Jarné upratovanie alebo ako som použila zvyšky papierov

Ak sa zaoberáte scrapbookingom a cardmakingom, skôr či neskôr sa dostanete do situácie, kedy musíte vyriešiť, čo s rôznymi zvyškami dizajnových papierov. Pretože, väčšina z nás zvyšky nevyhadzuje…. veď, kto by vyhadzoval všetky tie nádherné a vzácne papieriky :-)? V rámci jarného upratovania som sa rozhodla využiť zvyšky takýchto papierov a vyrobila som prestieranie na stôl do chaty. Zároveň som zrecyklovala plechovku, ktorá poslúži ako nádoba na príbory.

Na výrobu som použila:

rôzne zvyšky dizajnových papierov (hlavne bodkovaných, tie milujem :-))

Big Shot a vyrezávacie šablóny

rohová raznica

PVA lepidlo, tavná lepiaca pištoľ

trhacia obojstranná lepiaca páska

čierna alkoholová fixa

väčšia plechovka

Zo zvyškov dizajnových papierov som pomocou vyrezávacej šablóny vyrezala 12 štvorcov. Tie som obojstrannou lepiacou páskou lepila na hnedý papier. Aby výsledný produkt nebol prihrubý a celé sa to dalo zalaminovať, použila som na podklad papier (hnedý) gramáže 120 g/m2. Z rovnakých zvyškov papierov som vyrezala motýle, ktorým som čiernou fixou dokreslila telíčka a tykadlá. Motýle som lepila PVA lepidlom. Takto pripravené papiere som zalaminovala. Ak nemáte doma laminovačku, stačí zájsť do copy obchodu, spravidla popri kopírovaní poskytujú aj laminovacie služby. Zalaminované papiere, resp. fóliu som orezala cca 3/4 cm od okrajov papierov. Je potrebné ponechať širší okraj zatavenej fólie, aby papier, ktorý je v nej zalaminovaný bol určite po okrajoch chránený a neprišiel do styku s vodou. Rohy fólie som raznicou upravila do oblúka.

Upozornenie: Nie všetky raznice zvládnu tento úkon, zatavená fólia je veľmi pevná a pomerne hrubá, a ak nie je vaša raznica dostatočne masívna, radšej odporúčam použiť na zaoblenie rohov nožnice. Prestieranie, teda jedna podložka, je o niečo menšia ako A3 formát.

Na uloženie príborov som zrecyklovala a ozdobila plechovku. Plechovku som očistila od pôvodného papierového obalu. Tavnou lepiacou pištoľou som nalepila bodkovaný dizajnový papier. Ostatné papiere (pruhy, štvorce, motýle) som lepila PVA lepidlom.

Ešte zopár detailov na nádobu na príbory a prestieranie.

Ak sa aj vám nahromadili zvyšky papierov, možno vám táto inšpirácia príde vhod :-).

Želám príjemné tvorivé chvíle.

 

4 thoughts on “Jarné upratovanie alebo ako som použila zvyšky papierov

  1. Zuzana says:

    Ten napad na podlozku je fantasticky, toto viem urobit aj s detmi a laminovac mame doma. Pecka. urcite je ine mat SVOJU VYROBENU podlozku a len tak „nejaku“ 🙂 Dakujem za inspiraciu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *