Jesenný layout

Dnes som si pre vás pripravila inšpiráciu v podobe jesenného layoutu:

Layout je na prvý pohľad jednoduchý, ale poviem, že som sa s ním hrala asi tri hodiny. Vybrala som si svoj obľúbený motív venca a to farbenie, vyrezávanie, skladanie a lepenie lístkov bola celkom piplavá práca 🙂

Základom je – ako obvykle pri mojich layoutoch – biely papier Canson Colorline. Mala som možnosť pracovať už s mnohými bielymi scrapbookovými papiermi, ale tento u mňa zatiaľ na plnej čiare vyhráva. Je fakt pevný, znesie toho veľmi veľa bez toho, aby sa začal vlniť, a páči sa mi, že nie je úplne hladký, ale má takú jemnú, ale viditeľnú štruktúru (z jednej strany strany jemnejšiu, z druhej strany silnejšiu). Na papier som si nakreslila ceruzkou kruh (obkreslila som polievkový tanier 🙂 ) aby som vedela, ako lepiť lístky, aby bol veniec pekný, rovnomerný.

Druhý biely papier som zafarbila sprejmi. Použila som oranžovú, svetlú ružovú, tmavú ružovú, hnedú, hnedo-zlatú a žltú farbu. Spreje som striekala rôzne popri sebe, cez seba, aby sa farby pospájali. Ak nemáte spreje, môžete použiť akvarelové farby alebo farby v pečiatkových poduškách.

Po jeho usušení som si z neho vyrezala listy a pár kvetov. Použila som Big Shot a šablóny (táto je na jesenné tvorenie ideálna), ale aj raznice. Vystrihla som si fotku, podlepila som ju 3D samolepiacimi štvorčekmi a začala som postupne do kruhu lepiť listy.

Prvú vrstvu som potom postupne dopĺňala o menšie lístky a kvietky, niektoré som tiež podlepila 3D štvorčekmi. Oproti fotke som nalepila nadpis.

Keď som už bola s vencom spokojná, pridala som pár malých pečiatok a na záver som celý layout pofŕkala farbami:

Po troch hodinkách bol layout hotový:

Tento postup sa dá podľa mňa veľmi pekne použiť aj na jesenné priania. Ak by ste si ho skúsili, pochváľte sa nám Vašimi fotkami v našej FB skupine, budeme sa tešiť 🙂

Prajem krásnu jeseň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *