Kristínkine vianočné nápady – 3. časť

Vianoce sa nezadržateľne blížia a tak tu máme poslednú časť inšpirácií a nápadov od Kristínky. Pohodová vianočná hudba, zapálená sviečka a kávička k tomu, nech sa príjemne číta :-).

KABELKA NA DROBNÉ DARČEKY

Keď chcete štýlovo zabaliť drobný darček (do 10 cm), nie je lepšia možnosť ako táto rozkošná papierová kabelka. Na internete nájdete množstvo návodov na podobné krabičky. Ide o vyskladanie krabičky z papiera 30,5×30,5cm a ozdobenie na štýl kabelky. Rôznorodo ju ozdobíte, prilepíte remienok zo stužky a môžete podarovať 😉 Ja som ju najprv urobila bez remienka ako typickú krabičku, ale potom som si to rozmyslela a predsa len som ho tam nalepila (krásna vianočná stužka), tak posledná fotka je úplne finálna a kabelková. 😉

vianoce-kabelka-2x

vianoce-kabelka-1x     vianoce-kabelka-3x

vianoce-kabelka-4x

vianoce-kabelka-5x

vianoce-kabelka-7x

vianoce-kabelka-6x

vianoce-kabelka-8x

vianoce-kabelka-9x

VIANOČNÝ ALBUM

Tento album sa Vám môže zdať komplikovanejší, ale je veľmi ľahký. Pripravila som si 7 ks papierov zo zlatej vianočnej sady papierov vo formáte 15×15 cm (= vnútorné stránky). Predný a zadný obal som si vyrezala z 1ks papiera 30,5×30,5cm z tejto istej sady, t.j. iba som ho prestrihla napoly, tieto 2časti som ohla napoly a prešla knihárskou kosťou, aby vytvárali formát 15x15cm a potom som každý kúsok zvlášť dookola prešila okrem hornej strany, aby sa tam dala vložiť kartička. Papiere som zoradila, tak ako majú nasledovať, a dala odierovať a zviazať kovovou hrebeňovou väzbou v ocinovej firme. Základ albumu bol týmto pádom hotový. Ďalej som len ozdobovala – zvnútra i zvonka a do jemným zlato-bielych farieb. Na niektoré stránky som nalepila papierové vrecká. Do albumu si obdarovaný môže nalepiť fotky, recepty, zápisky, jednoducho čokoľvek vianočné :-). Predný a zadný obal obsahujú vnútorný priečinok, kde som tiež vložila kartičky a vrecko.

               vianoce-album-17x

vianoce-album-16x

vianoce-album-14x

vianoce-album-15x

vianoce-album-13x

vianoce-album-12x

vianoce-album-11x

vianoce-album-10x

vianoce-album-9x

vianoce-album-8x

vianoce-album-7x

vianoce-album-6x

vianoce-album-5x

vianoce-album-4x

vianoce-album-3x

vianoce-album-2x

vianoce-album-1x

 Verím, že som Vás inšpirovala k tvoreniu a budeme sa s Maťkou tešiť, ak sa o Vaše projekty vytvorené z jej materiálu a inšpirované našimi článkami, podelíte na FB stránke.

Krásne vianočné tvorenie praje Kristína 😉

 P. S.: Prvú časť článku nájdete tu: Kristínkine vianočné nápady – 1. časť a druhú tu: Kristínkine vianočné nápady – 2. časť.

One thought on “Kristínkine vianočné nápady – 3. časť

  1. Kristína says:

    Ďakujem pekne 🙂
    Základ albumu tvoria iba papiere z kolekcie Gilded Winter. Samé o sebe sú dostatočne pevné (napr. na nalepenie fotografií) a sú veľmi krásne na oboch stranách, tak som chcela, aby boli obe strany viditeľné. Na drobný darček alebo jemne ozdobený albumík to stačí a netreba papier lepiť k tvrdšiemu základu 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *