Mikuláš a darčekové balenie – inšpirácie, 3. časť

Máme tu posledný diel Mikulášskych inšpirácií od Kristínky, tak sa pohodlne usaďte a prajeme krásne inšpirovanie 🙂

A opäť je tu recyklácia. Minule som si odložila sklenú nádobu od kávy, že s ňou niečo vymyslím a teraz som sa pri nej realizovala. Odporúčam takéto nádoby dať do umývačky, nech sa stratí pach a je dokonale vyčistená. A teraz k výzdobe. Vrchnák nádoby je zlatý, čo je skvelé plus, lebo sa mi hodí k papierom a k vianočnému motívu. Naň som nalepila washi pásky, na ne išla drevená vločka a na ňu som dala nápis Merry Christmas, ktorý bol na obrázkovom papieri v papierovej sade Vintage Noel. Kto nemá rád anglické nápisy, pokojne si opečiatkujte niektorú z Maťkiných slovenských pečiatok na papier a ten nalepte na vrchnák. Na strany nádoby som nalepila obrázky z obrázkového papiera z papierovej sady, ktoré mali akurát veľkosť, akú som tam potrebovala. Potom som okolo vrchnej časti nádoby omotala tenkú saténovú stužku spolu s červeno-bielou a zeleno-bielou bakers twine šnúrkou. Všetko spolu som zamašličkovala a na to priviazala bielou niťou ďalšiu dávku visačiek 😀 presnejšie bielu visačku, na ktorú som nazlato zapiekla vianočnú pečiatku horúcim embossingom, visačku v tvare stromčeka, vlajočku z notovej washi pásky, sobíka (opäť využitie pečiatky + horúceho embossingu na biely papier a obstrihanie motívu) a nakoniec drevený výrez. Na visačky popíšte, čo si len želáte – meno obdarovaného, meno darujúceho, vinš, kolegu, básničku, čokoľvek. Obdarovaný nebude vedieť, čo skôr obzerať 🙂 Nádobka je super na medovníčky, avšak my ešte nepečieme vianočné dobroty, tak som tam dala čokoládky. Keď sa čokoládky zjedia, nádoba sa ďalej môže využiť na niečo, keď len na ozdobu, na ďalšiu dávku sladkostí alebo sa tam dá kahanček na zapálenie.

      darcekove-balenie-nadoba-1x

darcekove-balenie-nadoba-3x

darcekove-balenie-nadoba-4x

darcekove-balenie-nadoba-5x

darcekove-balenie-nadoba-6x

darcekove-balenie-nadoba-7x

darcekove-balenie-nadoba-8x

A teraz prichádza na rad klasické balenie. Keďže sú darčeky drobnejšie, tak sa mi na to skvele hodili papierové vrecká (malé a väčšie-desiatové). Už minulý rok mi skvelo poslúžili na balenie – vyzerajú jemne, neumelo a dajú sa skvele ozdobiť milión spôsobmi :-). Aj jemné ozvláštnenie z nich robí originálne balenie. Stačí vložiť darček, na vrch dať papierovú rozetku, vianočný obrázok, omotať okolo saténovú stužku alebo bakers twine šnúrky, na ktoré pripevníte opäť visačky s pečiatkou, vlajočky a drevené výrezy, zamašličkujete to a je hotovo!

darcekove-balenie-darcek-1

darcekove-balenie-darcek-2

darcekove-balenie-darcek-3x

darcekove-balenie-darcek-4x

darcekove-balenie-darcek-5x

A teraz niečo na pobavenie : Reakcie pri takýchto balíčkoch sú najprv „jeej, to je aké pekné, čo to tu je a čo je toto .. a toto?“, po chvíľke „ale to je také pekné, nebudem to rozbaľovať“ a potom „rozbaľ mi to prosím ty, nech to nepokazím“ 😀 😀 😀 Vždy sa smejem. Niekomu sa takéto balenie zdá možno zbytočné, lebo sa aj tak „zničí“, ale vie neuveriteľne potešiť a prekvapiť. A každý má z darčeka väčšiu radosť, keď je aj krásne zabalený :-).

Nakoniec mám pre Vás malú ukážku DECEMBER DAILY (album, ktorý je venovaný len mesiacu december a zaznačuje sa tam každý deň z neho, jeho priebeh, fotky a podobne), ktorý som tiež urobila pre seba s priateľom. Je veľkosti A6 a ako uvidíte na fotkách, puká vo švíkoch. Ja som si zmyslela, že okrem ostatných darčekov mu dám aj takýto spoločný advetný kalendár krížený so spomínaným “December daily”, ale nech to nie je len albumo-zápisník, tak som doňho napchala čokoládové lízatká, mince a čokoládky. Áno, šialený nápad, ale nechcela som od neho upustiť 😀 Takže menšia inšpirácia pre Vás – môžete pre blízkeho vytvoriť papierový albumík z vianočného scrapbookového papiera, ozdobiť ho obrázkami, visačkami, stužkami, bakers twine stužkami, nálepkami a drevenými výrezmi a potom doň vložiť aj nejaké sladkosti. Nemusíte to prehnať ako ja, že tam bude každý deň a kopec drobných sladkostí. Stačí pár stránok a zopár sladkostí. Netypický darček k Mikulášovi, ale zato skvelý, no nie? 🙂 Viac fotografií tohto albumíka uvidíte počas decembra na mojom blogu.

      darcekove-balenie-december-daily-4

darcekove-balenie-december-daily-3

darcekove-balenie-december-daily-2

darcekove-balenie-december-daily-1

darcekove-balenie-december-daily-6

darcekove-balenie-december-daily-5

darcekove-balenie-december-daily-7

darcekove-balenie-december-daily-8

Príjemné tvorenie a krásny začiatok decembra Vám praje Kristína

P.S: O niekoľko dní sa môžete tešiť na vianočný článok, kde Vám ponúknem ďalšie nápady na jednoduché darčeky s vianočným i nevianočným motívom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *