Jesenný kornút

Ako nastupuje jeseň a s ňou všade vonku žiaria krásne farby, mení sa aj moja výzdoba doma. Na dverách sa vystriedal letný venček s venčekom jesenným a pribudla mi nová dekorácia – jesenný papierový kornút:

Návod na vytvorenie kornúta som uverejnila už dávnejšie, môžete si ho pozrieť v tomto článku. Na tento kornút som použila jednofarebný textúrovaný papier v béžovom odtieni. Na vrchnej strane som ho nafarbila tupovaním hnedou pečiatkovacou farbou, ozdobila som ho čipkou a jutovým špagátom. Z rovnakého papiera som ešte poskladala jednu menšiu rozetku, ktorú som tiež po okrajoch natupovala a tavnou pištoľou som ju pripevnila na kornút.

Do jej stredu som na ozdobu prilepila malý žaluď, a do vnútra kornúta som naaranžovala ozdoby z prírody – listy, šípky, konáriky a šišku. Doplnila som ich rafiou:

Tieto ozdoby budem pravidelne vymieňať, podľa toho, čo mi moja Alica práve donesie zo školy alebo z prechádzky 🙂 Ak by ste však chceli zdobenie trvalejšie, môžete použiť aranžérske bobuľky, šišky, vetvičky a listy z papiera.

Krásnu pravidelne vyskladanú papierovú rozetku docielite s pomocou ryhovacej podložky.

Prajem vám krásnu jeseň, užívajte farebné slnečné dni 🙂

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *