Pohľadnica plná drobností

Pripravila som si pre Vás návod, ktorý Vás môže inšpirovať pri tvorbe pohľadnice k rôznym sviatkom (Vianoce, Veľká noc, Nový rok), ku každej príležitosti (meniny, narodeniny, svadba, z lásky) a môžete ju naaranžovať  do detskej, ženskej i mužskej tematiky. Pohľadnica je ozdobená zaujímavým štýlom a vyzerá, akoby sa vrchný papier roztrhol a „vykukli“ z neho krásne rôznorodé ozdôbky.

Výsledný efekt stojí za to a obdarovaný sa nebude vedieť vynadívať na toľko ozdôbok a detailov 😉

Card (1)

Budeme potrebovať:

* biely podkladový papier vyššej gramáže

* obojstranný scrapbookový papier (odporúčam tiež vyššiu gramáž)

kvietky (papierové, živicové, kytičky)

* živicové ozdôbky

* drevené výrezy

* lepenkové výrezy

* svorky

* niekoľko druhov čipky a bavlnené stužky

* washi pásky

* samolepky

* kovové komponenty

* papierovú rozetku

* pigmentovú farbu IZINK

* samolepiace perličky a kamienky

* tekuté perly, glitre a iné drobnosti

Nástroje a pomôcky:

* orezávač/ nožnice

* šijací stroj

* 3D lepky

* lepidlo alebo taviacu pištoľ

Postup:

1. Narežeme si z podkladového a scrapbookového papiera obdĺžniky v rozmeroch 20×14,5 cm. Okraje prejdeme orezávačom, aby boli jemne „poškodené“.

stepbystep (1)

2. Scrapbookový papier si rukami pomaly roztrhneme napoly na 2 trojuholníky, tak ako vidíte na fotografii.

stepbystep (2)

3. Scrapbookový papier si teraz prišijeme k podkladovému papieru, najmä v ľavom hornom rohu a v pravom dolnom rohu. Časť obtrhaného scrapbookového papiera (t.j. stredná časť pohľadnice) musí byť pohyblivá (nelepená, neprišitá), aby sme s ňou mohli v ďalších krokoch manipulovať.

stepbystep (3)

4. Zo stredu pohľadnice zo scrapbookového papiera odtrhneme ešte časť papiera, aby tam zostalo viac mesta na ozdôbky, respektíve, aby sa tam zmestila najväčšia a najvýraznejšia ozdôbka. Zvyšok papiera odložíme, zíde sa pri ozdobovaní.

stepbystep (4)

5. Na podkladový papier (na prázdne miesta a pod scrapbookový papier) najprv ukladáme čipky, stužky, nite, gázu a kúsky rôznych ladiacich papierov. Na túto vrstvu potom ukladáme ozdôbky – skúšame, ladíme, aranžujeme, dopĺňame. Až keď si budeme istí ich rozložením, tak ich prilepíme.

Celý priestor, kde nie je scrapbookový papier, musí byť zaplnený ozdôbkami, aby to bolo bohaté a preplnené, a aby to vyzeralo, že ten papier sa roztrhol kvôli nim. Scrapbookový papier na niektorých miestach ešte prstami zaoblíme smerom von.

stepbystep (5)

stepbystep (6)

stepbystep (8)

6. Rohy pohľadnice jemne ozdobíme – do ľavého horného rohu som nalepila živicový rámik so samolepkou a živicovými kvietkami, a pravý dolný roh som ozdobila papierovou rozetkou a samolepkami s textom. Nakoniec pohľadnicu pofŕkame pigmentovou farbou a urobíme niekoľko bodiek tekutými perlami.

stepbystep (7)

A takto vyzerá výsledná pohľadnica 😉

 Card (1)

Card (2)

Card (3)

Card (4)

Card (5)

Card (6)

Card (7)

 

Príjemné tvorenie a veľa nových nápadov Vám praje Kristína 😉

3 thoughts on “Pohľadnica plná drobností

    • Kristína Čepčeková says:

      Ďakujem, Jarka! 😉 Nech sa Vám dobre tvorí s ním a nezabudnite sa s nami podeliť o Váš výtvor vyrobený podľa neho na Facebooku 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *