Jarná dekorácia s kvietkami z foamiranu

Dnes som si pre vás pripravila jednoduchú jarnú dekoráciu s použitím kvietkov z foamiranu:

Kvietky z foamiranu som si vyrezala na Big Shote s pomocou vyrezávacej šablóny (takejto kvietkovej), ale môžete si ich pokojne aj predkresliť a nastrihať:

Všetky kvietky som nahriala teplovzdušnou pištoľou, aby sa teplom zvinuli a spevneli. Keďže kvietky sú ľahučké, treba si ich pri nahrievaní prichytiť, ja používam na prichytenie drevenú paličku na sushi (je tenká, dosť dlhá a nenahreje sa ako kovová ihlica). Hneď po nahriatí sa ešte chvíľu dajú kvietky tvarovať, takže ak by sa vám skrútili do neželaného tvaru, je možné s nimi ešte chvíľu pracovať a dotvarovať ich:

Potom som jednotlivé vrstvy podľa veľkosti naskladala na seba a zlepila som ich tavnou pištoľou:

Do stredu každého kvietku som spravila dierku a cez ňu som prevliekla niekoľko tyčiniek do kvetín:

Aby sa s kvietkami ďalej dobre pracovalo, zo zadnej strany som odstrihla konce tyčiniek a prilepila som cez ne malé koliesko z filcu:

Kvietky som potom prilepila na dekoračnú vetvičku s pupencami. Vetvičku som vložila do vázy, okolo nej som vložila sisal a dekoračnú slamu. Vázu som ešte ozdobila čipkou a kúskom slamy:

Kvietkov som mala dosť, tak som ich pár ešte použila na pohľadnice z bieleho perleťového papiera so stuhou a milými obrázkami Bunny Love:

Prajem krásne jarné dni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *