Recy lapač snov

Možno ste ste si všimli, že niekoľko aprílových príspevkov je venovaných recyklácii – je to vďaka tomu, že v apríli si pripomíname Deň Zeme. Tomuto dňu sa venujú aj na školách a moja Alica mala na apríl úlohu priniesť do školy niečo, čo bolo vytvorené vďaka recyklácii.

Keďže rada všeličo vyrába doma aj na krúžku šikovných rúk, má doma knihu s rôznymi návodmi na vytvorenie pekných vecí pre dievčatá, a už pár týždňov odo mňa chcela, aby som jej spravila podľa tejto knihy lapač snov. Jediný problém bol v tom, že som nemala doma nič, čo by nám poslúžilo ako základ lapača. Teda až dovtedy, keď sa mi jeden večer minula obojstranná lepiaca páska a ostalo mi z nej iba prázdne plastové koliesko:

Hneď mi napadlo, že by sa skvele hodilo na základ lapača a odložila som ho. Na druhý deň, keď som jej ho ukázala, sa chcela hneď pustiť do jeho výroby. Trochu sme sa porozprávali čo a ako by sme urobili, a potom som jej vytiahla moje stuhy, nech si vyberie, ktorá by sa jej na lapači páčila. Keď si vybrala, na koliesko som jej po celom obvode nalepila obojstrannú lepiacu pásku a ukázala som jej, ako ju má okolo kolieska ovinúť. Lepiaca páska jej stuhu rovno fixovala, tak sa jej nešmýkala, a práca jej išla pekne od ruky:

Keď si ovinula celé koliesko prišlo na rad vypletenie vnútra. Túto časť som si vzala na starosť ja a pomaly cez som  vnútro poprepletala ľanovú šnúrku:

Do vnútra sa nám žiadalo nalepiť niečo pekné, okrúhle, tak som prebrala svoju zásobu lepenkových výrezov a vybrala som si jeden výrez v tvare lapača s pierkami. Pierka som odstrihla, okrúhlu časť som nalepila na biely papier, vystrihla a Ali ho nalepila do stredu lapača. Na vrchnú časť sme priviazali kúsok ľanového špagátu, aby sa lapač dal zavesiť, a na jeho spodnú časť sme priviazali kúsky stužky, čipky a dva ľanové špagátiky. Na tie sme zavesili pierka z preglejky:

A hotovo, náš recy lapač snov bol hotový:

Teraz jej visí na lampe v izbe a už sa teší, ako ho odnesie do školy 🙂 A ja mám radosť z toho, že sme spolu spravili niečo, z čoho sa teší 🙂 Tvorenie s mojou Ali je pre mňa krásne, aj keď nevytvoríme nič zložité, vždy je to pre mňa pekné keď do toho dá kus zo seba. A čas, ktorý pri tom spolu strávime, je zábavou 🙂

Prajem vám všetkým krásne chvíle pri tvorení a krásny deň

One thought on “Recy lapač snov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *