Pre pánov z lásky

Na dnes som si pre Vás pripravila niekoľko prianí ako inšpiráciu na Valentína pre pánov. Dlhšie som rozmýšľala, ako spraviť valentínky tak, aby neboli len o srdiečkach, a napokon som sa rozhodla spraviť ich trochu netradične. Na tieto priania som použila krásny vintage materiál a ich dominantou je nie láska k mužovi, ale veci, ktoré má mnoho pánov v obľube – fotenie, cestovanie, lietadlá a balóny:

Na priania som použila:

Ako prvé som si z papiera Vintage Gentleman 01 povystrihovala rôzne obrázky. Všetky som po okrajoch natupovala hnedou farbou a vybrala som si k nim lepenkové výrezy, ktoré som tiež po okrajoch natupovala hnedou farbou.

Postupne som narezala papiere na podklad pohľadníc, po okrajoch som ich otrhala ničičom a natupovala hnedou farbou. Navrstvila som ich na seba a na ne som si približne poukladala pripravené papierové a lepenkové ozdoby a začala som robiť jednotlivé pohľadnice.

Na niektoré som použila aj pár kúskov washi pások a pozaďové pečiatky. Pečiatky sú silikónové, a keď chcem dosiahnuť taký „nedbalý“ vzhľad, nepoužívam akrylový blok. Proste si pečiatku nafarbím a na pritlačenie na papier použijem len prsty, potom sa neotlačí celá.

Postupne som začala lepiť ozdoby a keď som mala väčšinu hotovú, na malé kúsky papiera som napečiatkovala čiernou farbou slovenský text venovania. Predierovala som ho a prevliekla som šnúrku. Šnúrky som upevnila pod poslednú vrstvu papiera pohľadnice, ktorá je lepená 3D páskou a nechala som kúsok trčať von.

A takto priania vyzerajú celé. Prvé je prianie s foťákom pre milovníkov fotenia:

Druhé je prianie s obrysom foťáku a balónom pre milovníkov cestovania, fotenia a vintage balónov:

Tretie je prianie s lietadlom pre milovníkov lietania, cestovania a lietadiel:

Nakoniec mi ostal ešte vystrihnutý malý písací stroj. Pri ňom by som vám rada ukázala ako ho môžete použiť na ozdobu malého darčeka. Do hnedého papiera som zabalila čokoládku, v strede som okolo nej nalepila pásik papiera a washi pásku. Previazala som ju hnedou šnúrkou a na vrch som nalepila písací stroj s malým lepenkovým srdiečkom a malé papierové srdiečko vyrazené raznicou. Na záver som celý balíček po okrajoch natupovala hnedou farbou:

Valentínky pre pánov teda v mojom ponímaní môžu mať aj takúto podobu. Ak sa chystáte tiež spraviť valentínku pre toho svojho, ukážte nám ju na našej facebookovej stránke, budeme sa tešiť.

Prajem krásny deň

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *