Malé svadobné inšpirácie

Napriek tomu, že „udrela“ jeseň a teploty sú pomerne nízke, svadobná sezóna stále trvá. Minulý týždeň som narýchlo dostala objednávku na dve svadobné pohľadnice a požiadavkou bolo, aby boli každá iná, keďže ide o jednu a tú istú svadbu. Väčšinou každá pohľadnica, ktorú vyrobím je originál, takže splniť zadanie objednávateľky nebolo až také komplikované.

Prvá pohľadnica je tak trochu strihnutá štýlom Shabby chic (ide o štýl nedbalej elegancie poznačenej zubom času) a zvolila som netradičný formát  4 x 9 inch (10,2 x 23 cm). Výborne sa mi na to hodil akvarelový papier formátu A4 vyššej gramáže, z ktorého je základ pohľadnice.

Na základ som postupne nastrihala, natrhala a navrstila papiere zo sady Mushrooms. Spodný papier som pre zvýraznenie kontrastu pomocou „tupovača“ otupovala Distress atramentom Vintage photo. Pomedzi papierové vrstvy som po bokoch umiestnila bielu čipku. Všetko som lepila tavnou pištoľou. Na posledný útržok papiera som PVA lepidlom nalepila gázu a po celej pohľadnici gélovou pastou nalepila malé koráliky.

Centrálnou časťou výzdoby sú výrezy z lepenky. Rámik je podlepený pergamenovým papierom vellum. Svadobný pár, rámik a nápis sú otupované hnedým atramentom Distress Ink Vintage photo.

Zvyšok výzdoby tvoria papierové kvety, lístočky vyrezané na Big Shote pomocou vyrezávacej šablóny a perličková šnúrka.

Vnútro pohľadnice je jednoduché, nalepila som tam rovnako ako na vrchnú stranu, papiere zo sady Mushrooms a čistý akvarelový papier, kde sa dá vpísať venovanie či vinš.

Druhá pohľadnica má štvorcový základ z kraftového kartóna.

Na podklad pre ďalšiu výzdobu som použila papiere zo sady Wedding Morning. Z kraftového kartóna som pomocou vyrezávacej šablóny vyrezala kruh a naň napečiatkovala pečiatku s písmom použitím atramentovej podušky na embossing. Napečiatkovaný motív som zasypala bielym embosovacím práškom a zatavila ho teplovzdušnou pištoľou. Kruh som podlepila čipkovaným výrezom z bieleho papiera. Kruh a jednotlivé prúžky papiera som pre dosiahnutie väčšej plasticity podlepovala 3D penovými lepiacimi štvorčekmi.

Na ďalšiu výzdobu som použila papierové kvety, perličky navlečené na tvrdom silone a výrezy z lepenky, ktoré som otupovala hnedým atramentom Distress Ink. Lístočky sú vyrezané na Big Shote pomocou vyrezávacej šablóny. Kvetinky som doplnila mašličkami z voskovanej šnúrky.

Do vnútra tejto pohľadnice som zakomponovala kapsičku na vloženie papiera s osobným venovaním či finančný dar pre budúcich manželov, alebo oboje. Použila som opäť papiere zo sady Wedding Morning a akvarelový papier (finančný dar je z úúúplne špeciálneho papiera, ktorý však bežne nepoužívam :-)).

Teraz už iba zaželať novomanželom šťastnú cestu spoločným životom.

Ak ste aj vy vytvorili v poslednom čase, alebo sa len chystáte vyhotoviť nejakú svadobnú pohľadnicu, neváhajte a pochváľte sa ňou v našej facebookovej skupine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *