Plánovače na mieru

Máte svoj blog či webovú stránku? Alebo sa ešte len chystáte si založiť svoj blog?

Alebo viete čo, začnime pekne od začiatku…

sanon 1

Čím ste sa chceli stať v detstve? Chceli ste sa stať balerínou, herečkou či kaderníčkou? Veľmi populárne povolanie za mojich detských čias bol smetiar. Ja som sa vždy chcela stať učiteľkou 🙂

Veľmi jasne si z môjho útleho detstva pamätám, ako som sa hrávala na učiteľku len preto, aby som mohla mať učiteľský zápisník a písať si doň všeličo “dôležité”.

 klasifikacia-580x406

To bol taký ten B5 diár s rôznymi kolónkami a riadkami, rámčekami a bodkami. Cítila som sa pri tom šťastne a kompetentne.

Takto si pamätám svoje organizačné začiatky. Časom sa z toho vyvinul zvyk mať všelijaké notesy, diáre, zápisníky. Až jedného dňa, som svoju plánovaciu a tvorivú vášeň premenila na vytváranie vlastných organizérov a diárov.

Rozhodla som sa, že sa naučím vytvárať taký druh diára a plánovača, ktorý by spĺňal všetky moje očakávania.

Vrhla som sa do toho s radosťou a stala som sa dizajnérkou vlastných diárov a organizérov.

V tomto príspevku vám prinášam novinku, ktorú som pripravila s úmyslom výrazne zľahčiť a zefektívniť prácu pri blogovaní. Použijem svoj vlastný plánovač, ktorý som vytvorila presne pre vás, čo aj sami píšete a tvoríte svoje webové stránky.

sanon 1

A ak predsa len ešte svoj blog nemáte a stále váhate, verím, že tento príspevok vás konečne nakopne k akcii 🙂

Moji čitatelia mi píšu, že majú problém si zorganizovať všetky svoje úlohy v čase, ktorý majú naň vyčlenený. Nevedia presne, ako si zvoliť priority.

Možno sa aj vy pýtate, ako si všetko prehľadne zorganizovať tak, aby ste na nič dôležité nezabudli. A vlastne, prečo by ste mali plánovať svoje písanie článkov a postovanie obrázkov? Nuž, ak myslíte svoje blogovanie vážne a máte to radi, určite chcete, aby aj vaši čitatelia boli spokojní a radi sa k vám vracali.

Hovoríte, že všetko máte v hlave, alebo napísané na papierikoch okolo seba?

Hmm, a čo by ste spravili, keby som vám povedala, že môžete toho dokázať ešte viac. Že ako?

Jednoducho. Začnite si svoje myšlienky, nápady a úlohy plánovať a systematicky organizovať. Uvoľníte si tak priestor v hlave na kreatívne myslenie a vymýšľanie nových projektov.

Takto to robia všetci úspešní ľudia, ktorí už niečo podstatné dokázali. Okrem pravidelného plánovania a držania sa svojich úloh si vyčleňujú aj čas na ničnerobenie. Je to presne tá časť kreatívneho procesu, kedy ich „prepadnú“ unikátne vízie a nápady.

Predstavte si situáciu

Sedíte za svojím počítačom a dumáte, hútate čo by ste ešte mali spraviť, aby sa vaši čitatelia dozvedeli hodnotné informácie z vášho oboru. Máte množstvo nápadov, ale neviete si vybrať medzi nimi ten najlepší. Môžete zavolať priateľovi na telefón alebo si nechať poradiť „z publika“, alebo sa môžete aj rozhodnúť na základe podstatných kritérií.

A ktoré to sú ? No predsa tie, ktoré si vyhodnotíte podľa môjho návodu.

Ďalšia reálna situácia je, že aj by ste chceli napísať nejaký príspevok, ale vôbec netušíte aký. Netušíte ani len, aké témy Vaši čitatelia majú radi. No dobre, možno zbežne tušíte, ale nechcete si byť radšej istí? A nemárniť časom a energiou na niečo málo zaujímavé? Odpovede ako nájsť tie správne témy, nájdete medzi mojimi plámovačmi pod názvom „Moje témy“.

Ďalší scenár

Viete všetko o svojej téme. Viete, čo majú Vaši fanúšikovia radi, ale nedokážete si zorganizovať čas tak, aby ste aj reálne niečo napísali a zverejnili. Ako propagujete svoje články? Máte v tom systém, či to robíte len tak adhoc?

Hmm, a čo plánovanie na pár mesiacov dopredu? Predpokladám, že ciele a predstavy o svojom podnikaní máte. Ale máte ich napísané na papieri? Aké kroky k nim vedú a kedy ich spravíte?

A takto by som mohla pokračovať do nekonečna 🙂

Mnoho ľudí má skvelé nápady, krásne a aj zrealizovateľné vízie, ale niekde tam, na polceste sa zaseknú. A prečo? Možno nemajú systém a plán ako sa tam dostať, alebo ich brzdí iná skutočnosť, možno nepodstatná a hravo zvládnuteľná.

Ak chcete svoje ciele a vízie aj dosiahnúť, ak sa chcete odlíšiť a splniť si svoje sny vo svete vzdušných zámkov, vydajte sa so mnou na cestu za kreatívnym plánovačom na mieru.

Dnes vás prevediem jeho vzhľadom. Ukážeme si ako si tento plánovač skrášliť tak, aby pracovanie s ním bolo nielen zmysluplné, ale aj krásne a originálne!

Použijem nasledovné pomôcky:

*štvorkrúžkový zakladač

*sada pečiatok Žurnál

(sada obsahuje 27 priehľadných silikónových pečiatok, ktoré použijem na dotvorenie jednotlivých plánovačov)

*scrapbookové papiere

*rôznorodé pečiatky

*papierové nálepky

*samotný e-book. 

Na obrázku vidíte dôležité pomôcky, ktoré budem pri dekorovaní potrebovať. (Áno, tiež aj kávu a keksík budem potrebovať 🙂 ). Mám tu vytlačené listy z ebooku, pečiatky žurnál, pečiatkové farby a pár pier na písanie. Ďalej scrapbookové papiere, motivačné listy a pečiatky.

pomocky

Svoje plánovače som sa rozhodla založiť do štvorkrúžkového zakladača. Vrch šanónu som si skrášlila motivačným posterom, washi páskou, ktorá farebne ladí k čiernobielemu šanónu a na záverečné dozdobenie som použila pár papierových nálepiek.

sanon pohlad final

E-book som predierovala, založila do šanónu, rozložila pomôcky, odpila z kávy a kreatívna práca mohla začať. Vždy sa ponorím sama do seba, zabudnem na okolie a  nechám intuíciu a oči, aby viedli moje ruky. Poznáte aj vy ten pocit? Určite áno …

List papiera s názvom 11 základných pravidiel blogovania som si dozdobila motýľom z pečiatkovej súpravy žurnál. Táto pečiatka sa hodí k motívu pierok, ktorý som tu použila.

 5 (2)

Kalendárovú časť som vyzdobila pečiatkami, ktoré mi symbolizujú zážitky, ktoré ma v danom mesiaci čakajú. Dvojbicykel s motýľmi pre mňa znamená výlet, ktorý plánujem v auguste so svojou rodinkou. Juj, už sa naň teším! Zároveň viem, že v tomto čase si nemám plánovať žiadne veľké projekty 🙂

 kolaz kalendarova cas1t

3 (4) 

Brainstormingové listy som si dozdobila rôznymi pečiatkami, tie mi pomôžu lepšie si zapamätať kľúčové slová či úlohy, ktoré mi vyplynú z procesu brainstormingu.

4 (1)

A na záver mám pre vás ešte ukážkové video, aby ste si mohli pozrieť výsledok môjho tvorenia.

Ako by ste si vy vyzdobili svoj vlastný šanón s plánovačmi? Dali by ste prednosť jednoduchosti alebo by ste sa vyhrali s každým listom zvlášť?

P.S.: Mám pre vás pripravený bonus na záver 🙂 Ak zadáte do objednávky tento kód „Plánovače na mieru“, tak vám pošlem ako darček originálnu myšlienkovú mapu. Viac o nej sa dočítate v tomto odkaze.

Janka

2 thoughts on “Plánovače na mieru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *