Letná nálada

Ahojte, milé čitateľky a možno že aj čitatelia nášho tvorivého blogu 🙂 Dnes som Vám chcela ukázať môj najnovší výrobok, pri tvorení ktorého ma inšpirovala …. zmrzlina!

Pre tých, ktorým je smutno za letom, slúži tento článok ako spomienka na teplé letné dni plné slnka, farieb a zmrzlinky – rôznych chutí a odtieňov 🙂
Vytvorila som receptárik na letnú tému a myslím, že by bolo skvelé, keby majiteľom takéhoto notesíka bol milovník zmrzky, akým som aj ja.
IMG_1145 kopie
Leto pre mňa znamená také svieže farby, aké som použila pri výrobe zapísnika. Leto – to je smiech a radosť , a namiesto obeda – melón či zmrzlina. 🙂 A preto nechcem ešte teplé leto opustiť a inšpirujem sa ním a jeho počasím.
V mojom scrapbookovom projekte som použila jemné pastelové farby ako základ, ale aj výraznejšie prvky, akými sú papierové výseky v tvare zmrzliny a podkladové papiere.
Každá tvorba mojich zápisníkov sa začína tým, že najprv urobím blok – vnútorné listy potlačené pomocou farebnej tlačiarne zošijem dokopy, vložím ich do lisu a nechám ich tam niekoľko hodín.
IMG_1086 kopie.
IMG_1087 kopie
Zatiaľ vyrábam obálku, pri ktorej používam hlavne bavlnené látky a vatelín, aby obálka bola mäkkučká a konečný receptárik bol príjemný na dotyk a ako stvorený na hladkanie a ľúbenie. A samozrejme aj na zapisovanie si najobľúbenejších receptíkov 🙂
IMG_1094 kopie
 Počas výroby obálky nezabúdam na špeciálnu záložku, ktorá bude slúžiť pri hľadaní receptu, ktorý  sa doň naposledy zapisoval. Takúto záložku vyrábam pomocou šnúrky  a ešte tam zavesím nejaký pekný kovový prívesok .
IMG_1134 kopie
Na prvú vnútornú stránku zvyknem nalepiť a ozdobiť vrecúško, kde sa môžu vkladať rýchle recepty, ktoré sa ešte nestihli napísať do receptára.
IMG_1166
Konkrétne v tomto receptári je miesto na visačku, kde je možné napísať blahoželanie (v prípade darovania receptárika) alebo napísať meno majiteľa – „this book belongs to…“
IMG_1121 kopie
Zápisník obsahuje aj praktickú gumičku, ktorou sa uzatvára, aby všetky receptíky, zápisky, papieriky a rôzne výrezy receptov z časopisov držali spolu vo vnútri a nevypadli.
IMG_1115 kopie
Pri ozdobovaní som použila rôzne ozdoby:
* scrapbookový papier z rôznych kolekcií
Detailnejšie fotografie receptárika vám ukážem na ďalších fotkách:
IMG_1114 kopie.
IMG_1178 kopie.
IMG_1122 kopie
.
IMG_1109 kopie
Týmto článkom chcem vám, milé čitateľky, ukázať, že je možné vyrobiť si scrap album, zápisník či dokonca aj receptárik od začiatku (od základu), nielen dekorovať hotové zápisníky. Hoci pre začiatočníkov by som odporučila použiť práve takéto hotové bloky.
Keď sa naučíte vyrábať vnútornú časť notesíka, tak si tie vnútorné listy začnete vymýšľať a vytvárať aj vlastné, aké len budete chcieť podľa vašej fantázie. Ja som tiež časom prišla do štádia, že som nevedela nájsť tie správne vnútorné listy, s ktorými by som bola 100% spokojná. Potrebovala som ich trochu farebnejšie ako obyčajný notes a vyrobené z kvalitného papiera. Tak som si povedala, že si radšej spravím notesový blok so šitou väzbou sama, a zistila som, že proces tvorby je o to zaujímavejší. A stojí to za to! Tá dlhá a náročná práca sa oplatí, lebo potom ten hotový zápisník držíte v ruke a neviete sa vynadívať, a neveríte, že je to VAŠA tvorba.
Samozrejme, že na začiatku stačí kúpiť hotový blok a pekne ho ozdobiť. Dôležité je mať veľkú chuť tvoriť, byť zvedavým a samozrejme – nešetriť a kúpiť si tie ozdoby, ktoré sa vám páčia, pretože potom aj výsledok práce prekvapí a bude vás tešiť a napĺňať. A potom sa už nebudete vedieť zastaviť 😉
IMG_1179 kopie
Toto je najlepšia fotka zo všetkých podľa mňa. Je tu krásne vidieť, že srdiečka sú zlaté – teším sa z toho ako dieťa.
 Takže som sa pochválila s mojím novým /odteraz  už najobľúbenejším/ notesíkom a chcem poďakovať za vašu pozornosť. Dúfam, že som vás tiež trochu inšpirovala k tvoreniu milých výrobkov 🙂
Irinka

 

 

7 thoughts on “Letná nálada

 1. Valika says:

  Milá Irinka,
  nádherná práca a nádherný receptárik ♥
  Cez leto som sa zúčastnila mini kurzu ako si vyrobiť takýto zápisník.
  Máš pravdu, je to namáhavé a zdĺhavé, ale nie nezvládnuteľné 🙂
  Vôbec sa ti nečudujem, že tento notesík je tvoj najobľúbenejší. Keby bol môj, tiež by patril medzi moje topky 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *