Priania k narodeniu dieťatka

Pre môj prvý tohtoročný príspevok som si vybrala inšpiráciu v podobe dvoch prianí a visačky na darček k príležitosti narodenia dieťatka:

Vybrala som si krásnu sadu papierov First Moments. Ako prvú som z nej spravila takúto skladanú otváraciu pohľadnicu:

Základ je z bieleho papiera, z ktorého som si odrezala pás 14,8 x 22,5 cm. Po šírke som ho rozdelila na tri časti – 7 cm, 10,5 cm a 5 cm a preložila. Na vonkajšiu stranu som si z papiera Sweet Green narezala tri časti s rozmermi na šírku 6,6 cm, 10,1 cm a 4,6 cm, na dĺžku mal každý 14,4 cm. Vybrala som si svetlú béžovú stuhu a nalepila som ju zo zadnej časti do stredu priania, potom som ju obojstrannou lepiacou páskou prelepila papierom s rozmerom 10,1 cm. Touto stuhou sa prianie bude zatvárať:

Na bočné strany, ktoré sa otvárajú, som nalepila zvyšné časti papiera (papier s rozmerom 6,6 cm na 7 cm stranu, papier s rozmerom 4,6 cm na 5 cm stranu). Z tohto papiera som si narezala ešte dve časti na boky s rovnakými rozmermi (6,6 cm a 4,6 cm) a z papiera Baby Toys som narezala časť do stredu (10,1 cm). Nalepila som ich na vnútornú časť priania, do stredu som ešte pridala biely papier, na písanie textu (rozmer 9,7 x 14 cm):

Takto pripravený základ som ozdobila. Vystrihla som si pár obrázkov z papiera Baby Toys a Cards1. Do vnútra som 3D štvorčekmi nalepila zajka a kačičku, k nim som pridala malú lepenkovú hviezdičku:

Na vonkajšie strany, boky, som tiež nalepila malé lepenkové hviezdičky, vystrihnuté obrázky a bordúru s nožičkami Hello Baby:

Na malý kúsok papiera som čiernou farbou napečiatkovala text Vitaj na svete!, podlepila som ho bielym papierom, predierovala a navliekla som ho na stuhu:

Potom som sa pustila do druhého priania. Na toto prianie som použila klasický A6 základ a opäť papier Sweet Green:

Do papiera som si cez Big Shot a šablóny vyrezala tri srdiečka, ktoré som zo spodnej strany podlepila kúskami vellum papiera:

Srdiečka som zo spodnej strany dookola podlepila 3D štvorčekmi, zvyšok papiera 3D páskou. Na miesta, kde sú srdiečka, som na základ pohľadnice nasypala flitre a nalepila som na neho papier:

Na spodnú časť priania som 3D štvorčekmi nalepila vystrihnutého macka a nápis z pečiatky:

Potom som si raznicou vysekla päť malých balónikov. Na každý som obojstrannou páskou zo spodnej strany nalepila kúsok šnúrky a podlepila som ich 3D štvorčekmi. Nalepila som ich na prianie, šnúrky zviazala a vlepila som ich mackovi do ruky. Okolo nich som ešte nalepila pár flitrov a pridala som biele tekuté enamelky a modré enamelky Baby Blue:

Do tretice som ešte spravila visačku na darček:

Opäť som použila papiere a obrázky z kolekcie First Moments, biely papier, vellum, flitre, enamelky Baby Blue a tekuté enamelky, slovenskú pečiatku a stuhu. Vrchnú časť visačky som upravila rohovou raznicou:

A to je odo mňa dnes všetko.

Ak budete tiež s touto kolekciou tvoriť, pochváľte sa nám na našej FB stránke, budeme sa tešiť 🙂

Prajem krásny deň

2 thoughts on “Priania k narodeniu dieťatka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *