Návod na výrobu December Daily

Ahojte!

Už sa vsetci pripravujeme na vianočné sviatky a veľa z vás začalo vyrábať  pohľadnice, visačky a podobné vianočné vecičky. Mám pocit, že som posledná, kto sa ešte len teraz pustil do vianočného tvorenia.

Dnes som si pre vás pripravila návod, ako si rýchlo vyrobiť zaujímavý DECEMBER DAILY s kapsičkami, ktorý si vo vnútri každý dozdobí podľa svojej fantázie. Každý rok si ho plánujem vyrobiť, ale až v tomto roku sa mi to konečne podarilo a je to teda moja prvá skúsenosť.

december daily

A čo je to vlastne ten DECEMBER DAILY? Možno ste už o ňom počuli a viete, ako má vyzerať, a možno ste už niekedy aj skúšali vyrobiť tento jedinečný notesík, ktorý vám ochráni vaše predvianočné spomienky. December daily je vlastne mini-album, notes a zápisník v jednom, ktorý slúži na to, aby ste si v ňom zdokumentovali každý zimný deň pred Vianocami (december daily = každý deň z decembra). Každý deň si doň niečo napíšete a pridáte aj nejakú fotku s journalingom (zápiskami na kartičke). Ďalej tam môžu byť plány na december, kresby, zoznamy nákupov, recepty, zoznam vysnívaných darčekov pre vašich blízkych … proste všetko, čo by ste si chceli zapamätať o tohtoročnom plánovaní a pripravovaní sa na Vianoce. Ja vám v mojom dnešnom príspevku ukážem, ako som vyrobila základ notesíka a jeho obal a s akým materiálom som pri tvorbe pracovala.

Na fotografii je vidieť, aké pomôcky a materiál som potrebovala pri tvorbe. Pracovala som s vianočnou sadou papierov Christmas Wishes.

IMG_1505
IMG_1503

Pripravte sa na veľa fotiek, pretože lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť či prečítať 🙂

1.Najprv som si vystrihla z kartónu základné obdĺžniky rozmerov 12×20 cm (2kusy), 12x4cm a 12x7cm.

IMG_2235

2.Na ne som nalepila vatelín a ten musí mať rovnaké rozmery, aké má kartónový základ.

IMG_2237

3.Potom vystrihneme potrebnú veľkosť látky – ja som mala na prednej strane bledozelený hviezdičkový vzor a na zadnej strane sivý geometrický vzor. Z každej strany pridáme po 2cm, takže naša veľkosť kusov látky bude 16x24cm a 36x16cm.

IMG_2238

4.Potrieme kartón z každej strany lepidlom a nalepíme naň látku.

IMG_2241

5.Z rohov odstrihneme zvyšok látky a zložíme tak, ako je vidieť na fotografii.

IMG_2242

6.Takýmto spôsobom dosiahneme pekne upravený vzhľad rohov. Obal prichytíme kancelárskymi sponami na pripevnenie a udržanie látky, a necháme to vyschnúť. Predný obal je týmto pádom hotový.

IMG_2243

7.Podobne spravíme aj zadný obal – táto časť je väčšia a má zvláštnu formu, ale som presvedčená, že si s tým všetci poradíte 🙂

IMG_2244

IMG_2245

IMG_1509

IMG_1508

8.Z veľkého listu papiera si vystrihneme obdĺžnik v rozmeroch 11,5x30cm. Ten ďalej ryhujeme v miestach, kde sa obálka bude zahýbať  a prilepíme ho na vnútornú časť zadného obalu.

IMG_1513

IMG_1514

9.Vnútro december daily si vytvoríme z listov veľkosti A4. Je potrebné ich zložiť tak, ako je ukázané na fotografii, t.j. zahneme papier 2cm po dĺžke a potom zložíme, aby sme dostali kapsičku v rozmere 11,5×19,5cm.

IMG_1523

IMG_1517

IMG_1521

Takže každá stránka je ako vrecúško, kde si schováme milé spomienky, ktoré sa nezmestia na list alebo sa nám tam proste nebudú hodiť.

IMG_1542

 10.Keď je zápisník takmer hotový, tak sa pustíme do zdobenia obalu. Tu som použila ozdoby ako papierové výrezy, lepenkové výrezy (pozn. v e-shope ich naskladníme v nasledujúcich dňoch), drevené ozdoby, papierové výseky vyrobené pomocou vyrezávacích šablón a Big Shotu, stužky a čipky a nálepky.

IMG_2250

IMG_2248

11.Posledná vec, na ktorú nesmieme zabudnúť, je pripevniť nity a otváracie krúžky na náš zápisník.

Na predný obal som potrebovala pripevniť nity s odstupom od kraja 4 cm, cez ne som potiahla bielu šnúrku, ktorá bude slúžiť na zatváranie zápisníka, aby sa nestalo, že by vypadli drobnosti uložené v kapsičkách.

IMG_1510

IMG_1529

Ozdobovala som aj zatváraciu časť obalu (zadný obal) a potom som odmerala odstup pre nity tak, aby boli dané rovno a pasovali pri zatváraní s tými predošlými.

IMG_1515

IMG_1527

December daily je hotové! Vnútro budem ozdobovať až počas jeho vypĺňania v decembri a možno vám ho potom niekedy ukážem vo finálne podobe 🙂

IMG_1533

IMG_1540

IMG_1541

Na záver tohto návodu by som vám chcela povedať, že výroba december daily nie je taká náročná, ako sa môže zdať, a preto by si každý mohol bez problémov vyrobiť tento zápisníček a ozdobiť si ho podľa vlastnej potreby. Som zvedavá, aké štýly a ozdoby použijete pri tvorení vy, tak sa neváhajte s nami podeliť o vaše projekty na našom Facebooku.

Irinka

4 thoughts on “Návod na výrobu December Daily

 1. Sona says:

  Veľmi pekné, mám sa čo učiť!
  Iri, okraje albumu a ozdoby na ňom sú šité strojom?
  Lucka píše klobúk dole, ja pridám palec hore!

 2. Valika says:

  Irinka toto je bombový návod !!! Absolútne super. Určite vyskúšam a tento týždeň si urobím extra čas na nákup vatelínu a látok, ktoré budú pasovať k mojim papierom 😉 Kedy sa k tomu dostanem to neviem, ale budem pripravená ♥

 3. Kristína Čepčeková says:

  Nádhera, Irinka! Ja som robila DD minulý rok a dala som ho priateľovi ako darček k Mikulášovi (s tým, že to spoločne zaplníme fotkami a zápiskami) a naplnila som to sladkosťami!!!! 😀 Bol riadne potešený a teraz máme pamiatku na náš minuloročný december 🙂 Určite sa tomu ešte chcem venovať- najlepšie by bolo, keby sa mi to podarí každý rok, to by bolo spomienok! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *