Prázdninový minialbum

Známa, ktorá je starou mamou dvoch chlapcov – dvojičiek, ma požiadala o výrobu malého albumu. Za dobré vysvedčenie, totiž od nej dostali fotoaparáty. Ako mi vysvetlila, ide o jednorazové fotoaparáty, s ktorými sa vraj dá fotiť aj pod vodou. Tak vznikol minialbum, ktorý môže byť aj pre vás inšpiráciou, kam s fotografiami svojich ratolestí. A nemusia byť  nutne spod vodnej hladiny  :-).

Minialbum má rozmery 9 x 9 cm a je široký 3,5 cm. Na jeho základ som použila biely Canson papier. Z tohto papiera je obal, vnútorné leporelo a “kapsa”, v ktorej je uložená 3D obálka z dizajnového papiera a dodatočné výrezy dizajnových papierov. Celý minialbum som zdobila papiermi zo sady Wabi-Sabi, ktoré sa mi zdali najvhodnejšie pre chlapcov a fotografie spod vodnej hladiny. Vo vnútri minialbumu to vyzerá takto.

Leporelo pojme 14 fotografií. Kapsa vo vnútri minialbumu však prináša ďalšie možnosti kam fotografie umiestniť. Prvou možnosťou sú dizajnové papiere (z rovnakej sady Wabi-Sabi) v nej uložené. Tie som spojila zelenou svorkou a sú pripravené pre 10 fotografií (obojstranne na každý dizajnový papier). Druhou možnosťou je 3D obálka z dizajnového papiera, do ktorej sa dajú uložiť ďalšie fotografie. Predbežne som do nej uložila čisté štvorcové výrezy bieleho Canson papiera. Tam si chlapci môžu napísať nejaké poznámky o udalostiach na fotografiách. Alebo si do nej môžu uložiť nejakú drobnú vzácnosť spojenú s fotením či prázdninami. Minialbum a aj obálka sa uzatvárajú pomocou malých magnetov.

Leporelo som si musela vyskladať a zlepiť z viacerých menších papierov. Táto nevýhoda sa ukázala byť nakoniec výhodou, ktorú som využila na okienka. Tie sú vyplnené acetátovou fóliou. 

V jednom prípade som medzi dve fólie vlepila penovú gumu a do vzniknutého priestoru nasypala zopár flitrov. 

V druhom prípade je okienko jednoduchšie. Tu som použila už iba jednu acetátovú fóliu. Cez obe okienka bude vidieť buď obrázok rybičiek (obrázok zo sady papierov Wabi-Sabi) alebo si tam chlapci nalepia nafotené fotografie. Obrázky rybičiek som prilepila dočasnou lepiacou páskou. Ak sa nebudú hodiť, resp. ak sa vydarí fotografia, ktorá sa do okienka bude hodiť, môžu sa ľahko odstrániť.

Biele kruhové výrezy, kde som napečiatkovala fotoaparát sú nalepené tiež dočasnou lepiacou páskou a sú vodítkom, kde sa má nalepiť fotografia.

Ešte jedna malá fotoprehliadka minialbumu.

Na prvej strane leporela je malá kapsička, do ktorej som umiestnila visačky (vyrezané pomocou vyrezávacej šablóny na Big Shote a ozdobené modrou šnúrkou). Na jednej je venovanie od starej mamy, druhú som nechala prázdnu.

Pokračujeme v malej prehliadke.

Posledných pár záberov pre lepšiu predstavu o veľkosti a usporiadaní minialbumu.

Dúfam, že sa chlapcom úspešne podarí zachytiť aj zábery spod vody a fotografie poputujú do prichystaného minialbumu :-). V dnešných časoch sa aj mobilom dajú urobiť slušné fotografie. Treba sa iba popozerať, či sa medzi nimi nenájde nejaký ten skvost, ktorý by bola škoda neuchovať aj v papierovej podobe.

Želám príjemné tvorivé chvíle.

Poznámka koordinátorky: Ak sa chcete naučiť vyrábať letný minialbum na založenie prázdninových fotografií, aby ste ním mohli potešiť seba alebo svojich blízkych, kliknite si na náš Letný papierový maratón. Máme posledných pár voľných miest a okrem minialbumu sa naučíte vytvoriť aj krásne layouty. 😉

3 thoughts on “Prázdninový minialbum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *