Prázdninové okienko – ako organizujem mini pečiatky.

Milé moje, máme tu letné prázdniny. Pre mnohé z vás to znamená dovolenky, oddych, dni voľna a zaslúženého leňošenia. Vo mne letné prázdniny okrem spomaleného tempa a príjemných teplých večerov vyvolávajú potrebu niečo zmeniť. Nejedná sa o veľké zmeny, skôr tie malé, často voľným okom neviditeľné, ktoré ale v procese realizácie, ktorá nie je okamžitá, vyvolajú okolo seba dosť veľký chaos a neporiadok. Asi to poznáte, dáte sa upratovať šatník, alebo len jednu policu či časť domu a pritom to vypadá, ako by k vám práve padla bomba… Páči sa, letná pohoda pre vás ♥.

A tak priebežne ako chodím bytom, snažím sa vytrieďovať a ísť viac do hĺbky. No čo vám poviem, čistá katastrofa. Verím však, že na konci prázdnin to bude vidieť :-).

Inak, ja v lete tvorím rada, pretože nie som veľmi kúpaliskový typ a pri mori sme už dlhšie neboli. Vonku je mi teplo a tak vo veľkých horúčavach uprednostním chládok a rada niečo kutím, triedim, čítam a staviam vzdušné zámky :-).

AKO ORGANIZUJEM MINI PEČIATKY A VYREZÁVACIE ŠABLÓNY

Dostala som veľa dotazov, ako prehľadne skladovať obľúbené mini pečiatky od značky Aladine. Je to dosť oriešok, hlavne vtedy, ak nemáte originál balenie a postupne sa zásobujete kusovkami, ktoré sú na predaj pri rôznych živých príležitostiach :-). Tak som to vymyslela. Pre mňa sú topka plastové kapsy, ktoré sa dajú skladovať samostatne, sú voľne dostupné a ich zostavu v krabici si volím podľa projektu na ktorom pracujem. Tak mám poruke vždy potrebné pečiatky a šablóny.

Vymyslela som to tak, že na hrubú acetátovú fóliu som nalepila pásiky tenkej obojstrannej pásky a na tento podklad som ukladala pečiatky – obrázkom na pásku. Na A5 formát sa mi zmestilo celé balenie Stampo Scrap pečiatok. Keď sú takto uložené a chránené v plastovej kapse, prehľadne vidíte na každú jednu z nich. Ak sa rozhodnete niektorú použiť, jednoducho vyberiete fóliu z obalu, odlepíte pečiatku a hotovo. Po použití ju opäť prilepíte naspäť. Páska lepí opakovane, zároveň však drží dobre aby sa dalo s fóliou manipulovať. Myslím, že po určitom čase páska preschne, potom ju stačí len vymeniť. Mne sa tento spôsob veľmi pozdáva. Ak ho vyskúšate, dajte potom vedieť, či sa osvedčil :-).

Ako som spomínala, v plastových kapsách A5 skladujem aj vyrezávacie šablóny do Big Shotu. Tam ale používam magnetickú fóliu, ktorú ešte lepím na lepenku, aby podklad pre šablóny bol pevný.

Mne sa osvedčil tento spôsob skladovania, aj keď veľa z vás má organizéry. Tie sú super a sama tiež jeden používam na silikónové pečiatky. Lenže vzhľadom k tomu, že pečiatky a šablóny, ktoré mám, sa používajú aj na kurzoch a tým pádom ich stále prenášam, rôzne kombinujem a presúvam, viac sa mi osvedčili samostatné plastové kapsy. Dávajú mi väčšiu variabilitu v tom čo robím.

Letný papierový maratón

Viete, že už máme posledné 4 miesta voľné? S Kristínkou sa na vás veľmi tešíme, už 11.8.2018. Kristínka už predstavila, aký krásny mini album si s ňou vyrobíte. So mnou si tým pádom musíte trošku oddýchnuť od merania a presných rozmerov. Preto budeme robiť layouty – stránky do albumu. Vyberiete si svoje najkrajšie fotografie, alebo tie, ktoré vo vás vyvolávajú krásne spomienky alebo pocity a spravíme z nich vaše súkromné umelecké dielo ♥. A špeciálne odkaz pre Líviu, pri jednej stránke budeme používať aj domčeky :-).

Prajem vám krásne dni, oddychujte, alebo sa tešte na dovolenku. A hlavne, hlavne nezabudnite fotiť, aby ste mali čo vkladať do albumov a lepiť na stránky ♥.

Martina

5 thoughts on “Prázdninové okienko – ako organizujem mini pečiatky.

  1. Mia Kožejová says:

    Martinka tak fajnovo napísaný článok 🙂 a tá stránka je úžasná. Tiež mám najradšej pri organizovaní pečiatok a šablón priehľadné kapsy, rýchlo v nich viem listovať-prebehnúť ich a mám hneď v ruke ktorú práve potrebujem. Tento typ pečiatok mám ale v krabici. Takto sa mi páčia veľmi. A keďže som v decembri nakúpila 30ks fólie, ktorú som nakoniec nepoužila, lebo sa zmenil jeden projekt, tak mám veru na čo lepiť všetky nasyslené 😀 Asi si dám zajtra pečiatkovú nočnú 🙂 Milujem, keď prídem od Teba s novými zásobami a hneď ich musím vybaliť a vyskúšať a uložiť na poriadok k ostatným.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *