianie som si vybrala jeleňa a pridala som k nemu líšku, vločky a hviezdy:

Tretie prianie je bez nápisu, s malým vtáčikom, srnkami, vločkami a mašličkou zo šnúrky:

Ústredným motívom štvrtého priania je zasnežený strom, ku ktorému si sadli dve sovy a dozdobený je drobnými kvapkami Glossy Accents:

Na predposlednom prianí je sova s úžasne roztomilým výrazom, mašľa s rolničkou a malá hviezda s jeleňom:

Posledné, šieste prianie bol pre mňa zo začiatku trochu oriešok. Priamo na obrázku zamrznutého listu bol strieborný nápis v angličtine a ako som písala, na vianočných prianiach ich nemám rada. Prelistovala som listy s obrázkami, ktoré som nepoužila a našla som perfektný obrázok letiacej sovy, ktorý ho dokonale zakryl:

Na záver len dodám, že ma práca s touto stavebnicou nesmierne bavila, všetky priania som spravila v priebehu dvoch večerov. Už sa teším, kedy si vyberiem ďalšiu a pustím sa do nových 🙂

Prajem krásny deň

4 thoughts on “Frozen Forest – sovy, jelene, líšky a iné tvory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *