Recy 3D obrázková dekorácia

Hovorí sa, že nič nie je večné a nič nie je nemenné. Pravda. Ľudia, zvieratá, rastliny, veci – všetko starne, mení sa, a časom opotrebuje. Niekedy to trvá niekoľko dní, niekedy celé veky. V kuchyni nám viseli tri obrázky, ktoré som tam zavesila pred desiatimi rokmi. Vytvorila ich naša dcéra, ktorú vtedy očarila servítková technika a “praskajúci” lak.
Z obrázkov som celý ten čas pravidelne odstraňovala prach, a vôbec som si nevšimla, že obrázky strácajú sviežosť a blednú. Rokmi som ich už ani nevnímala, jednoducho patrili do kuchyne a zvykla som si, že tam sú. Až do minulého týždňa, kedy som konečne uvidela v akom biednom stave sú tie pôvodne živé a svieže farby. Zvesila som ich, posledný krát oprášila a putovali do mojej tvorivej dielne.

Dva obrázky sa mi podarilo rozlepiť bez väčšej škody, tretí bol najviac poprehýbaný a pri rozliepaní som ho patrične dokatovala (servítky boli nalepené na tenkej preglejke a tá bola prilepená na rámik). Ten najviac poškodený poslúžil na fotodokumentáciu a uvidím, či sa mi ho ešte podarí vytmeliť, zreparovať a vdýchnuť mu nový život.

Ostatné dva obrázky som obliekla do novej podoby v jednoduchom rustikálnom, vidieckom štýle, ktorý je podľa mňa nadčasový a práve preto sa mi vždy páčil. Oba rámiky a preglejku som tupovacím štetcom premaľovala bielou akrylovou farbou. Každému z nich som však pridelila iný účel.

Prvý obrázok poslúži ako obrázková 3D dekorácia.

Vzor motýľov som na kraftový papier naniesla cez šablónu štrukturovacou pastou. Okolo nich som štetcom nafŕkala machule bielou akrylovou farbou, ktorú som trochu zriedila vodou. Konopný špagát som stočila do venčeka a prilepila PVA lepidlom na kraftový papier. Pomedzi jednotlivé vlákna som preplietla brečtanové (alebo hroznové? :-)) lístočky, ktoré som vyrezala z papiera vyrezávacou šablónou na Big Shote a otupovala ich hnedým Distress atramentom.

Na venček som prilepila tavnou lepiacou pištoľou konopnú stuhu stočenú do mašle, kúsok gázy a papierové kvietky

.

Vzor na rámiku je vytvorený pečiatkou a hnedým atramentom.

Na konopnú mašlu som prilepila malého motýlika, ktorého som vyrazila pomocou raznice z bieleho akvarelového papiera.

Druhý “obrázok” poslúži ako fotorámik (škvrny na fotke sú tiene listov, keďže fotenie prebiehalo v záhrade pri zapadajúcom slnku a „dlhých“ tieňoch).

Vzor som na kraftový papier naniesla cez šablónu štrukturovacou pastou.

Na ďalší kraftový papier som si pripravila cez šablónu ešte jeden kvietok, ktorý som po zaschnutí vystrihla a prilepila 3D penovým vankúšikom na vzor. To som však urobila až po prilepení fotografie nášho kocúra Merlina, ktorú som podlepila bielym akvarelovým papierom a papiermi zo sady Mushroom.

Podarilo sa aj vám vdýchnuť nový život do vecí, pre ktoré ste už nemali použitie alebo do vecí, ktoré boli zdanlivo už nepoužiteľné? Pochváľte sa svojimi dielkami v našej facebookovej skupine :-).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *