KEEP CALM & PARTY ON

Ahojte!

Síce som sa s vami v mojom poslednom článku na tento rok rozlúčila, ale o pár dní neskôr som sľúbila Irinke, že za ňu napíšem dnešný článok, nech si môže užívať rodinné chvíľky na Ukrajine a nech vy, naši čitatelia, neprídete o ďalšiu inšpiráciu – dnes dokonca DIY návod 😉

Silvester je za rohom a určite máte plány na jeho strávenie nielen vo dvojici, ale aj v skupinke priateľov alebo na súkromnej párty. Ak sa niekam chystáte, určite zabodujete, keď sa tam ukážete so šampanským v ruke a zábavnou handmade visačkou na ňom. Prečo zábavnou? Lebo je na nej nápis KEEP CALM, ktorý určite poznáte z internetu a v rôznych variantách. Je veľmi obľúbený a mladých ľudí, ktorí tieto nápisy poznajú a rozumejú im, určite rozosmejú na pohľadnici alebo na visačkách pripevneným k darčekom.

bottletag3x

Ja vám teraz ukážem, ako si vyrobiť visačku (tag) na fľašu alkoholu, ktorý bude veľmi žiadúci na Silvestra medzi ľuďmi oslavujúcimi nový rok 2016 a zapíjajúcimi ten starý.

BUDEME POTREBOVAŤ:

*scrapbookový papier s nápismi KEEP CALM

*scrapbookový vzorovaný papier (ja som použila papier z kolekcie Gilded Winter)

*metalický papier vyššej gramáže

*washi pásky

*lepenkové výrezy

*flitre

*tekuté perly

*papierovú rozetku

*lepidlo Glossy Accents, 3D lepiacu pásku, obojstrannú lepiacu pásku

*raznicu na oblé rohy

keepcalmpapier

POSTUP:

1.Z metalického A4 papiera vyššej gramáže si vystrihneme papier vo veľkosti 21x8cm.

diybottletag1x

2.Vyrežeme si na jednom konci trojuholník, čím nám vznikne vlajková visačka.

diybottletag2x

3.Teraz si potrebujeme vyrezať kruh do visačky. Nakoľko moja kruhová raznica bola malá a kruhový rezač zas veľký, tak som si k papieru priložila washi pásku a obkreslila ju. Následne som tento nakreslený kruh ručne nožnicami vystrihla.

diybottletag3x diybottletag4x

4.Teraz si vezmeme knihársku kosť a približne 2 cm pod vystrihnutým kruhom vlajkovú visačku preryhujeme (zalomíme).

diybottletag5x

5.Horné rohy visačky zaoblíme raznicou.

diybottletag6x

6.Základ visačky máme hotový a teraz už budeme len zdobiť. Zo scrapbookového papiera si vystrihneme vlajku vo veľkosti približne 7×10,5 cm. Hornú časť vlajky ozdobíme washi páskami.

diybottletag7x

7.Zo scrapbookového papiera s nápismi KEEP CALM si vystrihneme trefný nápis a podlepíme ho papierom vyššej gramáže a 3D lepkami, aby nám na visačke pekne vystupoval do priestoru.

diybottletag8x diybottletag9x

8.Na visačku nalepíme vlajku zo scrapbookového papiera, na ňu kúsok papierovej rozetky a lepenkové výrezy hviezd a na ne potom nápis, nech to máme pekne navrstvené. Potom to ešte doladíme lepenkovými mini-hviezdičkami, flitrami, samolepiacimi číslami a tekutými perlami.

diybottletag10x diybottletag11x

A takto môžeme prekvapiť našich hostiteľov na silvestrovskej párty 😉

bottletag1x bottletag2x  bottletag4x

Využitie nápisov KEEP CALM najlepšie ukáže na takýchto visačkách alebo pohľadniciach. Ak by ste chceli podarovať napr. hrnček na čaj, tak určite obdarovaného poteší takáto milá pozornosť k nemu 😉

teacuptag1x teacuptag2x

Na pohľadnicu určenú žene (od muža) sa zas hodí tento nápis v ružovej farbe 😉

cardkeepcalm1x  cardkeepcalm2x

S týmito nápismii si však môžete vytvoriť aj pexeso pre dospelých! Ako si vyrobiť pexeso môžete vidieť v príspevku od Valiky. 🙂 Poznáte aj iné využitie týchto nápisov, ktoré ste už doma skúšali? Určite sa oň s nami podeľte na našom Facebooku!

keepcalmandscrapon

Na záver môjho príspeku by som vám chcela zapriať šťastný nový rok 2016 – nech je krajší a úspešnejší, ako ten predošlý, a nech vám prinesie len nekonečnú lásku, pevné zdravie, vytúžené šťastie, nové priateľstvá, krásne zážitky a hlavne ….. veľa tvorivých chvíľ! 😉

Kristína

2 thoughts on “KEEP CALM & PARTY ON

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *